Wielkanocne dekoracje z koralikami Hama

Czas przed Świętami Wielkanocnymi to nie tylko wiosenne porządki, ale także pora na przygotowanie świątecznych ozdób. Do wykonania wielu z nich potrzeba sporo pracy, ale wysiłek nie idzie na marne. Własnoręczne dekoracje do powód do satysfakcji i dumy, dlatego warto namówić dzieci, by poświęciły trochę czasu na stworzenie ozdoby do wielkanocnego koszyka czy do postawienia na świątecznym stole. Można wykonać tradycyjne wydmuszki czy pisanki lub świąteczne stroiki, ale można również sporządzić coś oryginalnego i niebanalnego.

Co to są koraliki Hama?

Większość naszych klientów na pewno zna lub chociaż kojarzy markę Hama. Zajmuje się ona produkcją kolorowych koralików i podkładek, z których dzieci tworzą przeróżne wzorki. Zasada jest prosta – wystarczy podkładka i odpowiednia ilość koralików, które układamy na wypustkach podkładki, papier do prasowania, żelazko i gotowe. Na rynku dostępne są trzy rodzaje koralików Hama. Największe z nich – koraliki MAXI przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, które skończyły trzeci rok życia. Średni rozmiar – MIDI jest najbardziej popularny i odpowiedni dla dzieci powyżej piątego roku życia. Koraliki te mają 5mm średnicy – są na tyle duże, by układać je palcami, a na tyle małe, by stworzyć szczegółowy wzór. Nieco starsze dzieci, które skończyły 10 lat, mogą spróbować swoich sił z najmniejszymi – MINI koralikami Hama, które układa się za pomocą pęsety i które wymagają anielskiej cierpliwości, jednak prace z nich powstałe są  najbardziej imponujące i godne podziwu.

Koraliki Hama sprzedawane są oddzielnie, posortowane kolorystycznie, w woreczkach ( 1000 i 3000 sztuk) lub w zestawach tematycznych razem z odpowiednimi podkładkami, instrukcją i papierem do zaprasowywania. Podkładki również sprzedawane są oddzielnie, pojedynczo lub połączone w zestawy, a firma oferuje szeroki ich wybór. W naszym sklepie znajdą Państwo kilkadziesiąt wzorów podkładek – dla dziewczynek, dla chłopców oraz neutralne. Można również zaopatrzyć się w podkładki kwadratowe, na których ułożymy wiele różnych wzorów. Każdej z podkładek można użyć wiele razy.

Pomysły na ozdoby wielkanocne z koralików Hama

Układanie koralików Hama to zajęcie bardzo kreatywne, a dysponując odpowiednimi akcesoriami można ułożyć niemal wszystko. Dlaczego wiec nie wykorzystać koralików jako materiału do wykonania wielkanocnych dekoracji? By ułatwić to zadanie, firma wyprodukowała trzy rodzaje podkładek o wielkanocnych kształtach – jajko, kurczaczka i zajączka. W ofercie firmy znajdziemy również kilkadziesiąt kolorów, w różnych odcieniach, a także koraliki prążkowane, neonowe czy brokatowe. To pozwala na eksperymentowanie kolorystyczne, tworzenie przeróżnych wzorków na podkładce – jajku oraz na uwzględnienie szczegółów podczas układania zajączka czy kurczaka. Polecamy również zestaw koralików – zajączek i jajko. Podkładki kwadratowe dają nam większe pole do popisu – możemy ułożyć na nich bukiet wiosennych kwiatów czy zaprojektować świąteczną kartkę.

Jak układanie koralików wpływa na dziecko?

Wykonanie własnoręcznych ozdób świątecznych z koralików Hama to nie tylko wiele frajdy i radości, ale także ćwiczenie, które wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka, rozwija umiejętności manualne i koordynację wzrokowo – ruchową. Zajęcia plastyczne uspokajają, redukują stres i wspomagają koncentrację, a widok własnoręcznie wykonanej ozdoby daje poczucie satysfakcji i wpływa dodatnio na samoocenę.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu stacjonarnego i internetowego, w którym znajdą Państwo szeroki wybór artykułów Hama – koralików, podkładek oraz zestawów.

Post Author: admin kimland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − six =