Zabawki edukacyjne dla niemowląt i dzieci – Edushape

Zabawki edukacyjne dla dzieci zazwyczaj kojarzą się z książeczkami, quizami czy pomocami naukowymi. W przypadku niemowląt i maluchów są to zazwyczaj karty kontrastowe czy zabawki interaktywne, które odtwarzają edukacyjne piosenki, wierszyki, frazy i melodie. Nowe spojrzenie w tym obszarze proponuje firma Edushape, której popularność rośnie zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w krajach Europy. Sprawdźmy, co izraelski producent zabawek ma w swojej ofercie!

Przybliżając profil marki Edushape należy wspomnieć o tym, że posiada ona już trzydziestoletnie doświadczenie w produkcji zabawek. Produkty Edushape są zazwyczaj dedykowane dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia do pięciu lat. Hity sprzedażowe firmy to głównie zabawki sensoryczne, piankowe puzzle, zabawki do kąpieli i piłki sensoryczne. Marka zdobyła kilka prestiżowych nagród, w tym Top Toy 2007Seal of Excellence i Best Toy Award. Wszystkie zabawki Edushape posiadają certyfikat CE (europejski).

Piłki sensoryczne Edushape

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny we wczesnym dzieciństwie. Prawidłowe odbieranie bodźców oraz stymulowanie zmysłów – zwłaszcza dotyku, wzorku i słuchu ma niebagatelny wpływ na pozostałe aspekty dorastania. Piłki sensoryczne to genialna w swojej prostocie zabawka, która zaskakuje materiałem, jego fakturami i umożliwia zabawę na wiele sposobów. Dobrze znane rodzicom „kolczaste” piłki stymulują układ nerwowy, pobudzając receptory czucia w ciele.

Piłeczki Edushape są gumowe, miękkie i elastyczne. Łatwo chwycić je w małą rączkę. Nie trzeba wiele siły, by nimi rzucić czy je ścisnąć. Marka oferuje szeroki wybór produktów w tym zakresie – piłki są różnej wielkości oraz w żywych, pobudzających kolorach. Można nabyć je pojedynczo lub w zestawach. W zestawie dziewięciu piłek sensorycznych znajdują się dwie małe kolczaste piłeczki, dwie większe – półprzezroczyste (w jednej znajdują się kolorowe kuleczki, które wirują przy każdym potrząsaniu). Dodatkowo, zestaw zawiera kilka podłużnych, kolczastych elementów oraz dwie piłki o zaskakujących kształtach. Jedna z nich posiada wytłoczone gumowe paski, a druga ma spłaszczony, nieregularny kształt, który zachęci maluszka do odkrywania kształtów i faktur otaczających go przedmiotów.

Zabawki do kąpieli

Zabawki, których można używać w wodzie to dokonały pomysł na każdą – krótszą i dłuższą – kąpiel. Skupiają uwagę, dostarczają wrażeń i bodźców, umilają nierzadko nieprzyjemne czynności jak mycie włosów czy buzi, a w dodatku rozwijają i uczą. Ciekawą propozycją jest piankowy kosz z kolorowymi piłkami sensorycznymi. Delikatną konstrukcję można położyć na tafli wody w wanience czy wannie, a maluch może bawić się w rzuty do celu. Ta zabawa zachęci do kąpieli, jednocześnie wpływając na rozwój sprawności ruchowej, koordynacji i równowagi.

Ciekawą propozycją dla nieco starszych dzieci będą puzzle piankowe, które po zmoczeniu można przykleić do łazienkowych płytek czy kafelek. Nie niszczą one powierzchni i łatwo się odklejają. Wybór jest ogromny – przez zwierzątka do dopasowywania, elementy jezdni i ruchu ulicznego (włączając w to samochody i wszelkie pojazdy) aż do dziewczęcych „ubieranek”.

Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne to nie tylko wspomniane wyżej „kolczaste” piłeczki. Mogą przybrać także formę mięciutkich książeczek czy maskotek. Książeczka ze zwierzętami Edushape jest dwustronna. Z jednej strony znajdują się pyszczki zwierzątek z szeleszczącymi uszkami, wąsikami ze sznurków czy z przypiętymi tasiemkami i gumeczkami,  a z drugiej – białe i czarne wzorki, które działają na umysł dziecka w podobny sposób jak karty kontrastowe. Zestaw zawiera także plastikowe lusterko, w którym małych zobaczy odbicie swojej twarzy. Pluszowe maskotki – kotek i małpka to nietypowe przytulanki. Ich łapki można przeciągać na różne strony oraz łączyć je za pomocą rzepek. Różne faktury materiału – miękkie, śliskie, gładkie, chropowate i szeleszczące – stymulują zmysły dziecka. Do łebków zwierzaków doczepiono kolorowe tasiemki, a na końcu ogonków znajdują się kolorowe, gumowe gryzaczki.

Marce Edushape zaufało już tysiące rodziców. Firma powoli wprowadza swoje produkty na polski rynek, a zabawki Edushape są ciekawą alternatywą dla popularnych, dostępnych w naszym kraju zabawek edukacyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz odwiedzin w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *