Yoyuj z nami, bez względu na wiek!

Co to jest yoyo? Jaka jest jego historia?

Yoyo, którego inna nazwa to koło Maxwella, najprawdopodobniej pochodzi z Chin. Zabawka zbudowana jest w prosty sposób. Ciężarek (podobny wyglądem do szpulki) nawija się na sznurek. Podczas zabawy rozwijamy sznurek, trzymając jego nieumocowany koniec i wykorzystując fakt, że po pełnym rozwinięciu sznurka, ciężarek zachowuje moment pędu obrotowego i nawijamy go z powrotem na sznurek. Proste, prawda? Niekoniecznie. Żeby zabawa yoyo była efektywna, trzeba nauczyć się, w którym momencie musimy szarpnąć sznurek, by wywindować nasz ciężarek do góry.

  

Jakie jest współczesne yoyo?

Yoyo obecne jest na rynku tak światowym, jak i polskim od wielu, wielu lat i wciąż ma swoich wiernych klientów. Forma zabawki zmieniała się w czasie. Obecnie większość odmian yoyo posiada kulkowe łożysko, które sprawia, że po rozwinięciu sznurka ciężarek zatrzymuje się i kręci w miejscu, co pozwala na wykonywanie różnych trików. Wyróżnia się kilka podstawowych stylów yoyowania, które wpływają na wykonywanie różnych tricków. Wiele kultowych tricków doczekało się swoich nazw (m.in. Sleeper, Walk the Dog, Rock the Baby). Aby nauczyć się ich wykonywania potrzeba bardzo długiego czasu ćwiczeń. Na szczęście yoyo to zabawka mobilna, której możemy używać wszędzie – w domu, na spacerze z psem, w drodze do szkoły.

Kto może yoyować?

Czy yoyo to zabawka tylko dla dzieci? Nic bardziej mylnego! Yoyo to zabawka dla każdego, niezależnie od wieku. Rozwija zręczność i wspomaga koncentrację, uspokaja, działa świetnie jako lek na stres! Z każdym kolejnym rokiem posiada coraz więcej fanów. W Polsce, podobnie jak na całym świecie, odbywają się profesjonalne mistrzostwa yoyowania. Coroczne zawody wyłaniają kolejnych mistrzów Polski w yoyowaniu w kategorii freestyle, a podczas trzyminutowych wystąpień można zostać świadkiem niesamowitych tricków, do których wykonania potrzeba nie lada umiejętności, precyzji i zręczności.

Jakie yoyo jest dostępne w naszym sklepie?

Na rynku istnienie wiele firm, które produkują yoyo. W naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnym znajdziecie produkty firmy yoyofactory®, która jest czołowym producentem yoyo na świecie. Pierwszy z dostępnych u nas modeli yoyo, które chcemy Wam zaprezentować to yoyo one, dostępny w kilku różnych wariantach kolorystycznych. To najbardziej podstawowa wersja yoyo, która posiada dwa wymienne łożyska, wobec czego ten model yoyo jest odpowiedni zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Za najniższą cenę, dla osoby, która nigdy wcześniej nie trzymała yoyo w ręce, polecamy model Whip, który posiada wąskie łożysko, dzięki czemu ciężarek zawsze wraca do ręki. Kształt yoya jest uniwersalny, a plastik odporny na uderzenia. Dzięki temu yoyo działa szybko, płynnie i stabilnie!

Kolejny produkt, który można kupić w naszym sklepie to NightStar. Umożliwia on szybką naukę podstawowych trików i daje mnóstwo frajdy dzięki zamontowanym po jednej stronie lampkom LED, które świecą w ciemnościach! Model posiada plastikowe łożysko i system hamulcowy „starburst”, który zapewnia szybki powrót yoya do ręki.

Dla osób zainteresowanych nauką tricków polecamy model TenTrick!, który sprawdzi się nawet w przypadku osoby początkującej, a kompaktowy rozmiar sprawia, że zawsze można mieć go ze sobą – zmieści się nawet w kieszeni spodni czy kurtki! Z użyciem tego modelu yoya wykonasz z łatwością podstawowe tricki.

Kolejne dwa produkty to yoya naprawdę godne polecenia. Model Replay PRO powstał we współpracy z Mistrzem Świata Gentrym Steinem, a prace nad nim trwały aż od 2014 roku. Produkt jest plastikowy, lecz precyzja i jakość jego wykonania jest na tyle wysoka, że śmiało może on konkurować z metalowymi wersjami zabawki. Yoyo jest świetnie wyważone i nadaje się do wielogodzinnych treningów, mających na celu naukę skomplikowanych tricków.

Kolejny model zabawki, szczególnie polecany to velocity, który zyskał miano zabawki roku 2016. Jest odpowiedni zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Jako jedyne yoyo na rynku posiada opatentowany system hamulcowy Easy/pro, który pozwala na dopasowanie (jednym pociągnięciem ręki) yoya do umiejętności danego gracza. Poziom easy pozwala na rozpoczęcie nauki – hamulce sprawiają, że yoyo wraca do ręki przy pociągnięciu za sznurek. W konfiguracji pro yoyo wraca do ręki dopiero po wykonaniu specjalnego manewru, zatem yoyo kręci się dłużej i daje więcej czasu na wykonanie tricków. Model velocity został wykonany z wysokiej jakości tworzywa, jest bardzo odporny na obicia, upadki i uderzenia.

Wszystkie opisane modele dostępne są w naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnym, w którym służymy pomocą w razie wszelkich pytań oraz wątpliwości. Zachęcamy do rozpoczęcia swojej przygody z yoyo, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu oraz poziomu zręczności i umiejętności. Gwarantujemy świetną zabawę!

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *