Sklep partnerski G3

Jesteśmy sklepem partnerskim G3, które jest dystrybutorem gier planszowych, łamigłówek manualnych, gier karcianych, a także żetonów, puzzli oraz kostek Rubika. Motto tej firmy brzmi: G3 = radość grania!

Jeśli jesteście fanami gier tak jak my, to zapraszamy do przeczytania poniższego opisu gier, znajdujących się obecnie w naszej ofercie sklepowej.

Najmłodszym graczom proponujemy świetną grę „Pszczółki”, w której potrzebna jest spostrzegawczość i świetna pamięć aby odnaleźć pszczołę w takim kolorze, jaki przedstawia karta. Dla utrudnienia pszczółki ciągle zmieniają swoje miejsce. Osoba, która jako pierwsza zgromadzi cztery ule, wygrywa i zdobywa pyszny miodek. „Pszczółki” ćwiczą pamięć, uczą cierpliwości i poprawiają koncentrację Twojego dziecka.

„Halli Galli” to szybka i emocjonująca gra na imprezę i w rodzinnym gronie. Polega ona na tym, aby każdy gracz kolejno odwracał kartę zmieniając skład sałatki. W chwili, gdy odkryte karty pokażą dokładnie 5 owoców tego samego rodzaju, pierwszy gracz, który zadzwoni dzwonkiem, wygrywa wszystkie odkryte karty.

pszczolki-halli-galli-gry-g3

W „Speed Cups” każdy z graczy otrzymuje 5 różnokolorowych kubeczków i musi jak najszybciej ułożyć je w kolejności pokazanej na karcie z rysunkiem. Ta wskazuje, czy kubki mają być ułożone obok siebie, czy ustawione jeden na drugim. Kiedy zawodnik wykona zadanie musi jak najszybciej zadzwonić dzwonkiem! Najbardziej spostrzegawcza osoba zostanie zwycięzcą. „Speed Cups” to gra na spostrzegawczość i refleks.

W „Zamku Kasteliny” zdobyć skarb mogą tylko najsprytniejsi. Osoby, które jako pierwsze odnajdą
w zamku dziesięć drogocennych kamieni tego samego koloru, zostaną zwycięzcami. Niewątpliwymi atutami tej wspaniałej gry jest jej piękne wydanie. Zameczek jest trójwymiarowy, co uatrakcyjnia grę. „Zamek Kasteliny” poprawia pamięć, trenuje zmysł dotyku i orientację.

kasteliny-speed-cups-g3-gry

Innymi ciekawymi pomysłami są dwie gry karciane: „Sałatka z karaluchami” i „Zupa z karaluchami”. W pierwszej z nich gracze przygotowują kolorową sałatkę. Aby wykonać zadanie muszą w szybkim tempie wykładać swoje karty warzyw przy jednoczesnym ich nazywaniu. Wydaje się to proste, jednak reguły „prawidłowego” nazywania składników są ściśle określone i znacznie komplikują przygotowanie potrawy. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart! W drugiej grze pojawiają się zupełnie nowe składniki: grzyby, pepperoni, por i marchewka oraz uwaga – karty siorbiących karaluchów. Gracze tym razem gotują zupę. Również muszą się spieszyć i wyrzucać swoje karty, a równocześnie „odpowiednio” nazywać warzywa lub… siorbać we właściwych momentach. „Sałatkę z karaluchami” i „Zupę z karaluchami” można ze sobą łączyć, co daje jeszcze więcej śmiechu.

zupa-salatka-z-karaluchami-g3-gry

Skoro już jesteśmy przy grach karcianych to zostańmy przy nich chwilę dłużej. Karty kojarzą nam się z tradycyjnymi grami, jednak G3 ma kilka naprawdę ciekawych i niebanalnych propozycji.

Jedną z nich jest „Sabotażysta”. Gracze wcielają się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach wijących się w trzewiach góry lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Członkowie obu grup powinni wspierać się wzajemnie, kiedy już odkryją, kto jest po ich stronie. Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak, jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści. Wygrywa gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy posiada najwięcej bryłek złota.

Miłośnicy opowiadań nie powinni być zawiedzeni, gdyż „Złote historie” i „Srebrne historie” powinny spełnić ich wymagania. Pierwsza gra przenosi graczy w przeszłość. Będziecie wędrować po antycznym Rzymie, szukać skarbu Inków w gęstej dżungli, odkrywać zaginione cywilizacje, staczać rycerskie pojedynki i poznawać najznamienitszych władców. Druga gra przenosi graczy do kosmosu. Spotkacie astronautów, naukowców, lunatyków i kosmitów.

Jeśli lubicie kryminały to „Czarne historie” są idealne dla Was. Jest to zestaw 50 elektryzujących, okropnych, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo… mogły się wydarzyć. Tak naprawdę jest to gra, w której gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione. „Czarne historie” podbiły serca miłośników zagadek kryminalnych w Polsce i na świecie. Wydano ją już w 3 odsłonach.

Dla lubiących ciekawe i absurdalne historyjki polecamy „Pamiętne Historie”. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, odgadując słowa przedstawione za pomocą rysunków na kartach użytych przez przeciwników do opowiedzenia historii.

Dla miłośników podróży i przyrody polecamy „Foto Safari”. Uczestnicy gry przenoszą się na safari. Starają się zrobić jak najlepsze zdjęcia zwierzętom w ich naturalnym środowisku. Zadanie jest tym trudniejsze, im więcej zwierząt ma znaleźć się na fotografiach.

W „Ewolucji. Pochodzenie gatunków” gracze łączą różne cechy zwierząt i hodują własną populację, dysponując wciąż zmieniającą się ilością zasobów żywności. Każdy może zdominować życie na planecie, regulując liczbę zwierząt w danym gatunku, zdobywając nowe pożyteczne cechy i walcząc z przeciwnikami. Wydano również „Ewolucja. Rozszerzenie”.

„Prezencik” to szybka gra, w której wykorzystuje się 33 karty o wartości od 3 do 35. Gracze muszą nieustannie decydować, czy odrzucić znacznik, czy wziąć kartę, by sprytnie budować ciągi liczb… Całkiem proste, jednak trzeba uważać, bo za szybko wzięta karta może dać dużo punktów ujemnych.

Jeśli lubicie gry umysłowe to „6.bierze!” będzie dobrym wyborem. Stowarzyszenie MENSA uznała „6. bierze!” za najlepszą grę umysłową 1996 roku. Teraz zawitała do naszego kraju. W tej grze każdy z graczy otrzymuje po 10 kart, które musi wyłożyć w jednym z czterech rzędów. Ten, kto położy szóstą kartę musi wziąć pozostałe pięć i otrzymuje punkty karne. Celem gry jest zebranie jak najmniejszej ilości kart. Każda karta jest warta minus jeden punkt za każdą głowę byka znajdującą się na niej. Zwycięzcą zostaje osoba, która na końcu gry ma najmniejszą ilość byczych głów.

gry-karty-g3-historie-sabotazysta-ewolucja 

„Łamigłówki zapalczane” jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest dla osób lubiących rozwiązywać zagadki. Gra składa się z 50 łamigłówek, które zmuszą Was do myślenia, sprawdzą Waszą wyobraźnię i spryt. To jeden z praktyczniejszych sposobów na to,  by mile spędzić czas, a przy okazji zapewnić aktywność szarym komórkom.

Gra strategiczna „Kakao” wprowadza graczy w egzotyczny świat „owocu bogów”, w którym wcielą się w rolę plemiennych wodzów. Ich zadaniem jest wyspecjalizowanie swoich poddanych w handlu, by mogli zdobyć sławę i bogactwo. Jednak tylko ci, którzy wiedzą, jak wykorzystać przychylność bogów, zostaną obsypani złotem.

kakao-lamiglowki-zapalczane-g3-gry

 

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o prezentowanych grach to zapraszamy na naszą stronę internetową! 🙂

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *