Wodne koraliki Aquabeads – bawimy się kreatywnie!

Nie raz, nie dwa pisaliśmy o koralikach do układania Hama, które wprost uwielbiamy! Dlaczego? Jest to prosta w zasadach i niedroga zabawa dla dzieci w różnym wieku, a nawet dla młodzieży i dorosłych. Układane na podkładkach wzory należy zaprasować. Wtedy koraliki stapiają się ze sobą, a nam pozostaje fantastyczna ozdoba, pamiątka czy prezent dla bliskiej osoby. Koraliki (w rozmiarze średnim) mogą układać już pięcioletnie dzieci. Niemniej jednak, aby zaprasować projekt, muszą skorzystać z pomocy dorosłych. Inaczej jest w przypadku wodnych koralików Aquabeads, które równie ciekawie wypełniają czas wolny dzieci kreatywną, rozwojową zabawą.

Jak układać wodne koraliki?

Zasada jest bardzo prosta. Okrągłe, połyskujące koraliki Aquabeads układamy na podkładkach z pasującymi wgłębieniami. Tworzymy konkretny wzór – zwierzątko, księżniczkę, samochód, smoka – cokolwiek przyjdzie nam do głowy. Następnie pryskamy projekt wodą i po wyschnięciu odłączamy go od plastikowej podkładki. I… gotowe!

Podkładki Aquabeads są przezroczyste. Co więcej, mamy możliwość korzystania z pomocy szablonu. Kolorową ilustrację na papierowej kartce wkładamy w środek podkładki i dzięki temu wiemy, w jaki sposób układać koraliki, by uzyskać wymarzony wzór. Sporym ułatwieniem zabawy są też różnego rodzaju akcesoria, między innymi aplikator do koralików. Można, oczywiście, układać je palcami, jednak dla niektórych bywa to niewygodne. Wtedy z pomocą przychodzi ten gadżet w kształcie długopisu. Podobny wyglądem do aplikatora jest chwytak koralików, który niesie nieoceniona pomoc w usuwaniu koralików ustawionych w złym miejscu. Wystarczy wtedy docisnąć chwytak do kuleczki, przekręcić i pociągnąć do góry. Przydatnym gadżetem jest także oddzielacz do koralików, dzięki któremu projekty wysychają z obu stron jednocześnie, a tym samym – w o wiele krótszym czasie.

Zestawy koralików Aquabeads

Koraliki Aquabeads są sprzedawane w zestawach startowych i uzupełniających. W tych pierwszych znajduje się wszystko, czego potrzebuje osoba początkująca do rozpoczęcia swojej przygody z układaniem wodnych koralików. Zestawy uzupełniające oferują dodatkowe koraliki w różnych kolorach, a także ciekawe szablony, różne kształty podkładek i wiele innych atrakcji, takich jak sortery do rozdzielania kolorów czy kolorowe kuferki do przechowywania kompletów.

Świetną sprawą są zestawy Aquabeads na licencji znanych marek, bajek czy wytwórni. Dziewczynki ułożą wzory z bajki Kraina Lodu, w tym główne bohaterki – Elsę i Annę. Wyprodukowano także komplety z bajkowymi postaciami np. z Minionkami, Myszką Minnie, Zygzakiem McQueenem i innymi bohaterami filmu Auta  czy serię, inspirowaną kolekcją figurek i zabawek Sylvanian Families (której właścicielem również jest firma Epoch).

Na podkładkach ułożymy niemal wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Można posłużyć się gotowymi szablonami lub uruchomić wyobraźnię. Mnóstwo pomysłów i inspiracji znajdziemy w Internecie, a ze strony Aquabeads możemy za darmo pobrać nowe szablony do układania.

Kreatywna zabawa z Aquabeads

Koraliki Aquabeads to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Maluchy w wieku przedszkolnym i w pierwszych klasach szkoły podstawowej radzą sobie doskonale z wodnymi koralikami. Jedynym zagrożeniem, które stwarza zabawka jest ryzyko połknięcia małych elementów, ale to raczej w przypadku młodszego rodzeństwa czy koleżeństwa. Co ważne, producent zadbał o najmłodsze dzieci – koralik, który maluch włożył do buzi zostanie w błyskawicznym trybie wypluty – części zostały powleczone gorzką w smaku substancją, która jest bezpieczna, a przy okazji zniechęca dziecko do próby zjedzenia kolorowej kuleczki.

Dzieci uwielbiają kreatywną zabawę! Przenoszenie pomysłów na podkładkę, atrakcyjna forma zabawy i możliwość własnoręcznego stworzenia ozdoby daje mnóstwo frajdy i satysfakcji. Oczywiście, Aquabeads mają nieoceniony wpływ na rozwój dziecka. Nie tylko stymulują wyobraźnię, kreatywność oraz artystyczne i plastyczne zapędy, ale także rozwijają umiejętności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową, sprzyjają koncentracji i łagodzą stres.

Pracownia dla początkujących

Chyba najbardziej godnym polecania zestawem dla osoby początkującej jest Pracownia dla początkujących. W środku znajdziemy:

  • Ponad 800 koralików
  • Podstawka do układania
  • Aplikator do koralików
  • Arkusze z szablonami
  • Paleta
  • Pojemnik – sorter na koraliki
  • Spryskiwacz

A więc wszystko to, co jest potrzebne do zabawy! Gdy zabawka przypadnie nam do gustu, możemy dokupić dodatkowe koraliki, szablony i podkładki, by stopniowo podnosić poprzeczkę i doskonalić swoje umiejętności. Gotowe projekty mogą ozdabiać pokój – wystarczy przełożyć żyłkę, nitkę, sznurek czy zawieszkę i powiesić je w oknie, na lampie, na szafie czy nad łóżkiem. Ale to nie wszystko! Za pomocą wodnych koralików możemy także stworzyć fantastyczną biżuterię – naszyjniki, bransoletki, a nawet pierścionki.

Aquabeads to nieograniczona, fantastyczna, kreatywna i rozwojowa zabawa, którą pokochały dzieci z ponad 20 krajów na całym świecie. Produkt jest sprzedawany już od kilkunastu lat, a japońska firma Epoch wciąż pracuje nad serią, udoskonalając zabawkę i serwując nowe pomysły. Gorąco polecamy!

Więcej zestawów Aquabeads znajdziecie na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *