Star Wars ciągle na topie! Propozycje zabawek z serii Gwiezdnych Wojen

Dla kogo zdanie ,,dawno, dawno temu w odległej galaktyce” brzmi znajomo, temu nie trzeba przedstawiać tematu dzisiejszego wpisu. Gwiezdne Wojny to produkcja rozpoznawana przez kilka pokoleń i już ten fakt mówi sam za siebie. Pomysł na wykreowanie baśniowego, mitycznego świata herosów powstał w latach 70 XX wieku, kiedy nic nie zwiastowało tak ogromnego sukcesu filmu. Pierwsza część Gwiezdnych Wojen miała premierę w 1977 roku, a niebywałe zainteresowanie produkcją pozwoliło na rozpoczęcie pracy nad kolejnymi częściami.

Star Wars cieszy miłośników kina już ponad 40 lat. To niebywały wynik i nieosiągalny dla wielu wybitnych jednostek sukces, zwłaszcza pod względem rosnącego zainteresowania popkulturą i szybkich dezaktualizacji niektórych pojęć i tematów. Aż trudno uwierzyć, że premiera ostatniego filmu miała miejsce w 2019 roku, a po jej zakończeniu w wyszukiwarkach Google królowało zapytanie o możliwość i szanse nakręcenia kolejnej odsłony Gwiezdnych Wojen. Oprócz głównych epizodów i trylogii, na kinowych ekranach pojawiły się również wątki poboczne, uzupełniające centralne zagadnienia, dodające bohaterom kolorytu i skupiające uwagę na pierwowzorach postaci. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! Wiernym fanom Star Wars nie przeszkadza nawet zawiła chronologia, a pytania o to, w jakiej kolejności oglądać Gwiezdne Wojny są na porządku dziennym. W czym więc tak naprawdę tkwi sekret produkcji?

Kluczem do odpowiedzi na to pytanie mogą być bohaterowie i świat przedstawiony filmu. Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przestrzeni galaktycznej i przenosi się o kilkadziesiąt tysięcy lat wstecz, żeby niedługo później trafić do oddalonej o cały wiek przyszłości. Całość produkcji została oparta na koncepcji Mocy, z której korzystać może osoba obdarzona wrodzonym talentem i zdolnością. Moc daje niebywałe atuty i determinuje rzeczywistość, pozwalając kontrolować niektóre stany i zdarzenia. Walka dobra i zła określa również bohaterów. I to właśnie oni są często spadkobiercami naszych zachwytów i sympatii do całej produkcji filmowej. Postacie odgrywające kluczowe role i kultowe sceny przeszły z ekranów filmowych do rzeczywistości w dość płynny sposób. Szybko okazało się, że Gwiezdne Wojny to nie tylko film – Star Wars świetnie odnajduje się w roli zabawek i gadżetów uwielbianych przez dzieci i dorosłych.

 

Realistyczne figurki bohaterów

To głównie oni sprawiają, że akcja jest tak kosmicznie ciekawa! Figurki akcji pochodzące ze świata Star Wars cieszą się ogromną popularnością i wzbudzają zachwyt każdego fana międzygalaktycznych przygód. Postacie, które reprezentują Wojowników Jedi oraz rycerzy walczących po Ciemnej Stronie Mocy zostały wyprodukowany dzięki marce Hasbro. Figurki bohaterów posiadają punkty artykulacyjne, dzięki którym możemy ustawiać je w różnych pozycjach i próbować odgrywać znane z kinowych ekranów scenki tematyczne. Do kolekcji dzieci może trafić m. in. Luke Skywalker – główny bohater całej produkcji, dzielna wojowniczka Jannah oraz Szturmowcy!

 

Niezwykłe gadżety

Miecze świetlne to tradycyjna broń, która w galaktyce ma niesamowicie dużą wartość i znaczenie. Budowanie własnego miecza świetlnego to wydarzenie, na które z niecierpliwością oczekują wszyscy uczniowie. Nasz sklep oferuje kilka wariantów tych gadżetów, dzięki którym mali wojownicy będą mogli wcielić się w role Dartha Vadera, Luke Skywalkera lub Rey. Efekty świetlne i dźwiękowe doskonale spiszą się podczas ważnych walk i starć dobra ze złem! Miecz nie tylko wyda charakterystyczne dla danej postaci dźwięki, ale rozbłyśnie też wiązką światła.

 

Konstrukcyjne odtworzenie Gwiezdnych Wojen

Propozycję przeniesienia scenerii Star Wars do realnego świata przedstawiła najpopularniejsza firma klocków na świecie – LEGO. Zestawy klocków doskonale oddają klimat filmu i komiksów, a możliwość samodzielnego zbudowania modeli myśliwców, zestawów bojowych oraz przestrzennych gadżetów to dodatkowy ,,smaczek” dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. Zestawy LEGO Star Wars dedykowane są zarówno laikom jak i profesjonalistom w dziedzinie układania klocków. Każda wybudowana konstrukcja odznacza się dbałością o szczegóły i detale, dzięki czemu seria zyskuje coraz większą popularność.

 

Czy wiedziałeś, że….

  • Saga Gwiezdnych Wojen określona została zjawiskiem na skalę światową! Popularność poszczególnych części filmu sprawiła, że Star Wars to fenomen kinematograficzny, a nawet socjologiczny – a na taki tytuł naprawdę trzeba sobie zasłużyć!,
  • Sukces Star Wars pozwolił na stworzenie franczyzy Star Wars Expanded Universe, która objęła gry komputerowe, komiksy oraz powieści,
  • Wraz z sukcesem całej sagi odnotowano gigantyczne przychody – szacuje się, że na koniec 2019 roku Gwiezdne Wojny ,,zarobiły” ok.  10 mld USD, zyskując tym samym wysokie, drugie miejsce w światowym rankingu najbardziej dochodowych produkcji filmowych.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *