Kategorie

Rebel Gra CORTEX - Wyzwania dla dzieci

Rebel Gra CORTEX - Wyzwania dla dzieci
Rebel Gra CORTEX - Wyzwania dla dzieci
Marka: Rebel
Kod produktu: 0804
Kod EAN: 5902650610804
• Dostępny
Cena: 57.00 PLN
Ilość:  

Zamów do godziny 15:00, a wyślemy tego samego dnia!

Koszty dostawy:
+ InPost Paczkomaty 24/7 - 10 zł
+ Przesyłka kurierska DPD/InPost - 12 zł
+ Przesyłka kurierska DPD/InPost pobraniowa - 15 zł
+ EU shipping from 10 €

Darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 249 zł

Zamów przez telefon: 533 343 402
Zamów przez email: sklep@kimland.pl

Rebel Gra CORTEX - Wyzwania dla dzieci

Gra Cortex – Wyzwania dla dzieci to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu lub na rozruszanie przyjęcia urodzinowego. Zabawa uczy zdrowej rywalizacji i ćwiczy umysł, wpływając na ogólny rozwój dziecka. Gracze rozwiązują szereg zadań logicznych, pamięciowych, skojarzeniowych i zręcznościowych, doskonale się przy tym bawiąc.

Zasady gry są dokładnie takie same jak w wersji podstawowej. Cortex dla dzieci polecana jest od szóstego roku życia, a same zadania są nieco łatwiejsze i bardziej przystępne, co nie oznacza jednak, że z gry nie skorzysta cała rodzina! W grze może wziąć udział od dwóch do sześciu osób. Ważne jest, że jedna rozgrywka trwa maksymalnie 15 minut, więc dzieci nie zaczną się nudzić.

Zasady gry

W zestawie Cortex znajduje się łącznie 90 kart – 74 karty testów, 6 kart wyzwań, 10 kart faktur i 6 układanek z obrazkiem mózgu. Przygotowanie do gry polega na oswojeniu się z dziesięcioma kartami faktur w czasie 30 sekund. Następnie składamy je w stosik i kładziemy obok. Tasujemy karty testów i wyzwań i również układamy na środku stołu.

Najmłodszy z graczy rozpoczyna grę, sięgając po wierzchnią kartę ze stosu wymieszanych kart wyzwań i zadań. Kładzie ją na środku, a pozostałe osoby starają się jak najszybciej rozwiązać zadanie. Gracz, któremu wydaje się, że zna odpowiedź, jak najszybciej zasłania kartę ręką i podaje rozwiązanie. Pozostali gracze sprawdzają jego poprawność. Za trafione rozwiązanie, gracz otrzymuje swoją kartę. Dwie odgadnięte karty można wymienić na jedną część układanki kolorowego mózgu. Jeśli udzielona odpowiedź była błędna, to w następnej kolejce tracimy swoją szansę na udzielenie odpowiedzi. Wygrywa osoba, która najszybciej ułoży swój obrazek.

W zestawie znajduje się osiem typów kart: pamięć, labirynt, kolor, koordynacja, para, częstotliwość, rozumowanie i wyzwanie. Ostatnia z nich jest kartą specjalną, a osoba, która ją wylosuje musi odgadnąć z zamkniętymi oczami, co znajduje się na karcie faktur (specjalnie tłoczona, wypukła karta). Za poprawną odpowiedź otrzymuje część układanki.

  • Producent: Rebel
  • Sugerowany wiek: 6+
  • W zestawie: 90 elementów
  • Wymiary opakowania: 14cm x 14cm x 5cm
Tagi: rebel, gra