Rysuję, układam, wiem! CzuCzu dla najmłodszych

Częstym dylematem rodziców jest moment rozpoczęcia edukacji dziecka. Zabawki rozwojowe – książeczki, puzzle, układanki to zazwyczaj produkty dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Czy istnieje szansa na to, by dziecko już wcześniej zaczęło poznawać otaczający go świat? W jaki sposób to zrobić? Czy kilkumiesięczne dziecko jest już w stanie przyswajać wiedzę? Przede wszystkim należy zwrócić się o pomoc do specjalistów, a takim z pewnością jest wydawnictwo CzuCzu. Projekty edukacyjne CzuCzu tworzone są z myślą o najmłodszych dzieciach, a część produktów rekomendowana jest nawet od pierwszych dni życia. Książeczki edukacyjne, zestawy, łamigówki i układanki pobudzają wyobraźnię dziecka, logikę, wpływają na jego zdolności manualne i koordynacyjne. Każdy produkt jest odpowiednio dostosowany do potrzeb dziecka oraz jego możliwości poznawczych. Projekty edukacyjne dla najmłodszych są współtworzone przez specjalistów – pedagogów i psychologów dziecięcych. Nad szatą graficzną zestawów czuwają natomiast profesjonalni ilustratorzy o wielkiej i bogatej wyobraźni. Misją CzuCzu jest wspomaganie rozwoju dziecka na pięciu głównych płaszczyznach: społecznej, motorycznej, intelektualnej, emocjonalnej i twórczej. Sprawdźcie, jakiego rodzaju produkty oferuje wydawnictwo dla naszych najmłodszych pociech.

Co to są karty kontrastowe?

Karty kontrastowe są świetną alternatywą dla kolorowych zawieszek, karuzeli, grających projektorów czy grzechotek. W ich przypadku sprawdza się doskonale zasada: im mniej, tym więcej. Są to czarno-białe ilustracje na kartonowych bloczkach, zebrane w pęk i przewiązane sznureczkiem, dzięki czemu można je powiesić nad łóżeczkiem, kołyską czy wózkiem. Kontrastowe obrazki są dostosowane do percepcji niemowląt. Pomagają rozwijać wzrok i kształtują tzw. inteligencję wizualno – przestrzenną, która ułatwia dzieciom poruszanie się i wpływa na koordynację ruchowo – wzrokową. Wszystkie ilustracje są proste, schematyczne. Przedstawiają zwierzęta lub przedmioty z otoczenia maluszka. Obrazki mają wyraźne kontury i kontrastowe barwy. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja dla rodzica, opracowania przez Agnieszkę Ostapczuk (psycholog dziecięcy), z której dowie się jak widzi noworodek oraz w jaki sposób wspomóc rozwój mózgu dziecka za pomocą kart kontrastowych.  W ofercie naszego sklepu dostępne są dwa zestawy kart – dla dziecka od pierwszych dni życia – Karty kontrastowe 0m+ i nieco bardziej szczegółowe karty na maluchów powyżej trzeciego miesiąca życia – Karty kontrastowe 3m+.

Puzzle i układanki dla maluszków

Nieco starsze – roczne dzieci są już w stanie przyswoić większą wiedzę, zmieniają się także ich poznawcze potrzeby. To okres, w którym dziecko uczy się rozróżniać podstawowe kształty i kolory, a także ćwiczy logikę myślenia, pamięć i spostrzegawczość. Układanka Odkrywam Koło to zestaw kolorowych, atrakcyjnych puzzli. W zestawie znajduje się osiem grubych, dwustronnych elementów. Zadaniem maluszka jest dopasowanie okrągłego elementu, który przedstawia pyszczek zwierzaka do konkretnego puzzla. Dziecko musi także zwrócić uwagę na kolory, dzięki czemu uczy się rozróżniania podstawowych barw. Układanie puzzli to świetnie ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia, a także zdolności motorycznych i manualnych. Zadanie wpływa na rozwój dziecka na wielu płaszczyznach, a przy tym jest okazją do spędzenia wspólnie czasu.

Kolorowanki dla najmłodszych

Często możemy zaobserwować, że już nawet kilkumiesięczne dzieci odczuwają potrzebę rysowania czy malowania. Zazwyczaj przekonujemy się o tym, gdy ze zgrozą zauważamy arcydzieła naszych dzieci na ścianie, biurku czy na ważnych dokumentach. Zajęcia plastyczne doskonale rozwijają zdolności motoryczne, manualne i koordynacyjne maluchów. Kształtują także wyobraźnię, również przestrzenną. Sprawiają dzieciom przyjemność, uspokajają i poprawiają koncentrację. Aby jednak dziecko nie zniechęciło się do rysowania czy malowania, należy wspomóc się profesjonalnymi zestawami kolorowanek, dostosowanymi do wieku i poziomu rozwoju dziecka. CzuCzu proponuje wspólną naukę w Małej Akademii. W serii stworzono m.in. zestaw Kolory, który zachęca dziecko powyżej 18 miesiąca życia do podjęcia pierwszych prób kolorowania. W zestawie znajduje się książeczka do kolorowania z bardzo prostymi, schematycznymi ilustracjami zwierzątek, owoców i rzeczy (jabłko, samochód, żabka, kot, mysz, gruszka itp.) oraz podwójne puzzle. Jeden z nich przedstawia rzecz lub zwierzę, a drugi ma odpowiednio dopasowany kolor, który wyróżnia się na rysunku. Zadaniem malucha jest dopasowanie właściwego koloru do ilustracji. Zabawa jest zatem dwupoziomowa – kolorowanie i układanie puzzli to dwie różne aktywności, które wpływają na różne aspekty rozwoju dziecka.

Jak rozwinąć u dzieci umiejętność logicznego myślenia?

Półtoraroczne dziecko potrafi już w pewnym stopniu myśleć logicznie. Warto, by tę umiejętność rozwijać i pielęgnować. Kolorowe układanki to zabawa, która zajmuje na długo uwagę dziecka. Jest to atrakcyjne dla malucha zajęcia, podczas którego ćwiczy swoją pamięć, spostrzegawczość i logiczne myślenia. Puzzle z dziurką to kreatywna zabawa dla najmłodszych dzieci. W zestawie znajduje się 12 kart o wymiarach 16x16cm. Karty ilustrują zwierzątka. Wewnątrz każdego z puzzli znajduje się dziurka, a małe elementy przedstawiają zwierzaki – dzieci. Zadaniem smyka jest dopasowanie zwierzątka – dziecka do jego mamy. Rysunki są kolorowe, lecz schematyczne, a dzieci różnią się od rodziców jedynie kolorami. Na przykładzie puzzli dziecko nauczy się także nowych słów oraz poćwiczy rozróżnianie kolorów.

To tylko niektóre przykłady zestawów edukacyjnych od CzuCzu. Każdy produkt jest doskonale zaprojektowany – zarówno pod względem treści merytorycznej jak i szaty graficznej. Puzzle, układanki, karty, książeczki są dla dzieci atrakcyjne, a zabawa trwa godzinami. Podczas niej dziecko rozwija się na wielu płaszczyznach. Produkty CzuCzu to połącznie wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu. A wszystko z troski o prawidłowy rozwój dzieci.

Produkty CzuCzu dostępne są w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Post Author: admin kimland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + eleven =