PLAYMOBIL – nowa seria SZPITAL – ciąg dalszy

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o nowej serii Playmobil o temacie SZPITAL. Opisaliśmy cztery spośród ośmiu zestawów, które nas najbardziej zachwyciły. Na dzisiaj przygotowaliśmy dalszy ciąg szczegółowych prezentacji tych ciekawych kompletów klocków:

  1. Pokój rentgenowski;
  2. Dziecko na wózku inwalidzkim;
  3. Lekarka przy łóżku chorego dziecka;
  4. Wizyta u dentysty.

Playmobil 6659 Pokój rentgenowski

6659-klocki-playmobil-pokoj-rentgenowski-szpital-1-800x800

Twoje dziecko lubi eksperymentować? Lubi poznawać nowe przyrządy, interesuje  je zawód lekarza? Zawsze ma mnóstwo pytań na ten temat? Zatem teraz możesz zaspokoić jego ciekawość oferując mu zestaw – pokój rentgenowski z serii „Szpital” od Playmobil.  Rentgen, czyli możliwość sfotografowania ciała, by widać było wnętrze na pewno interesuje każdego malucha. W zestawie znajdziemy profesjonalne urządzenie do robienia zdjęć rentgenowskich z funkcją obracania, w zależności, gdzie konieczne będzie prześwietlenie.  Dziecko poczuje się jakby operowało prawdziwym urządzeniem. Dodatkowo wrażenie realności wzmacniane jest przez odpowiedni strój lekarzy, a także konieczność zabezpieczenia wzroku pacjenta specjalnymi okularami, które też są w zestawie.  Zdjęcie można zobaczyć na wielkim ekranie, który wyświetla kości. Lekarz posiada też specjalne nożyce do rozcinania gipsu – to bardzo istotny element wyposażenia pokoju rentgenowskiego.  Nie brakuje również komody szpitalnej na specjalne narzędzia. Jednym słowem, wszystko jak w realnym życiu!

Jesteś pracownikiem pokoju rentgenowskiego – to odpowiedzialna praca! Zrób pacjentowi prześwietlenie, ale wcześniej zabezpiecz jego zdrowie. Posmaruj uszkodzone miejsce specjalnym kremem, ochroń oczy pacjenta.  Ustaw rentgen odpowiednio i obserwuj zdjęcia prześwietlenia na ekranie. Pamiętaj o szczegółach! W razie potrzeby odeślij pacjenta do ortopedy albo innego specjalisty!

Playmobil 6663 Dziecko na wózku inwalidzkim

6663-playmobil-klocki-szpital-dziecko-wozek-inwalidzki-1-800x800

Ten zestaw może być idealnym dopełnieniem innych klocków z tej serii, ale również może funkcjonować jako osobna zabawka.

Twój mały smyk  na pewno spotkał się z dziećmi na wózku inwalidzkim, warto przypominać mu, że to takie same osoby jak my, tylko chore. Warto dzieci oswajać z niepełnosprawnością innych, a dzięki temu zestawowi, będzie to możliwe. Dodatkowo Twój smyk ucieszy się , ze jego zabawa w szpital staje się jak najbardziej podobna do rzeczywistości. To może być super okazja do zabawy z rówieśnikami, gdzie każdy odgrywa rolę jakiegoś lekarza. Dzieci będą budować dialogi i rozwijać zabawę tematyczną.

W skład zestawu wchodzą: dwie figurki od Playmobil – dziecko oraz dorosły, wózek inwalidzki z  fantazyjnymi kołami oraz gadżety – zabawki dla dziecka, gips na rękę i nogę. To dodatkowe wyposażenie sprawi, że dziecko będzie mogło wcielić się w postać ortopedy i manipulować przy małym pacjencie.

Playmobil 6661 Lekarka przy łóżku chorego dziecka

6661-playmobil-szpital-lekarka-1-800x800

Kolejny zestaw od Playmobil z serii „Szpital” jest podstawą jeśli chodzi o budowanie swojego dziecięcego szpitala – w każdym szpitalu przecież potrzebne jest łóżko na kółkach z kroplówką oraz innymi gadżetami. Potrzebna jest także pani lekarka oraz mały pacjent. W tym zestawie to wszystko znajdziecie , a nawet więcej. Są w nim: dwie figurki – lekarka w białym kitlu, ze słuchawką oraz figurka pacjenta, łóżko na kółkach z niebieską , szpitalną pościelą, kroplówka, gips na nogę i rękę, zabawka dla dziecka, kapcie, kula, kosz szpitalny. Playmobil pomyślał o wszystkim!

Karetka przywiozła na salę nowego pacjenta. Załóż mu gips na nogę i zaleć chodzenie o kuli. Zbadaj go i podłącz kroplówkę. Dodaj mu otuchy, przynosząc  ulubioną zabawkę.  Nie zapomnij o kapciach szpitalnych. Zrób obchód i zbadaj go ponownie. W razie potrzeby przewieź go na badania. Możesz do tego wykorzystać wózek inwalidzki z innego zestawu lub łóżko na kółkach. Pamiętaj, żeby sprawdzać stan pacjenta co jakiś czas. Jego życie zależy od Ciebie!

Playmobil 6662 Wizyta u dentysty

 

6662-playmobil-klocki-dentysta-szpital-1-800x800

Twoje dziecko boi się dentysty? A może wręcz przeciwnie, bardzo interesuje je ten zawód? A może chcesz je oswoić przed pierwszą wizytą u stomatologa? Świetnie się składa, Playmobil przygotował zestaw figurek  i klocków „Dentysta”, dzięki  któremu Twoje dziecko pozna pracę stomatologa w zabawie!

W zestawie znajdują się : figurka dentysty i pacjenta, fotel dentystyczny, akcesoria, lampa. Wszystkie elementy wykonane z dobrej jakości materiału, bardzo realistyczne, a zarazem estetyczne .

Zainscenizuj z dzieckiem jego wizytę u lekarza i spraw, że będzie się mniej bało. Pokaż mu, że dentysta nie jest potworem, a wizyta może być przyjemna. Wytłumacz dlaczego warto chodzić do stomatologa i dbać o zęby.  Zachęć dziecko do zadawania pytań na temat różnych zawodów. Może Twój mały smyk zostanie lekarzem i będzie pomagać innym?

Zestaw „Dentysta” od Playmobil na pewno spotka się z zainteresowaniem ze strony dzieci, rozwinie wyobraźnię i umiejętność wcielania się w role. Zestaw gwarantuje ciekawą zabawę na długie godziny.

Więcej zestawów Playmobil z serii SZPITAL, jak i z innych serii znajdziecie w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie. Szukajcie również interesujących Was zestawów na naszej stronie internetowej: www.kimland.pl. Zapraszamy! 🙂

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *