Kategorie

Clementoni - Edukacja drogowa - Gra planszowa 50024

Clementoni - Edukacja drogowa - Gra planszowa 50024
Clementoni - Edukacja drogowa - Gra planszowa 50024
Marka: Clementoni
Kod produktu: 50024
Kod EAN: 8005125500246
• Niedostępny
Cena: 32.00 PLN

Zamów do godziny 15:00, a wyślemy tego samego dnia!

Koszty dostawy:
+ InPost Paczkomaty 24/7 - 10 zł
+ Przesyłka kurierska DHL - 12 zł
+ Przesyłka kurierska DHL pobraniowa - 15 zł
+ EU shipping from 10 €

Darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 249 zł

Zamów przez telefon: 533 343 402
Zamów przez email: sklep@kimland.pl

Clementoni - Edukacja drogowa - Gra planszowa 50024

 

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób przyswajania i poszerzania zdobytej w szkole wiedzy! Jedną z wiodących marek, która zajmuje się tworzeniem edukacyjnych, naukowych zestawów i zabawek dla maluchów, jest włoska firma Clementoni. Nowością wśród produktów marki jest zabawka - gra planszowa Edukacja drogowa, która zaznajamia dziecko ze znakami drogowymi oraz podstawowymi regułami zachowania w przestrzeni miejskiej. Na dołączonej, ilustrowanej planszy znajdują się pola, na których stawiamy pionki. Każde pole to inne pytanie czy zadanie do wykonania! Dziecko będzie odpowiadać na pytania, obserwować zachowanie na obrazkach i rozpoznawać znaki drogowe. Koncepcją gry jest bezpieczna podróż z domu do szkoły. Wygrywa osoba. Która pierwsza zjawi się na lekcji!

Edukacja drogowa to gra, która uczy samodzielności i doskonale przygotowuje dziecko do prawidłowego korzystania z przestrzeni miejskiej. Gra nauczy malucha rozpoznawania właściwego i niewłaściwego zachowania na drodze, zarówno wśród pieszych, jak i wśród kierowców. Dzięki poznanym zasadom, dziecko będzie świadome zagrożeń, jaki czyhają na niego podczas przejścia przez jezdnię czy poruszania się w terenie zabudowanym, dzięki czemu wykształci w sobie postawę odpowiedzialności za siebie i innych, a także zachowanie zorientowane na bezpieczeństwo drogowe oraz umiejętność podejmowania decyzji i czynności celowych. Gra doskonale zaznajamia dziecko ze znakami drogowymi, regułami zachowania na drodze i podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Zabawka wpływa także na rozwój kompetencji społecznych malucha, takich jak słuchanie, respektowanie kolejki gry czy panowanie nad emocjami, a także orientacji w czasie i przestrzeni. Wspiera i stymuluje wyobraźnię, kreatywność i pamięć.

Zawartość opakowania: plansza, 66 kart, 33 znaki drogowe, szkoła, 4 pionki, kostka, instrukcja.

  • Producent: Clementoni
  • Seria: Uczę się bawiąc
  • Numer katalogowy: 50024
  • Wiek dziecka: 6-10
  • Wymiary opakowania: 37cm x 28cm x 5,5cm

Clementoni – firma założona w 1963 roku we włoskim Recanati przez Marco Clementoni, który w garażu wraz z kilkoma przyjaciółmi opracowywał i ręcznie wykonywał pierwsze modele gier edukacyjnych. Tak powstała słynna seria gier Sapientino. Obecnie marka Clementoni jest znana i doceniana w wielu krajach świata, zaś jej zabawki, gry edukacyjne oraz puzzle uwielbiane przez miliony nie tylko najmłodszych fanów. Clementoni proponuje zabawki dla dzieci od 0 do 12 roku życia i starszych. Jej najsłynniejsze serie zabawek to Babyclementoni, Disney Baby oraz Clemmy. Gry edukacyjne są zdominowane przez wspomnianą markę Sapientino oraz serię Naukowa Zabawa, która nieustannie zaskakuje nas nowymi zestawami.