Figurki i zabawki z gier komputerowych

Panujący od dawna stereotyp, że gry komputerowe to domena dzieci i młodzieży, łatwo obalają aktualne statystyki. Według nich, największa grupa graczy (bo aż ponad 30%) to osoby dorosłe – między 25 a 34 rokiem życia. Granie na konsoli czy komputerze to sposób na spędzanie wolnego czasu, rozrywka i przyjemność, ale dla dużej części osób – ogromna pasja. Stosunkowo nowym trendem na rynku zabawek są kolekcjonerskie figurki i akcesoria z popularnych gier. To doskonały pomysł na prezent czy upominek dla graczy w różnym wieku. Ci młodsi mają możliwość kreatywnej zabawy z elementami odgrywania scen czy walk, jakie rozgrywali na ekranie komputera. Fani w starszym wieku – młodzież i dorośli, zbierają swoje ulubione wirtualne postaci, by „cieszyć oko” imponująca kolekcją. Producenci tego typu zabawek czy gadżetów przykładają ogromną wagę do ich wysokiej jakości oraz idealnego odwzorowania w stosunku do wyglądu postaci z gier. Sprawdź, jakie figurki i zabawki z gier znajdziesz w naszym sklepie internetowym!

Minecraft

Już od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się gra komputerowa Minecraft. To gra konstrukcyjna, której twórcą jest Markus Persson. W trójwymiarowym świecie sterujemy jedną z postaci – Steve’em lub Alex. Główną czynnością w grze jest niszczenie lub tworzenie sześciennych bloków, które służą jako materiał do budowania, ale także przetwarzania na inne surowce. Istnieją różne tryby gry. W Minecrafta możemy grać w trybie jednoosobowym lub wchodzić w interakcje z innymi graczami na wieloosobowych serwerach. Według danych Microsoftu gra trafiła już do ponad 144 milionów użytkowników. Te imponujące dane świadczą nie tylko o popularności samego tytułu, ale także o popularności gier komputerowych w ogóle. Wielowymiarowy świat Minecraft umożliwia graczowi eksplorację różnych środowisk (biomów) z charakterystyczną „roślinnością” oraz „fauną” – zwierzętami, które można hodować czy potworami, z którymi gracz musi się zmierzyć. Jednym z trybów gry jest „przetrwanie”. Każda postać posiada swój pasek życia, który może się wyczerpać. Należy pamiętać o tym, by nieprzerwanie zbierać punkty życiowe, czyli zwracać uwagę na zapotrzebowanie na żywność oraz zaopatrzyć się w zbroję, które redukuje obrażenia, zadane między innymi przez wrogie potwory. Cały świat gry stworzony jest z sześciennych bloków. Gracz wyposażony jest w kilof, za pomocą którego niszczy niektóre bloki, by pozyskać z nich niezbędne do przeżycia i rozwoju surowce: żelazo, kamień czy diament. Zdobyte materiały gracz może przetworzyć lub przetopić, tworzą z nich nowe przedmioty, narzędzia, broń czy elementy ekwipunku. Podczas eksploracji biomów gracz zostaje narażony na spotkania z Mobami – zwierzętami lub potworami, które mogą być agresywne – wtedy należy z nimi walczyć, by wyeliminować zagrożenie. To bardzo ciekawa gra, która bawi i uczy. Budowanie z trójwymiarowych bloków wspiera rozwój wyobraźni przestrzennej, niesamowicie pobudza wyobraźnię i kreatywność. Gra Minecraft zyskała sobie wiernych odbiorców w różnym wieku – od kilkuletnich dzieci po dorosłe osoby, które odprężają się w tym niesamowicie ciekawym, wirtualnym świecie.

Producentem figurek i zestawów z serii Minecraft na licencji studia Mojang jest firma Jazwares. Wśród dostępnych produktów znajdziemy świetnie odwzorowane figurki z akcesoriami, a nawet całe światy z wyeksponowanymi charakterystycznymi cechami. Między innymi mamy możliwość przespacerowania się po Netherze – niebezpiecznych rejonach drugiego, „piekielnego” wymiaru. W zestawie znajdziemy dwie ścianki, w tym jedną z portalem oraz figurkę Moba – Zombie Pigmana. Zbudowany z sześciennych bloczków Smok Endu to ogromna figurka, o której marzy każdy gracz Minecraft! End (Kres) zbudowany jest ze specjalnego kamienia. Do wymiaru można dostać się przez portale w twierdzach, a poza Smokiem spotkamy tu także Endermany. Ciekawą pozycją na liście licencyjnych figurek od Jazwares jest także Steve ze strzałami. Warto pamiętać również o tym, że na licencji Minecrafta powstała cała linia klocków LEGO®!

Zestaw – Nether z figurką Zombie Pigmana – 16651

Smok Endu – Kresu – Duża figurka 16645

Zestaw – Figurka Steve ze strzałami – 19971

Fortnite

Sukces wieloosobowej gry komputerowej Fortnite jest porównywalny z fenomenem Minecrafta czy World of Warcraft. W czerwcu 2018 roku studio Epic Games – twórca Fortnite – ogłosiło, że gra ma już prawie 200 milionów zarejestrowanych użytkowników! W zeszłym roku Fortnite został uhonorowany tytułem „najlepiej rozwijającej się gry” oraz „najlepszej gry multiplayer”.

Największą popularnością cieszy się wieloosobowy tryb Battle Royal, w którym gracze zostają umieszczeni na wielkiej mapie, która jednocześnie jest polem bitwy. Znajdujemy się na Ziemi zniszczonej przez niespodziewany kataklizm, który zmiótł z powierzchni planety prawie wszystkich mieszkańców. Pozostałe niedobitki muszą walczyć o przetrwanie. Gracze poruszają się po mapie w poszukiwaniu broni i niezbędnych przedmiotów. Wokół szaleją hordy potworów, a ci, którzy przetrwali, muszą budować forty, szukać pożywienia i tworzyć broń z materiałów oraz surowców, które uda im się znaleźć. W trybie multiplayer gramy pojedynczo lub drużynowo walcząc do momentu, gdy na mapie pozostanie tylko jeden gracz lub grupa. Gracze wcielają się w różne postaci – Bandoliera, Carbide, Drifta, Raptora czy Omegę. Co ciekawe, jedną z atrakcji w grze jest zabawna piniata Loot Lama wypełniona po brzegi bronią i niezbędnymi akcesoriami. Podczas jednej rozgrywki lama może pojawić się jedynie cztery razy, a szczęśliwiec, który ją znajdzie, nie musi przez pewien czas martwić się o przeżycie. Zabawki i figurki na licencji Epic Games tworzy marka Jazwares. Co ciekawe, w ramach linii wyprodukowano prawdziwą, tekturową piniatę – lamę, ozdobioną bibułowymi frędzelkami. A w środku znajdziemy… ponad 20 akcesoriów!

Fortnite – Figurki z akcesoriami – Drift, Carbide, Raptor 

Fortnite – Omega – Zestaw Przetrwanie

Fortnite – Loot Llama – Piniata z akcesoriami 

Roblox

Roblox to coś więcej niż gra komputerowa. To społeczność graczy – deweloperów, która tworzy własne światy, postaci, przedmioty i tryby rozgrywki. Roblox to platforma gamingowa, na której użytkownicy tworzą własne gry, które następnie udostępniają innym graczom. Każdy z zarejestrowanych użytkowników ma możliwość wymyślenia własnej historii, stworzenia świata oraz postaci z wirtualnych bloków, podobnych do klocków LEGO®.

Gry tworzy się za pomocą programu Roblox Studio oraz skryptów Lua. Gra jest darmowa, opiera się jedynie na mikropłatnościach, realizowanych w wirtualnej walucie – robuxie. Platforma Roblox użytkowana jest głównie przez dzieci i młodzież, którzy mają tu szanse puścić wodze fantazji i przetestować swoje deweloperskie umiejętności, by wspólnie z przyjaciółmi współtworzyć wirtualny, kreatywny świat. To największa tego typu platforma, na której istnieje już ponad 15 milionów gier! Figurki i akcesoria stworzone na licencji przez markę Jazwares również można dowolnie konfigurować dzięki odłączanym elementom. W ramach linii wyprodukowano figurki postaci z najpopularniejszych gier, a niektóre z nich połączono w zestawy, takie jak Obywatele Robloxu czy Więzienie.

Zestaw figurek – Obywatele Robloxu – 10732

Zestaw figurek – Więzienie – 10741

Roblox – Figurki z akcesoriami 

Gry komputerowe i ich wpływ na użytkowników to temat rzeka. I choć mają silne działanie uzależniające, to z odpowiednim podejściem mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dzieci i nastolatków, stymulując wyobraźnię i kreatywność, wspomagając umiejętność logicznego myślenia. Dzieci, którym ograniczymy dzienny czas spędzony przed ekranem komputera, z chęcią będą bawić się plastikowymi figurkami i akcesoriami, odgrywając zapamiętane sceny, wymyślając własne historie czy obmyślając nową taktykę i rozwiązania, które pozwolą im podnieść statystyki w wirtualnym świecie. Nastoletni i dorośli gracze z figurek na licencji swoich ulubionych tytułów stworzą fantastyczne kolekcje. Wszystkie prezentowane zestawy to produkty licencyjne – oryginalne.

 

Post Author: kimland-wp

2 thoughts on “Figurki i zabawki z gier komputerowych

  Glory Shop

  (1 października 2019 - 15:40)

  My tez zauważamy, że figurki Minecraft robią furorę. Ta gra zawładnęła młodymi głowami 🙂

  Glory Shop

  (1 października 2019 - 17:06)

  Bardzo dobry wpis wprowadzający 🙂 Figurki z gier, szczególnie z Minecraft, zyskują na popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *