Zestawy artystyczne Djeco

Na runku coraz częściej pojawiają się zabawki kreatywne, które rozwijają wyobraźnię dzieci, wpływają na zdolność abstrakcyjnego myślenia. Takie produkty są również coraz częściej wybierane przez rodziców, promowane przez pedagogów i psychologów dziecięcych. Kreatywne zestawy plastyczne czy artystyczne dają dzieciom możliwość wyrażenia swoich emocji na różne sposoby. Zapewniają poczucie swobody i otwierają na nowe doświadczenia w sposób, w jaki nie działają żadne inne zabawki. Poznanie różnych technik artystycznych i doskonalenie swoich umiejętności to ciekawie spędzony czas, a własnoręcznie wykonane prace są powodem do dumy i satysfakcji. Zajęcia plastyczne wymagają skupienia i koncentracji, a to również ważna umiejętność w dzisiejszym świecie, w którym dzieci odbierają mnóstwo bodźców i wrażeń jednocześnie. Jakie zestawy wybrać dla naszych dzieci? Z pewnością muszą być dobrane odpowiednio do wieku i poziomu rozwoju dziecka, powinny poszerzać horyzonty, edukować i zaskakiwać. Takie właśnie są produkty francuskiej firmy Djeco. Dowiedz się więcej!

Firma Djeco

Djeco to przedsiębiorstwo obecne na rynku od 1954 roku. Wieloletni staż w produkcji zabawek dla dzieci jest gwarancją wysokiej jakości produktów, a o ich popularności świadczy fakt, że są eksportowane do ponad 40 krajów na całym świecie. W asortymencie firmy znajdziemy około siedmiuset zabawek, z których część jest wystawiana na najbardziej wpływowych, międzynarodowych targach m.in. w Paryżu, Norymberdze, Madrycie i Nowym Jorku. Co więcej, kilka zabawek stało się eksponatami w sławnych muzeach – m.in. w Luwrze oraz w Quai Branly. Dlaczego zabawki Djeco są tak cenione na całym świecie? Przede wszystkim, wyróżniają się pod względem graficznym. Zestawy artystyczne dla dzieci są projektowane we współpracy z profesjonalnymi grafikami i ilustratorami o ogromnej wyobraźni. Żywe kolory, oryginalne wzornictwo, nieoczekiwane skojarzenia.. Takie zabawki wzbudzają zainteresowanie dzieci, dostarczają niesamowitych wrażeń, pobudzają kreatywność. Co więcej, każdy z zestawów dostarcza maluchom nowych narzędzi do pracy, proponując różne techniki artystyczne. Dzieci nauczą się malowania kolorowym piaskiem, brokatem, wyklejania, technik kolażu, wydrapywania, haftowania, malowania (pastele, akwarele, farby olejne) i szkicowania.

Malowanie piaskiem

Malowanie piaskiem to ciekawa i efektywna technika artystyczna. Na czym polega? W jednym z zestawów Djeco – Leśny Świat znajdziemy kilka tekturowych plansz z ilustracjami leśnych zwierząt. Musimy je dokończyć, używając w tym celu dołączonych pudełeczek z piaskiem w różnych kolorach oraz tubek z brokatem. Dla ułatwienia puste miejsca na rysunkach zaklejono specjalną taśmą, pod którą znajduje się klej. Aby ozdobić planszę, zdejmujemy taśmę, wkładamy rysunek do dołączonego tekturowego pudełka i wysypujemy piasek w odpowiednie miejsce. Nadmiar substancji wylatuje przez dziurkę w rogu opakowania, nie brudząc mebli i podłogi. W zestawie znajduje się instrukcja z dokładnymi informacjami. Dołączony piasek i brokat są testowane dermatologicznie i nie szkodą dzieciom.

Kolorowanie pastelami

Paul Klee to znany malarz szwajcarsko – niemiecki, związany z różnymi kierunkami artystycznymi m.in. ekspresjonizmem, kubizmem i surrealizmem. Jego prace posłużyły projektantom Djeco do stworzenia zestawu Abstrakcje, który zapozna dziecko z techniką malowania pastelami. W ozdobnym pudełku znajdują się karty z konturowymi ilustracjami, które należy wypełnić kolorem. Do zestawu dołączono 12 pastelowych kredek w różnych kolorach, za pomocą których maluch ozdobi plansze oraz instrukcję z informacjami na temat podstawowych cech stylu abstrakcyjnego. Zabawa z malowaniem i rysowaniem to także świetna okazja, by porozmawiać z dzieckiem o sztuce, różnych gatunkach i stylach.

Zdobienie brokatem

Zestaw Suknie nie tylko oferuje poznanie nowej techniki artystycznej – malowania brokatem, ale także pozwala dziecku na samodzielne projektowanie. Każda z plansz zawiera ilustrację kobiety w balowej sukni. Części obrazków zaklejone są taśmą, pod którą znajduje się klej. Zadaniem dziecka jest ozdobienie tych części kolorowym, błyszczącym brokatem. W  zestawie znajdują się pudełeczka z tą substancją oraz specjalny pędzelek do nakładania. Dobór kolorów, ich rozmieszczenie czy połączenie zależą tylko od wyobraźni małego projektanta. Malowanie brokatem ćwiczy doskonale zręczność, zdolności manualne i koordynacyjne. Wykończone ilustracje pięknie błyszczą się i mienią kolorami tęczy, można nimi ozdobić pokój lub podarować je w prezencie.

Nauka haftowania dla dzieci

Nauka haftowania kojarzy się ze znudzeniem, monotonią i brakiem efektów. Tymczasem haftowanie z Djeco to prawdziwa przyjemność, którą wykorzystujemy do ozdobienia baśniowych ilustracji, wzorowanych na opowieściach o Szeherezadzie i arabskich Baśniach z tysiąca i jednej nocy. Obrazki przedstawiają postaci sułtana i pięknej księżniczki, które zdobimy na różne sposoby. Po pierwsze – przewlekamy przez dziurki fragmenty muliny. Po drugie – dodajemy błyszczące cekiny i kamienie. Do dyspozycji mamy bezpieczną igłę o zaokrąglonej końcówce i blaszkę do przewlekania. Na przykładzie tego zestawu dziecko nauczy się łączenia różnych technik artystycznych, podstaw haftowania – trzymania igły, przewlekania nitki, a także poćwiczy swoje zdolności manualne i zręczność. Jest to świetnaa zabawa, która doskonale wpływa na ogólny rozwój.

Zestawy artystyczne od Djeco zawsze dopasowane są do wieku dziecka, a taka informacja znajduje się na opakowaniu. W zależności od poziomu rozwoju, dziecko ćwiczy swoje umiejętności, poznaje nowe techniki, stymuluje zmysł estetyczny oraz wrażliwość na sztukę. Każdy z produktów zawiera niezbędne narzędzia do pracy, zamknięte w ilustrowanym, zamykanym na gumkę, tekturowym opakowaniu. Sprawdźcie dostępność produktów Djeco na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

 

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *