Szumiący Miś na spokojny sen

Może słyszeliście o metodach naszych mam i babć, które w trosce o swoje dzieci starały się uspakajać swoje dzieci dźwiękiem suszarki do włosów?

Era suszarek

Większość dzieci, które są niespokojne i płaczą, uspakajają się po włączeniu suszarki. Badania naukowe potwierdziły, że różnego rodzaju urządzenia (wentylator, lodówka, suszarka, odkurzacz, klimatyzacja, itp.) emitują dźwięk, który o pewnej częstotliwości został nazwany „BIAŁYM SZUMEM”. Naukowcy przypuszczają, że szum ten, to dźwięk, który przypomina dziecku środowisko prenatalne (kiedy dziecko jest w łonie matki).

Jakie zastosowanie ma biały szum?

Szczególnie młodzi rodzice mogą docenić terapeutyczne właściwości białego szumu, który okazuje się być skutecznym narzędziem w uspokajaniu płaczącego niemowlaka, także cierpiącego z powodu kolki. Pomaga mu w zasypianiu i działa zbawiennie na sen.

W jakim wieku go stosować?

Najbardziej dzięki białemu szumowi zyskują dzieci w wieku 0-5 lat, choć im wcześniej, tym lepiej. Ale również dorośli przy kojącym szumie mogą odpocząć po całym dniu pracy.

Nadszedł czas na Szumisie

Teraz stosowanie suszarki nie jest już potrzebne. Ani to praktyczne, ani wygodne, a może być nawet niebezpieczne. Polska firma Whisbear wyprodukowała szumiące misie, zwane SZUMISIAMI. Misie te mają wbudowane urządzenie (wyjmowane) , emitujące dźwięk przypominający Maluszkowi to co słyszał w brzuchu Mamy. Urządzenie, które bardzo łatwo można uruchomić, automatycznie wyłączy się po około 40 minutach, kiedy dziecko już spokojnie śpi.

Szumiś stymuluje również dziecko sensorycznie, gdyż posiada szeleszczące uszka i łapki, a także wykonany jest z kolorowych i kontrastowych tkanin. W długich łapkach umieszczone są magnesy, dzięki czemu można łatwo misia przyczepić do łóżeczka, czy wózka.

Każdy miś jest szyty ręcznie, dlatego mogą się nieznacznie od siebie różnić. Uszyty został z miękkich i całkowicie bezpiecznych dla dziecka materiałów. Posiada dużą wesołą główkę i długie kolorowe łapki, gotowe do gryzienia i łapania. Zapakowany jest w miękki woreczek, dzięki czemu miś jest zawsze czysty. Woreczek jest starannie owinięty bibułą i zapakowany w specjalnie zaprojektowane pudełko.

whisbear-2

Polski produkt

Szumiący Miś został w całości zaprojektowany i wykonany w Polsce. Przytulanki szyte są w szwalni na Mazowszu, a urządzenia szumiące powstają w fabryce na Dolnym Śląsku.

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje Szumisiów:

Wersja klasyczna- urządzenie emitujące szum po włączeniu działa przez ok. 40 minut. Istnieje możliwość wcześniejszego wyłączenia urządzenia, ponownego włączenia i regulacji głośności.

whisbear-szumiacy-mis-classic

 

Wersja Premium – Crysensor – urządzenie emitujące szum samo automatycznie reaguje na płacz dziecka. Po 40 minutach szumienia urządzenie łagodnie się wycisza i przechodzi w tryb czuwania. Płacz budzącego się dziecka uruchamia szum na kolejne 20 minut, a następnie urządzenie ponownie przechodzi w tryb nasłuchu. Istnieje możliwość ręcznego wyłączenia i ponownego włączenia urządzenia.

whisbear-szumiacy-mis-premium

Więcej o Szumisiach znajdziecie na naszej stronie: www.kimland.pl

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *