Nowości Tomek i Przyjaciele Trackmaster – Podróż poza Wyspę Sodor

Za niespełna miesiąc – 9 października 2017 roku będzie miała miejsce polska premiera filmu Podróż poza Wyspę Sodor – pełnometrażowego filmu animowanego z cyklu Tomek i Przyjaciele. Mali wielbiciele niebieskiej lokomotywy i jej przyjaciół już na pewno nie mogą się doczekać. Tym razem Tomek wyruszy w podróż poza granicę Wyspy Sodor – na ląd, gdzie spotka nowe lokomotywy i przeżyje mnóstwo niesamowitych przygód. Niektóre z nich będą niebezpieczne, a inne zabawne. Konflikt z dźwigiem o imieniu Beresford, brak węgla, spotkanie z eksperymentalnymi lokomotywami i w końcu odwiedziny w wielkiej hucie. To wszystko i jeszcze więcej czeka na nas już tej jesieni, a tymczasem przedstawiamy najnowsze zabawki od firmy Fisher Price, które powstały na podstawie filmu. Zestawy tematyczne i lokomotywy z napędem są już dostępne w ramach serii Tomek i Przyjaciele Trackmaster.

Linia Trackmaster to tory, pojazdy i dodatki wykonane z plastiku. Trakcja kolejowa ma szary kolor,a same tory są bardzo dobrze wyprofilowane. Wysoka jakość tworzywa sztucznego, z którego powstają oraz jego elastyczność to gwarancja sprawnej jazdy pociągów, nawet na zakrętach czy podwyższeniach. Produkty z tej serii to zestawy torów (proste, zakręty, rozjazdy), zestawy tematyczne z dodatkowymi akcesoriami oraz lokomotywy z napędem na baterie. Przedstawiają głównych bohaterów serialu animowanego i filmów pełnometrażowych oraz doskonale ich odwzorowują. Pociągi są także wyposażone w dodatkowe wagoniki (osobowe, towarowe, z maszynami) połączone z lokomotywą za pomocą plastikowych zaczepów. Ząbkowane koła i unikalna konstrukcja zabawek sprawiają, że pociągi Trackmaster  stabilnie poruszają się po torach, dzięki czemu możemy zbudować nawet bardziej skomplikowane trakcje z licznymi utrudnieniami, które będą dodatkową atrakcją podczas zabawy!

Jednym z najnowszych zestawów jest Ucieczka ze złomowiska. W środku znajdziemy komplet torów, z którego ułożymy trakcję kolejową z ostrymi zakrętami, podwyższeniami i licznymi niespodziankami. Trasa wiedzie przez niebezpieczne, przemysłowe tereny, a Tomek stawia czoło wielu niebezpiecznym sytuacjom. Musi przejechać niesamowicie blisko  śliskiej, omszałej krawędzi, ciągnąć wagony w pocie czoła przez wznieniesienia i pagórki, po czym wjechać do starej szopy. Podczas przejazdu przez budynek, do jego wagonu niespodziewanie wpada wielkie koło zębate, a za szopą.. kończą się tory! Na szczęście nieco niżej, na zboczu pagórka znajduje się przejezdna trasa. W innym miejscu trakcja sprawia wrażenie zupełnie nieprzejezdnej i dopiero za pomocą lin Tomkowi udaje się bezpiecznie przejechać na drugą stronę. Na jednym z zakrętów, niespodziewanie, pojawia się mechaniczne ramię, które wyciąga zębatkę z wagonu naszej lokomotywy! Zestaw można rozbudować, wykorzystując dostępne w serii tory i dodatki i wpuszczając na trasę inne lokomotywy.

Nowy film z przygodami Tomka to także nowi bohaterowie i lokomotywy Trackmaster. Tomek ze Stalowni (Steelworks) to lokomotywa stylizowana na ubrudzoną sadzą i smołą. Dzięki temu będziemy mogli odgrywać sceny z filmu, którego akcja toczy się również w Hucie. Osmolony Tomek ciągnie dwa wagony – w jednym znajduje się wielki, ciężki silnik, a w drugim surowiec. W sprzedaży dostępna jest już także lokomotywa Niewidzialny Merlin, której prototypem była historyczny Sir Gillemere z trzema kominami, z których buchały potężne kłęby pary. Lustrzana powierzchnia Merlina odbija otoczenie niczym lustro, a nasz bohater ufa w swoją moc niewidzialności. Srebrna, błyszcząca lokomotywa ciągnie wagon z węglem i drugi – z zębatką, która obraca się podczas jazdy. W hucie, którą przypadkowo odkrył Tomek, pracują dwie lokomotywy – Huragan i Frankie. Nowi znajomi okazali się być niezwykle pomocni i wskazali bohaterowi drogę powrotną. Huragan (jako historyczna lokomotywa) został zbudowany w 1902 roku jako usprawniony parowóz, który miał konkurować z nowoczesnymi lokomotywami elektrycznymi. Huragan ma brunatny kolor i ciągnie dwa wagony z kotłami z rozgrzanym  żelazem. Jeden wagon jest srebrny, a drugi złoty.

Nowe lokomotywy Trackmaster poruszają się po torach z serii i mogą być uzupełnieniem do wcześniejszych zestawów z torami. Każda z nic posiada włącznik na dachu i wymaga użycia dwóch baterii AAA (LR03), które nie są dostępne w zestawach.

 

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *