Kategorie

Grimm's - Zabawki Montessori

Grimm's - Zabawki Montessori

Wszystkie zabawki Grimm's zostały zaprojektowane w oparciu o filozofię Montessori. Jest to metoda wychowawcza, stosowana w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, opracowana przez włoską lekarkę Marię Montessori. System Montessori wspiera prawidłowy, wszechstronny, wielopłaszczyznowy rozwój dziecka, w tym rozwój zdolności społecznych, rozwój emocjonalny, koordynację fizyczną, umiejętności poznawcze. Zapewnia także radość uczenia się oraz czerpanie przyjemności z samego procesu nabywania wiedzy. Edukacja w oparciu o metodę Montessori kształtuje w dziecku poczucie własnej wartości. Nieocenioną rolę w tym modelu spełnia nauczyciel (wychowawca) czy opiekun, który udziela dziecku niezbędnego wsparcia. Jest przewodnikiem i mentorem w procesie kształcenia. Zabawki Grimm's traktowane są jako pomoce naukowe, które wspierają rozwój malucha podczas zabawy. Zadaniem rodzica, dziadków czy starszego rodzeństwa jest zaprezentowanie możliwości drewnianych układanek i "przetarcie szlaków" kreatywnej zabawy z klockami, puzzlami i układankami Grimm's.

Zabawki Grimm's są w stu procentach ekologiczne. Produkowane są w Niemczech, a drewniany surowiec, wykorzystywany do ich wytworzenia, pochodzi z europejskich lasów, zarządzanych w sposób zrównoważony, co poświadczone jest certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council) oraz pieczęcią Made by Nature. W produkcji wykorzystuje się głównie drewno olchowe, lipowe, bukowe i klonowe. Co ciekawe, zabawki produkowane są tylko z jednego kawałka drewna, co skutecznie zmniejsza ilość niepożądanych odpadów, a tym samym wpływa na ochronę środowiska. Drewniane zabawki są lekkie i powleczone barwnikami pochodzenia naturalnego. Zauważalna struktura drewna, sęki czy typowe znamiona tylko potwierdzają naturalne pochodzenie zabawek, które są w pełni bezpieczne dla dzieci.

W ofercie Grimm's znajdziemy głównie drewniane układanki, równoważnie, klocki, puzzle, mozaiki czy wieże. Zabawa jest nietypowa, bo ograniczona wyłącznie wyobraźnią dziecka. Z klocków i innych drewnianych elementów zbudujemy dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy: zamki, zagrody dla zwierzątek, garaże dla samochodów, tunele, wysokie wieże i wiele innych. Zabawki Grimm's podzielone są na trzy serie kolorystyczne: tęczową (bajeczne, intensywne barwy), pastelową i monochromatyczną (naturalne odcienie drewna oraz czerń i biel). Marka Grimm's to doświadczony producent zabawek z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Sztandarowym produktem marki jest Tęcza z 12 elementów, która została uhonorowana prestiżowym tytułem Zabawki Roku, przyznawanym przez portal Zabawkowicz.pl.

 

Grimm's - Zabawki Montessori z oferty Kimland:

Wyświetl: Lista / Tabela
Pokaż:
Sortuj według:
Grimm's - Drewniana tęcza - Układanka 6 el. - 10700 Drewniana tęcza do układania to n..
119.00 PLN
Grimm's - Drewniana tęcza do układania 10 el. - 10705 Drewniana układanka w formie tę..
289.00 PLN
Grimm's - Drewniana tęcza do układania 12 el. - 10670 Tęczowa seria zabawek Grimm&rsq..
319.00 PLN
Grimm's - Drewniana wieża do układania - Tęcza 11010 Drewniane wieża do układania od ..
62.00 PLN
Grimm's - Drewniane guziki do nawlekania 24 el. - 10317 Tęczowe, bajecznie kolorowe g..
100.00 PLN
Grimm's - Drewniane puzzle do układania - Gwiazdy 43332 Drewniane puzzle – Gwia..
105.00 PLN
Grimm's - Geometryczne drewniane klocki 76 el. - 40376 W zestawie kolorowych, geometr..
279.00 PLN
Grimm's - Tęczowa spirala w kole - Drewniana układanka 43370 Tęczowa spirala w kole o..
155.00 PLN
Grimm's - Tęczowa wieża do układania - Zabawka drewniana 11200 Specjalność marki Grim..
255.00 PLN