Zabawki, które ułatwiają zasypianie

Wesoła zabawa w ciągu dnia, gaworzenie, raczkowanie i głośny śmiech – każdy rodzic docenia i wyczekuje takich aktywności ze strony swojego maluszka. Pierwsze miesiące bywają jednak trudne. Opiekunowie stają przed nie lada wyzwaniem – jak zadbać o dobre samopoczucie dziecka, zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i dobry rozwój? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy po szalonym dniu nasze maleństwo nie potrafi i nie chce zasnąć. Zaburzenia snu to problem niezwykle poważny i wymagający konsultacji z lekarzem pierwszej opieki. Jednak zanim podejmiemy decyzję o udaniu się do specjalisty, warto skorzystać z opcji, które oferuje rynek zabawkarski. Mowa oczywiście o zabawkach ułatwiających zasypianie.

Które zabawki wyciszą dziecko i ułatwią zasypianie?

Spokojny sen pozwala zregenerować siły, koi ból, dodaje energii i sprawia, że maluch poprawnie się rozwija. Na rynku obecnych jest kilka wartościowych zabawek, które zostały stworzone z myślą o tym, by wspomóc rodziców i ułatwić zasypianie małym rozrabiakom. Jednym z pierwszych wyborów są zazwyczaj karuzele i projektory, które montowane przy łóżeczku dziecka włączane są wtedy, gdy przychodzi pora snu lub drzemki. W zależności od tego, który produkt będzie bliższy sercu rodziców, karuzele i projektory sprawdzą się w każdym domu. Zawieszane nad kołyską i łóżeczkiem kolorowe karuzele wprowadzą malucha w spokojny nastrój, a cicha, stonowana muzyka ułatwi zasypianie. Projektory pozwolą rozwinąć wyobraźnię, a wyświetlany obraz może być świetnym pretekstem do przykucia uwagi dziecka, które łatwiej wyciszy emocje i wraz z upływem czasu zaśnie.

Dużą popularnością cieszą się również usypiacze. To innowacyjne produkty, które obecnie często wybierane są na pierwszy prezent dla dziecka i mamy. Czym charakteryzują się te zabawki? Większość usypiaczy to po prostu miłe, pluszowe misie, które każdy maluch uwielbia przytulać i dotykać. Niektóre z nich wyposażono w pozytywkę, inne posiadają wbudowane systemy szumu, które wyciszają dziecko i wpływają na szybszy sen. Absolutnym hitem okazała się zabawka firmy Fisher-Price pod postacią Oddychającej Wydry, której poruszający się brzuszek i rytmiczne szumy wprowadzają dziecko w błogi, senny nastrój.

Nie można zapominać o ulubionej przytulance dziecka! Pluszowe misie, maskotki i postacie z bajek potrafią zdziałać cuda. Miękki plusz umieszczony blisko dziecka działa kojąco na zmysły i sprawia, że maluszek czuje się niezwykle bezpiecznie. Należy pamiętać, aby przytulanka była odpowiednio dobrana do wzrostu i wieku dziecka – nie może być zbyt duża lub mała, bo może przynieść to odwrotny efekt do zamierzonego. W tej kategorii dobrze sprawdzą się także kocyki wykonane z miłych w dotyku materiałów. Jeśli produkty te będą z dzieckiem od pierwszych chwil życia, rodzice zyskują pewność, że maluszek zaakceptuje je i skojarzy z określoną czynnością, czyli spaniem.

 

Należy pamiętać, aby zabawka była możliwie jak najbardziej odpowiednia do wieku dziecka. Każdy maluszek ma inny charakter i temperament, przez co każdy z nich jest wyjątkowy – recepta na zasypianie jest więc zazwyczaj różna. Po więcej inspiracji i propozycji zapraszamy do naszego sklepu internetowego. 

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *