Wodne Koraliki AQUABEADS

Koraliki, z których możemy tworzyć rozmaite obrazki są powszechnie znane, jak chociażby te od popularnej duńskiej marki, produkującej koraliki HAMA, które po ułożeniu na specjalnym podkładkach z wypustkami, zaprasowywujemy żelazkiem. Podobną ideologię wybrała inna firma, tym razem japońska – Epoch, która swoje koraliki postanowiła utrwalać niczym innym, jak wodą.

Aquabeads, bo o nich mowa, to niezwykłe koraliki w kształcie drobnych kuleczek, które sklejają się ze sobą za pomocą wody. Nie ma potrzeby działania na nie ciepłem, co niekiedy mogło przysporzyć maluchom kłopot, gdy rodziców nie było w pobliżu. U Aquabeads dzieci mogą same, bez niczyjej pomocy, utrwalić swoje dzieła. Wystarczy spryskać wodą gotowy wzór, odczekać kilka sekund aż wyschnie i… gotowe!! Można śmiało zdjąć utrwaloną pracę z podkładki.

 31658-aquabeads-koraliki-wodne-zestaw-2

Jak wygląda zabawa paciorkami Aquabeads? To bardzo proste! Kolorowe kuleczki układamy na specjalnych podkładkach z dziurkami, po czym spryskujemy je wodą, aby przykleiły się do siebie! Tym właśnie prostym sposobem z obrazka powstaje piękna ozdoba lub figurka gotowa do fantastycznej zabawy! Samo układanie koralików ułatwia zaś specjalny aplikator, dzięki któremu można układać koraliki z większą precyzją i szybkością. Natomiast lepsze rozprowadzenie wody daje nam spryskiwacz, który tworzy delikatną mgiełkę, która równomiernie pokrywa naszą pracę. Wszystkie elementy, potrzebne do zabawy, można znaleźć w gotowych zestawach lub w oddzielnych pakietach z akcesoriami. Istnieje też możliwość dokupienia dodatkowych podstawek i kuleczek w sorterach, które powiększą nasze pole działania. Różnorodność koralików też jest duża, nie tylko jeśli chodzi o wybór kolorów i barw, ale też w ich wyglądzie – są lite, czyli jednokolorowe lub półprzezroczyste w formie małych, błyszczących klejnocików. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zestawów, zajrzyjcie na stronę naszego sklepu Kimland.

Z wodnych koralików Aquabeads, podobnie jak z ich pobratymcami – Hamą, można ułożyć dosłownie WSZYSTKO! Od zapierających dech w piersiach cudownych obrazków, poprzez rozmaite ozdoby, czy to do pokoju, na okno, czy z okazji Świąt Wielkanocnych, czy Bożego Narodzenia, przez cudowną i oryginalną biżuterię (naszyjniki, bransoletki, pierścionki, kolczyki, opaski, diademy, itp.), którą pozazdroszczą nam nasze koleżanki, do fantastycznych figurek, inspirowanych przeróżnymi bajkami i filmami animowanymi lub stworzonych według własnych pomysłów.

31628-aquabeads-kuferek-artysty-koraliki-3

Zabawa wodnymi kuleczkami jest na pewno bardzo bezpieczna, z uwagi na brak użycia w końcowej fazie źródeł gorąca, jak i bezpiecznych materiałów, z których zostały wykonane, gdyż przeszły one wszelkie wymagane atesty. Ponadto taka rozrywka jest ciekawą odskocznią dla maluchów, dzięki której mogą wyciągnąć tylko korzyści. Pytacie jakie? Oj, jest ich naprawdę sporo. Po pierwsze, dzięki precyzyjnym ruchom, dzieci ćwiczą swoją sprawność manualną oraz precyzję wykonania. Po drugie, odwzorowywanie, jak i wymyślanie nowych wzorów, sprzyja rozwojowi wyobraźni dziecka, jego kreatywności oraz zmysłu estetyki i piękna. Po trzecie, układanie paciorków pod przyszłe ozdoby lub figurki, pomaga w rozwoju zdolności wizualizacji przestrzennej, co może być bardzo pomocne w przyszłości malucha. Po czwarte, chyba najlepsze dla dzieci, układanie Aquabeads po prostu bawi, odpręża i daje dużo radości, a o to w tym wszystkim przecież chodzi!!

 31698-aquabeads-aplikator-3

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *