PLAYMOBIL – nowa seria SZPITAL

W tym roku marka Playmobil wypuściła na rynek nową linię klocków pod tytułem SZPITAL, która wpisuje się w serię CITY LIFE. Te klocki narracyjne są idealne do rozwijania wyobraźni i poszerzania wiedzy praktycznej. Pozwolą dziecku na zdobycie nie tylko podstawowych, ale też całkiem specjalistycznych informacji na temat szpitala, lekarzy, chorób, leczenia i sprzętu medycznego. Wiadomości te oczywiście będą lepiej przyswajane przez maluchy, dzięki pomocy rodziców.

Wszystkie zabawki wykonane są z niezwykłą starannością o nawet najdrobniejsze detale, które  w sposób bardzo realistyczny odwzorowują rzeczywistość. Szeroka gama zarówno zestawów, jak i bogactwo elementów sprawiają, że dzieciaki są w stanie zbudować dość dokładny mini świat o tematyce szpitalnej. Wśród nich znajdziemy takie zestawy klocków, jak:

  1. Szpital dziecięcy z wyposażeniem
  2. Sala chorych z łóżkiem dla niemowlaka
  3. Śmigłowiec ratunkowy
  4. Karetka ze światłem i dźwiękiem
  5. Pokój rentgenowski
  6. Dziecko na wózku inwalidzkim
  7. Lekarka przy łóżku chorego dziecka
  8. Wizyta u dentysty

 

Playmobil 6657 Szpital dziecięcy z wyposażeniem

6657-klocki-playmobil-szpital-wyposazenie-6-800x800

Każdy mały dzieciak uwielbia odgrywać rolę i bawić się w „kogoś”. Każdego małego odkrywcę zainteresuje zabawa w szpital klockami i figurkami od firmy Playmobil. Zestaw – szpital dziecięcy z wyposażeniem może stanowić bazę – może być rozbudowywany poprzez inne zestawy z tej serii. W ten sposób można dokupić karetkę, śmigłowiec, wózek inwalidzki, tak by stworzyć i zapewnić swoim pacjentom kompleksową opiekę medyczną.

Ten funkcjonalny szpital posiada dwa piętra z różnymi salami dla pacjentów. Możesz wykonać skomplikowaną operację w sali operacyjnej – znajdziesz tam odpowiednie łóżko oraz wyposażenie – lampę operacyjną, narzędzia. Na recepcji jest kącik dla dzieci, będą mogły się zmierzyć oraz zważyć na specjalnej wadze. Na drugie piętro wyjedziesz windą  – to bardzo ważne udogodnienie dla niepełnosprawnych pacjentów, zwłaszcza chorych dzieci. Na piętrze znajduje się sala z małymi łóżkami i aparaturą.  Jest tam też toaleta i oczywiście zabawki. Oprócz tego w zestawie znajdziesz cztery figurki – rodzica, lekarza i dwójki chorych dzieci.

Playmobil 6660 Sala chorych z łóżkiem dla niemowlaka

6660-playmobil-klocki-szpital-sala-z-lozkiem-dla-niemowlaka-1-800x800W swojej serii „Szpital” Playmobil pomyślał również o miejscu dla mamy i dziecka  w szpitalu. To bardzo częste zjawisko, kiedy matka zostaje ze swoim maluszkiem w szpitalu, dlatego warto zasilić zabawkowy szpital dzieciaka tym właśnie zestawem. Ponadto w zestawie znajduje się bardzo dużo elementów, które można też wykorzystać wraz z innymi zestawami. W zestawie z łóżkiem dla niemowlaka znajdują się: łóżko dla mamy z odpowiednim wyposażeniem, łóżeczko dla maluszka, szafka szpitalna, butelka ze smoczkiem, kapcie szpitalne, bukiet kwiatów, wazon, książki, żeby mamie się nie nudziło. Jak widać, Playmobil pomyślał też o takich codziennych sprawach jak konieczność przywiezienia do szpitala butelki dla dziecka, czy książek dla mamy. Nie mówiąc już o bukiecie!

Twój maluch był z Tobą w szpitalu? Pamięta ten okres?  A może chcesz go oswoić, że taka sytuacja może mieć miejsce? Zabawa  zestawem Playmobil pokaże, że to nic strasznego.  Twoje dziecko będzie mogło wcielić się w rolę lekarza. Może też odgrywać rolę mamy, opiekować się chorym dzieckiem… Pomysłów na zabawę jest mnóstwo. Twój smyk na pewno będzie zachwycony, że w swoim zabawkowym szpitalu może urządzić salę dla mamy z dzieckiem. Przy okazji wzbogaci cały swój asortyment klocków z serii „Szpital”.

 

Playmobil 6686 Śmigłowiec ratunkowy

6686-playmobil-szpital-smiglowiec-helikopter-ratunkowy-1-800x800W nowej serii „Szpital” od firmy Playmobil nie mogło zabraknąć zestawu ze śmigłowcem ratunkowym. Ten zestaw będzie wspaniałym prezentem dla każdego chłopca! Zabawa śmigłowcem może polegać na wcieleniu się w rolę ratownika medycznego, który musi uratować życie i zdrowie poszkodowanego wtedy, kiedy to najtrudniejsze i najbardziej pilne.  Ta zabawa pełna jest adrenaliny! Leć do wypadku najszybciej jak potrafisz, wyląduj w odpowiednim miejscu. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich współpracowników. Możecie razem uratować komuś życie. To poważna sprawa. Szybki transport poszkodowanego do szpitala jest bardzo ważny. Śmigłowcem ratunkowym jest to możliwe!

W skład zestawu wchodzi: śmigłowiec, z wygodnymi, otwieranymi drzwiami, dzięki czemu będzie można wnieść do niego nosze razem z ofiarą, trzy figurki od Playmobil – pilot w odpowiednim stroju, ratownik w kamizelce oraz z torbą z wyposażeniem, poszkodowany, nosze.

Śmigłowiec jest bardzo dobrze wyposażony i w dodatku bardzo funkcjonalny ze względu na otwierane szeroko drzwi. Ma ruchome śmigła , a zabawa nim to czysta przyjemność. Warto wzbogacić zabawki dziecka o ten właśnie zestaw i zagwarantować pociechom dobrą zabawę.

 

Playmobil 6685 Karetka ze światłem i dźwiękiem

6685-playmobil-klocki-szpital-karetka-pogotowia-1-800x800Seria „Szpital” nie zapomniała też o karetce pogotowia – to przecież podstawowe wyposażenie każdego szpitala. Duża funkcjonalna karetka z otwieranymi drzwiami pozwala na swobodne wnoszenie noszy i zajęcie się pacjentem. Dodatkowo, na każdej ruchliwej ulicy ambulans będzie słyszany – karetka emituje sygnał dźwiękowy, niemal jak prawdziwa erka! Dodatkowo na dachu pojazdu błyska niebieski kogut. Karetki muszą mieć dobre oznaczenie i każde dziecko o tym wie. Wnętrze ambulansu wyposażone jest w odpowiednie sprzęty – będzie można bezpiecznie dowieźć pacjenta do szpitala. Specjalistyczne łóżko na kółkach pozwoli na sprawne przetransportowanie ofiary z miejsca wypadku do karetki. Oczywiście ratownicy medyczni muszą też posiadać odpowiedni sprzęt! Są to skrzynka z akcesoriami, kroplówka, odpowiedni ubiór ratowników. W zestawie mamy trzy figurki postaci: ratowniczkę, ratownika oraz dziecko – ofiarę wypadku.

Twoje dziecko na pewno będzie zachwycone takim zestawem, zwłaszcza jeżeli kompletuje już inne zestawy z serii „Szpital” od Playmobil. Ale również jako samodzielna zabawka, karetka okaże się doskonałym wyjściem . Pozwoli dziecku poznać istotę pracy ratownika medycznego, może nawet wpoi konieczność opanowania zasad pierwszej pomocy.

Dalsze opisy zestawów  Playmobil z serii SZPITAL już wkrótce!

 

Opisywane komplety klocków znajdziecie w naszym sklepie stacjonarnym w KrakowieKimland. Sklep z Zabawkami oraz w naszym sklepie internetowym: www.kimland.pl

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *