Pięć najlepszych zabawek edukacyjnych B.Toys

O firmie B.Toys na pewno wspominaliśmy wielokrotnie na naszym blogu, bo to jedna z naszych ulubionych! Warto więc poświęcić cały wpis, by przybliżyć zabawki, które zaskakują swoją oryginalnością, ciekawym designem, wysoką jakością, a przy tym wysokimi walorami edukacyjnymi.

B.Toys – o firmie

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1999 roku. Głównym założeniem firmy była produkcja zabawek innych niż wszystkie, produktów oryginalnych, wprowadzanie w życie kreatywnych i niesztandarowych pomysłów. Ich działalność miała być przeciwieństwem masowości wielkich korporacji, powielania wzorców i niskobudżetowych, wielkonakładowych produkcji. Wysoka jakość produktów B.Toys na swoje korzenie w używanych materiałach, skomplikowanych projektach i dbałości o detale. Zabawki zaskakują swoją formą, kolorami, kształtem i funkcjami. Stymulują wyobraźnię maluchów, działają na zmysły i pomagają poznawać otaczającą rzeczywistość.

Najlepsze zabawki od firmy B.Toys

W swojej ofercie firma B.Toys ma sporo produktów, dlatego przedstawiamy pięć zabawek, które, naszym zdaniem, zasługują na miano najlepszych w dziedzinie edukacji maluszków.

  1. Zabawki z fabułą to zestawy, które pozwalają dzieciom na odgrywanie scenek czy historii – prawdziwych i wymyślonych. Dlatego też interaktywna zagroda – stodoła to zabawka, która przenosi nas na farmę, pozwalając na naukę opieki nad zwierzętami dzieciom już od drugiego roku życia. Dwupiętrowy budynek z mnóstwem figurek i akcesoriów jest wyposażony w otwierane drzwi, okna, pojemniki i zakamarki, których odkrywanie nie tylko sprawia frajdę i zaskakuje, ale także rozwija umiejętności manualne i koordynacyjne. Zagroda jest zabawką interaktywną, a jej funkcje muzyczne aktywnie stymulują słuch maluszka, ucząc go otaczającego świata.
  2.  Aktywna spirala sensoryczna to produkt dla dzieci już od pierwszych dni życia. Miękka, materiałowa spirala bawi na różne sposoby. Przyczepimy ją do łóżeczka i do wózka. Na niej zamocowano kolorowe elementy – pluszową pszczółkę, grzechotkę z kuleczkami, która wydaje absorbujące dźwięki przy poruszaniu oraz gryzak. Gdy maluch podrośnie, spirala może wylądować w jego rączkach. Dzięki temu doświadczy różnych faktur i materiałów, z których wykonana jest zabawka. Gryzak przyniesie ulgę podczas ząbkowania, a grzechotką można wesoło potrząsać i obserwować kuleczki wirujące wewnątrz. Sensoryczna pszczółka posiada liczne szeleszczące metki i kolorowe tasiemki.
  3. Interaktywne zabawki z funkcjami muzycznymi oddziałają na wiele zmysłów dziecka, stymulując zwłaszcza jego słuch. Muzyczna ośmiornica przyciąga swoim wyglądem. Miękka maskotka w kolorze niebieskim ma różnej wielkości oczyska i osiem kolorowych macek, które wzbudzają ciekawość. Wciśnięcie jednej z nich uruchamia odtwarzanie dźwięki danego instrumentu. Na każdym elemencie znajdują się naszywki z informacją o tym, jakiego rodzaju odgłos usłyszymy. Już dziesięciomiesięczny maluch skomponuje własną muzykę naciskając kilka macek jednocześnie lub usłyszy wesołą melodię po ściśnięciu głowy maskotki.
  4. Mata piankowa to jednocześnie gadżet i zabawka. Skutecznie izoluje dziecko, które się na niej bawi, od zimnej i twardej podłogi, amortyzuje upadki i uderzenia. Dzięki niej stworzymy maluszkowi doskonały i bezpieczny kącik do zabawy. Kolorowa mata równie dobrze sprawdza się w roli zabawki. Ta od B.Toys składa się z kilku dużych puzzli z wyjmowanymi obrazkami zwierzaków. Co więcej, z każdej strony zabawki podepniemy panel muzyczny z przyciskami. Dzięki niemu dziecko pozna odgłosy, jakie wydają nowo poznane zwierzęta (lew, słoń, ptak, świnka, owieczka i kaczka) oraz posłucha muzyki (wesołej – tanecznej i spokojnej – kołysanki).
  5. Wielofunkcyjna przytulanka stanie się jednocześnie najlepszym przyjacielem malucha i pośrednikiem w poznaniu i zrozumieniu otaczającego świata. Muzyczna zebra to wesoły pluszak i instrument muzyczny w jednym. Łapiąc za oba końce zabawki i odpowiednio odciągając je lub przyciągając do siebie skomponujemy melodię akordeonową. Możemy także przełączyć na tryb piszczałki lub całkowicie wyłączyć dźwięk, a ćwicząc jedynie umiejętności manualne i koordynacyjne. Kolejną ogromną zaletą zabawki jest to, że składa się z materiałów o różnych fakturach. Jest tu mnóstwo szeleszczących części i kolorowych tasiemek, które żywo wzbudzą zainteresowanie każdego dziecka.

Jak zabawki B.Toys wpływają na rozwój dzieci

Firma B.Toys wychodzi na przeciw oczekiwaniom zarówno dzieci jak i rodziców. Żywe, przyjemne kolory, zaskakujące funkcje i interaktywność produktów do dodatkowe atrakcje dla dziecka, które nie znudzi się szybko zabawką. Proces odkrywania zabawki będzie trwał i trwał. Wiele produktów składa się z różnych materiałów – gładkich, miękkich, chropowatych, szeleszczących i perforowanych. Dla maluszka są one nowością, więc z radością będzie je oglądał i dotykał, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności i zmysł dotyku. Rodzicie cenią B.Toys za liczne walory edukacyjne zabawek. Oprócz stymulowania zmysłu dotyku, część zabawek rozwija słuch dziecka, ale także wpływa na wyobraźnię i kreatywność, kształtuje i definiuje w jego oczach świat.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy B.Toys oraz do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego i internetowego.

Post Author: admin kimland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 1 =