Powrót gier planszowych

Od dłuższego czasu daje się zauważyć wielki powrót gier. Ale nie tych komputerowych, a klasycznych – planszowych. Dlaczego tak się dzieje? Jest to doskonały sposób dla całej rodziny lub przyjaciół na spędzenie wspólnie wolnego czasu.

Takie granie wspaniale wpływa na rozwój najmłodszych. Dzieci, które bawią się w ten sposób, nie mają kłopotów z koncentracją, potrafią doskonale planować, logicznie myśleć, a przede wszystkim rozwijają zdolności komunikacyjne , interpersonalne i integracyjne. Jedną z największych zalet gier planszowych jest wspólna gra i zabawa, często w gronie rodzinnym. Jest to całkowite przeciwieństwo gier komputerowych, gdzie regularne granie bardzo często powoduje wyobcowanie i idizolowanie się od kontaktu z innymi ludźmi.

Kolejnym plusem gier planszowych jest to, że nie epatują one przemocą jak niektóre gry komputerowe. Poza tym ze względu na swą różnorodną tematykę, są źródłem wiedzy i potrafią zainteresować odbiorców w różnym wieku, a dzieci szybko się nimi nie znudzą.

Planszówki, czy gry karciane są też o wiele praktyczniejsze, gdyż możemy je zabrać ze sobą prawie wszędzie i grać nie tylko w domu, ale też w autobusie, namiocie lub w parku.

Rynek gier planszowych od kilku lat jest coraz bardziej interesujący i ciągle się rozwija. Wśród rodzajów gier odnajdziemy dziś gry edukacyjne , strategiczne, ekonomiczne, przygodowe, czy fantasy. Na pewno znajdziemy tam takie światowe hity jak – „Monopoly”, który znany jest też w Polsce jako „Eurobiznes”, czy „Scrabble”.

W gry planszowe zaczynamy już grać od najmłodszych lat. Dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym najpopularniejsze jest tzw. memo polegające na zapamiętywaniu i szukaniu par odkrywanych obrazków (w czym maluchy są najlepsze!). Dla dzieci mających już dwa i trzy latka przeznaczone są także gry, które polegają na łączeniu odpowiednich elementów, np. dopasowywaniu kształtów, a przy tym opowiadaniu historyjek. Do takich należą gry serii edukacyjnej „Sowa mądra głowa poleca” – „Opowiem Ci mamo”. Wśród gier z tej serii znajdziemy pozycje dla 3, 4, 5-latków, które uczą nowych słówek, literek i liczb, działają na zmysły lub poprawiają wymowę. Oprócz gier edukacyjnych znajdziemy również wiele gier towarzyskich, przygodowych i strategicznych, np. „Gorący Ziemniak”, „Magiczny Labirynt”, „Stratopolis”, „Panic Lab”, czy hity ostatnich lat „Super Farmer” i „Dobble”.

Wzmożony rozwój gier planszowych ma związek z odwrotem od gier komputerowych, które mimo wszystko wywarły na nie ogromny wpływ. Do najpopularniejszych, bardziej „zaawansowanych” planszówek dla młodzieży i dorosłych należą dziś gry ekonomiczne i strategiczne. Do takich gier możemy zaliczyć słynne na całym świecie – „Carcassonne” , a także „Założyciele Imperium” i „Stinky Business”.

Zatem oderwijcie głowy od ekranu i bawcie się! Wspólnie. Razem. Bo o dobrą zabawę tutaj przecież chodzi!

 

Granna Gra Memo Zabawki

gra-granna-memo-zabawki-800x800

Gra Dobble

dobble-gra-towarzyska-asmodee-800x800

Gra Panic Lab

g3-gra-panic-lab-2-800x800G3 Gra Magiczny Labirynt

g3-gra-magiczny-labirynt-1-800x800

Alexander Gra Pamięć Dźwiękowa

alexander-pamiec-dwiekowa-1-800x800

G3 Gra Katamino

katamino-gra-g3-1-800x800Hasbro Gra Monopoly

00009-monopoly-hasbro-monopol-800x800

G3 Gra Założyciele Imperium

g3-gra-zalozyciele-imperium-2-800x800

G3 Gra Stinky Business – Clean Money

Stinky-Business-G3-1-800x800

Więcej ciekawych gier znajdziecie na stronie Sklepu z zabawkami Kimland.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *