Nowości ze świata Transformers – Wojna o Cybertron!

Figurki Transformers to jedna z najbardziej popularnych i najdłużej istniejących franczyz i serii zabawek, powstała wskutek wspólnego przedsięwzięcia dwóch producentów zabawek: amerykańskiego Hasbro i japońskiego Takara. Oryginalne, znane dzisiaj Transformery mają swój pierwowzór i początek w zabawkowych figurkach Takary – robotach Diaclone i Micro Change, produkowanych na początku lat 80.

Za „urodziny” Transformersów uważa się rok 1984 – wtedy to po gruntowanym rebrandingu i wprowadzeniu w życie nowej koncepcji (powstałej we współpracy z partnerami Hasbro w wydawnictwie Marvel Comics) światło dzienne ujrzały pierwsze figurki z możliwością transformacji. Co więcej, Hasbro nadało każdej postaci imię, wyjątkowe umiejętności, historię i osobowość – antropomorficzne cechy charakteru. Opakowania zabawek były fantastycznie ilustrowane i opisane (krótkimi biografiami postaci, napisanymi przez Boba Budiansky’ego – autora Marvela), a do figurek dołączano kolekcjonerskie naklejki i karty lub dodatkowe akcesoria czy plastikową broń dla robotów.

 

Jedną z wielu przełomowych dat w historii marki był rok 1986. W tym roku odbyła się premiera pierwszego filmu Transformers: The movie, w reżyserii Nelsona Shina. Był to pierwszy film, którego scenariusz został zainspirowany serią zabawek, a nie odwrotnie. I… okazał się strzałem w dziesiątkę, również pod względem marketingowym. Należy pamiętać, że w filmie ginie wiele postaci, przygotowując tym samym miejsce dla nowych bohaterów, którzy wkrótce pojawili się w kolejnych seriach transformujących figurek robotów z planety Cybertron. Od tej pory każdy kolejny rok to nowa seria Transformerów. Figurki zyskały rzeszę wiernych fanów i to nie tylko wśród dzieci, ale także wśród młodzieży i dorosłych. Porywający i fascynujący świat Transformers – zmieniających swoją postać robotów z różnych frakcji przyciąga kolekcjonerów i maniaków, którzy czekają ze zniecierpliwieniem na każda kolejną premierę nowej serii figurek.

Osobom, które nie interesują się światem Transformers (rodzicom, dziadkom, wujkom i ciociom), ciężko będzie zorientować się w nazwach serii, podserii i linii figurek, a tym bardziej wybrać jednego z tak wielu bohaterów. Poniżej prezentujemy trzy najnowsze serie figurek Transformers, które miały swoją premierę w 2018 i 2019 roku.

Wojna o Cybertron: Oblężenie

Myli się każdy, kto uważa, że marka Transformers obejmuje jedynie zabawki i pełnometrażowe filmy, reżyserowane w większości przez Michaela Baya. Nie wolno przecież zapominać o komiksach, animacjach, serialach czy grach komputerowych. Jedną z nich była wydana w 2010 roku gra Wojna o Cybertron. Od końca 2018 roku na rynku zabawek dostępne są natomiast figurki z serii o tej samej nazwie. Z tą różnicą, że nowa linia figurek została podzielona na trzy części. Wojna o Cybertron: Trylogia (War for Cybertron: Trilogy) to następczyni serii Prime Wars: Trilogy.

Charakteryzuje się szeroką gamą dodatków, zwłaszcza dołączoną do zestawów bronią, która również może podlegać transformacji, połączeniom z innymi dodatkami czy być umieszczona w systemie C.O.M.B.A.T. (modułowe uzbrojenie Cybertorian). W ramach tej serii powracają figurki Micromasters, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów, mają możliwość transformacji do postaci pojazdów lub połączenia w system broni oraz figurki Battle Masters z możliwością połączenia z innymi modelami. Pierwsza linia figurek to Wojna o Cybertron: Oblężenie, dostępna już na polskim rynku w ramach najbardziej popularnej serii Generations.

Transformers: Cyberverse

Transformers Cyberverse to jedna z najnowszych serii figurek, będąca następczynią linii Robots in Disguise, kierowaną do odbiorców w wieku wczesnoszkolnym. Seria miała swoją premierę na początku 2019 roku, a najnowsze modele dostępne są już na polskim rynku. Seria charakteryzuje się bogatymi dodatkami „akcji” oraz m.in. linią Power of the Spark, która przedstawia bohaterów i przygody z drugiego sezonu serialu animowanego Cyberverse, emitowanego na kanale Cartoon Network.

Jednym z głównych bohaterów bajki jest żółty robot Bumblebee, transformujący się do postaci „garbuska” – modelu samochodu marki Volkswagen. Auobot przybywa na Ziemię z ważną misją. Problem w tym, że bohater traci pamięć i kompletnie zapomina, na czym ma polegać jego superważne i supertajne zadanie. Pomoc w odzyskaniu wspomnień i w walce z wrogą frakcją Deceptikonów pomaga mu nowa przyjaciółka – Windblade.

Transformers: Bumblebee (Energon Igniters)

Bumblebee to szósta z kolei produkcja filmowa z uniwersum Transformers i jedyna, która nie została wyreżyserowana przez Micheala Baya, a przez Travisa Knighta. Fabuła filmu skupia się na losach żółtego Autobocie Bumblebee, którego alternatywnym trybem jest „garbus” – samochód marki Volkswagen. Oglądając film, przenosimy się na zniszczoną wojną planetę Cybertron. Ostatnie broniące planety oddziały Autobotów pod wodzą Optimusa Prime’a szykują się do ewakuacji. Myślą nad założeniem ziemskiej bazy, gdzie będą mogły przegrupować się i obmyślić nową taktykę.

Tymczasem na wysypisku śmieci, w małym, przybrzeżnym, kalifornijskim miasteczku, pewna osiemnastolatka znajduje żółtego Volkswagena „żuka”. Charlie (bo tak na imię bohaterka) odpala silnik samochodu, nieświadoma tego, że jej nowy nabytek jest inteligentnym robotem, a w dodatku przybyszem z innej planety. Akcja przenosi nas w lata osiemdziesiąte, a sam film ma niesamowity, nostalgiczny klimat. Włączając samochód, Charlie jednocześnie aktywuje Bumblebbe. Tym samym zostaje wysłany sygnał, dzięki którym bohater zostaje namierzony przez grupę Deceptikonów, czyli przeciwników Autobotów. Charlie ukrywa Bumblebee i pomaga mu w przeprowadzeniu ważnej misji. Robota i dziewczynę łączy niesamowita przyjaźń i wspólne przygody, które zachwycą małych i większych widzów. Nowa linia zabawek z filmu Transformers: Bublebee to przede wszystkim pomysłowe figurki Energon Igniters. Do figurek z serii dołączono tzw. rdzeń Energon Igniters, czyli interaktywny dodatek, który zasila Transformery w postaci pojazdu i wprawia je w ruch.

Wszystkie opisane serie figurek Transformers dostępne są w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!

Post Author: admin kimland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + thirteen =