Piaskownica w domu, czyli piasek kinetyczny

W dzieciństwie każdy z nas czekał z utęsknieniem na ciepłe dni, aby spędzić długie godziny na zabawie w piaskownicy z przyjaciółmi z podwórka. Teraz taka zabawa jest możliwa przez cały rok!

Piasek kinetyczny, cóż to takiego?

Kinetic Sand to w 98% zwykły piasek, a pozostałe 2% to nietoksyczny polimer, nadający piasku plastyczność. Dzięki temu jest jak mokry piasek, nie sypie się i nie wysycha. Piasek lekko porusza się, co daje nie tylko ciekawy efekt wizualny ale też sprawia przyjemne odczucie w dłoniach, co działa relaksująco.

 

full_size1

Czysty piasek

Główną zaletą tego piasku jest to, że można się nim bawić dosłownie wszędzie! Dzieci nie muszą być uzależnione od pogody aby wyjść na dwór do piaskownicy, a Mamy nie muszą się już martwić o brudne ubrania! Masa nie klei się do rąk i nie brudzi. Ziarenka kleją się tylko do siebie, a nie do otoczenia. Najlepiej bawić się nim na gładkiej powierzchni: na stole, podłodze, ceracie, czy w pudełku. Piasek łatwo się sprząta i nie pozostawia po sobie śladów. Wystarczy mniejsze grudki przykleić do pozostałych i voilà!

 

piasek-kinetyczny-piach-kinetic

Magia…

Zabawa tym ruchomym piaskiem sprawia mnóstwo frajdy i potrafi zająć dzieci na długi czas. Maluchy mogą wykazać się tutaj dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Masa łatwo się modeluje i wycina. Z piasku można stworzyć dosłownie wszystko! Zwierzęta, zamki, fortece, pojazdy, ludzi, czy fantastyczne stwory – wszystko to co podpowie nam wyobraźnia! Dla ułatwienia małym szkrabom do niektórych zestawów dołączono różnorodne foremki, za pomocą których można łatwo stworzyć fantastyczne formy. Dodatkowym pozytywem są kolory piasku! Oprócz naturalnego, brązowego odcienia, który wygląda zupełnie jak prawdziwy piasek, znajdziemy kolor fioletowy, niebieski, zielony, różowy, a nawet złoty i srebrny! Co więcej są też odcienie metaliczne i połyskujące. Magiczny efekt murowany!

kinetic-sand-piasek-kinetyczny-metaliczny

Atuty

Oprócz samej frajdy, jaką daje zabawa kinetycznym piaskiem, możemy zauważyć pewne dodatkowe plusy jakie daje nam Kinetic Sand:

– działa relaksująco (widok poruszającego się piasku odpręża, a sam dotyk tego miękkiego piasku i przelewanie się go przez palce jest niezwykle przyjemne)

– posiada właściwości terapeutyczne (piasek idealnie nadaje się na zajęcia z dziećmi)

– rozwija wyobraźnię, kreatywność, myślenie o bryle i przestrzeni

– rozwija motorykę rączek (ugniatanie, wycinanie, modelowanie, klejenie usprawniają ruszanie dłońmi i zwiększają precyzję oraz zdolności manualne)

– po prostu sprawia mnóstwo radości dzieciakom.

 

Kinetic Sand – Piasek kinetyczny – brązowy 907 g

T71400-piasek-kinetyczny-kinetic-sand-brazowy-800x800

Kinetic Sand – Piasek kinetyczny – Zestaw z pojemnikiem i foremkami 454 g

T71402-kinetic-sand-piasek-800x800

Kinetic Sand – Piasek kinetyczny – Srebrny metaliczny 454 g

T71408-piasek-kinetyczny-kinetic-sand

Kinetic Sand – Piasek kinetyczny – Połyskujący Niebieski 454 g

T71408-kinetic-sand-piasek-kinetyczny-niebieski-800x800

Kinetic Sand – Piasek kinetyczny – 4 neonowe kolory

kinetic-sand-roz

Więcej produktów i informacji o Kinetic Sand znajdziecie na: www.kimland.pl

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *