Nowości 2019 – Zabawki z bajek

Każdy maluch ma swoją ulubioną bajkę – serial animowany czy film oraz swoich ukochanych bohaterów, z którymi się utożsamia. Wiedzą o tym doskonale producenci zabawek, którzy wychodzą naprzeciw potrzebom dzieci, tworząc produkty licencyjne, czyli figurki, maskotki, pojazdy, lalki i zestawy inspirowane fabułą i postaciami telewizyjnymi i kinowymi. Dzięki temu maluchy mają możliwość kreatywnej zabawy ze swoimi ulubionymi bohaterami, w tym wcielania się w ich rolę czy odgrywania zapamiętanych lub wymyślonych scenek i historii. W tym artykule zaprezentujemy pięć nowości zabawkowych, które zostały wyprodukowane na licencji najbardziej popularnych aktualnie produkcji animowanych.

Molang

Molang to uroczy, biały króliczek, który jest niesamowicie pozytywnie nastawiony do świata. Uwielbia zabawę w przebieranki, wycieczki rowerowe i zabawę z przyjaciółmi, a zwłaszcza z małym, nieśmiałym i fajtłapowatym kurczaczkiem Piu Piu. Zwierzątka są niemal nierozłączne, a łącząca ich więź przyjaźni jest wyjątkowa! Pomimo dzielących ich różnic, Molang i Piu Piu mieszkają w jednym domku, a swój wolny czas prawie zawsze spędzają razem. Przy tym opiekują się sobą i troszczą się o siebie, a każdy problem potrafią przekuć w świetną zabawę, która rozśmieszy ich obu do łez.  Ten francusko-brytyjsko-koreański serial animowany skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Historia zwierzątek i ich przyjaźni przedstawiona jest w prosty, obrazowy sposób, a oprawa graficzna bajki jest niezwykle przyjemna i stonowana. Bohaterowie posługują się własnym, niezrozumiałym, ale uroczym językiem, który jednak nie ma wpływu na zrozumienie przygód i okazywanych przez postaci emocji i uczuć. Pełen humoru i ciepła serial animowany uczy dzieci radzenia sobie z problemami, radości życia i ogromnej siły przyjaźni, której nic nie jest w stanie zniszczyć. Molang podbił serca wielu małych widzów na całym świecie (a także ich rodziców!), którzy mogą teraz cieszyć się z towarzystwa ulubionych bohaterów z serią zabawek od marki Tomy.

Domek Molanga to kreatywny zestaw do zabawy z figurkami i akcesoriami. Zabawkowy domek króliczka wygląda dokładnie tak samo, jak w bajce, jest też w pełni umeblowany. Dzieci mają do swojej dyspozycji wannę, wygodny fotel i dwa łóżka dla figurek Molanga i Piu Piu, które dołączono do zestawu. Co więcej, do domku będą pasować także wszystkie figurki, które są dostępne w serii.

Spośród zabawek od marki Tomy wyróżnić należy niewątpliwy hit – niesamowicie miękką i nieziemsko miłą i przyjemną w dotyku maskotkę króliczka Molanga, którą można przytulać, tarmosić i głaskać bez końca! Przytulanka stanie się wspaniałym przyjacielem maluszka, pomagając mu w zasypianiu i towarzysząc podczas gier i zabaw w ciągu dnia.

Kolejna maskotka z serii to Molang z przyszytym do łapek kurczaczkiem Piu Piu. Pluszowe zwierzątka są interaktywne – po naciśnięciu łapki Molanga maluch usłyszy osiem wesołych fraz i dwie piosenki.

Sonic Boom

Niebieski jeż, który porusza się z ponaddźwiękową prędkością to Sonic – bohater serialu animowanego Sonic Boom, emitowanego od 2014 roku oraz serii gier komputerowych Sonic The Hedgehog od firmy Sega, komiksów i filmu pełnometrażowego, który ma mieć swoją światową premierę w listopadzie tego roku. Ten antropomorficzny jeż, wraz z podobnymi sobie przyjaciółmi – Knucklesem o nadludzkiej mocy i niezrównanej w walce Amy Rose to przybysze z alternatywnego świata, którzy wspólnie stawiają czoło nikczemnemu doktorowi Eggmanowi. Ten szalony naukowiec dąży do przejęcia władzy nad światem i jest arcy-wrogiem naszych bohaterów.

Dostępne w sprzedaży zabawki z bajki to zestawy figurek oraz maskotki, które w doskonałym stopniu odwzorowują bohaterów animacji.

Wojownicze Żółwie Ninja

Wojownicze Żółwie Ninja to doskonale znani bohaterowie komiksów, seriali animowanych, filmów pełnometrażowych oraz ikony popkultury, stworzone przez Kevina Eastmana i Petera Lairda z wydawnictwa Mirage Studios. Leonardo, Donatello, Michelangelo i Raphael to cztery zmutowane, antropomorficzne żółwie, zamieszkujące nowojorską kanalizację i mistrzowie ninjitsu, trenowani przez szczura Splintera. Bracia wkrótce zostali obrońcami miasta i walczą z pospolitymi przestępcami, groźnymi zbrodniarzami, innymi mutantami i przybyszami z kosmosu. Przygody żółwi Ninja możemy ponownie przeżywać oglądając serial Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja, emitowany od 2018 roku na kanale Nickelodeon.

Seria zabawek z serialu obejmuje oczywiście figurki głównych bohaterów w różnym rozmiarze. Najbardziej imponujące są olbrzymie figurki akcji, które mierzą prawie 30cm wysokości i posiadają liczne punkty artykulacji (m.in. łokcie, nadgarstki, kolana, uda, stopy), dzięki czemu ustawimy je w różnych pozycjach, w zależności od odgrywanej scenki. Do każdej figurki dołączono charakterystyczną, zabawkową broń.

Tajna, czteropiętrowa baza Żółwi Ninja to marzenie każdego fana komiksowych i bajkowych postaci, niezależnie od wieku. Budynek, który idealnie odwzorowuje wygląd bazy, która pamiętamy z serialu, ma cztery piętra – nowojorską ulicę i trzy kondygnację podziemne. Po złożeniu zabawka ma ponad metr wysokości, 7 pomieszczeń, w tym: pokój Leonarda z obrotowym stojakiem na broń, siłownię Raphaela z ławką treningową, laboratorium Donniego z tajemniczym wejściem oraz pokój Michelangela ze zjeżdżalnią. Splinter urządził tu także swój kącik do medytacji. Spośród dodatkowych atrakcji warto wymienić:  sekretny obrotowy hydrant, stację dokującą, stojak na plecak, stojak na deskorolkę, legendarne dojo Spilintera (miejsce treningów), „atakującą” obręcz do koszykówki, kręcącą się arkadę, regulowaną rampę do deskorolkowych popisów, wyrzutnię pocisków, drzwi-pułapkę, celę dla pochwyconych złoczyńców, drabinkę i zapadający się balkon.

Niemniej atrakcyjną zabawą z serii jest Czołg Villain Bustin’ – Mobilna Jednostka Operacyjna z laboratorium Donatella, zaprojektowana przez genialnego żółwia i wykonana z niepotrzebnych śmieci znalezionych w nowojorskich kubłach i na wysypisku. Zabawkowy pojazd typu 2w1 to pancerny czołg i mobilna jednostka operacyjna w jednym. Przednia kabina czołgu otwiera się, umożliwiając tym samym bezpośredni atak czy ostrzał przeciwnika. W środku znajduje się mobilne laboratorium Donniego, które można wysunąć do góry i obrócić o 360 stopni. Wyposażone jest w panel operacyjny, klapę bezpieczeństwa oraz wyrzutnię pocisków. Można go także odłączyć od zestawu i wykorzystać w Tajnej Bazie Żółwi Ninja.

Vampirina

Mieliście okazję poznać Vampirinę? To mała wampirzyca, która razem z rodzicami przeprowadza się z Transylwanii do Pensylwanii, by prowadzić ośrodek dla guli i goblinów. Vampirina „Vee” Hauntley ma wielkie oczy, fioletową skórę i włosy oraz (jak każdy wampir) przemienia się w nietoperza oraz porusza z nadzwyczajną prędkością. Dziewczynka bardzo obawiała się przeprowadzki, a zwłaszcza tego, czy znajdzie nowych przyjaciół wśród ludzi. Wkrótce jednak zaprzyjaźnia się ze swoimi sąsiadami i każdego dnia przeżywają fantastyczne przygody. Vampirina to ciekawy, zabawny i chwytający za serce serial o perypetiach i problemach, które przeżywa każda dziewczynka w szkole czy w domu – w relacji z rodzicami, emitowany od 2017 roku na kanale Disney Junior.

Zabawki z serii obejmują oczywiście figurki głównych bohaterów z tematycznymi akcesoriami. W zestawach znajdziemy m.in. Vee z nietoperzym plecakiem czy dziewczynkę z gargulcem Gregorią, a także przyjaciółkę Vampiriny – Poppy w zestawie z duszkiem Demi. Na uwagę zasługuje także zestaw Świecący Przyjaciele, który zawiera aż cztery figurki, w tym świecącą Vee i Gregorię. Guzik na podeście, na którym stoi dziewczynka, uruchamia dźwięki, melodie i frazy z serialu (w języku angielskim). Dzieci pobawią się także nawiedzonym samochodem Hauntleyów z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, który w prosty sposób przerobimy na mini kino, w którym mała wampirzyca będzie miała możliwość obejrzenia swoich ulubionych filmów.

Jak wytresować smoka 3: Ukryty Świat

Długo oczekiwana premiera trzeciej części hitu kinowego Jak wytresować smoka: Ukryty świat odbyła się w polskich kinach 15 lutego bieżącego roku.  Podczas gdy Czkawka, jako wódz i władca wyspy Berg, stara się stworzyć mieszkającym w królestwie smokom wspaniały i bezpieczny azyl, jego wierny towarzysz Nocna Furia poznaje intrygująco piękną i dumną smoczycę – Białą Furię, dla której traci głowę. Nikt jeszcze nie wie o tym, że śladami lśniącej smoczycy podąża okrutny łowca smoków, który ściągnie niebezpieczeństwo na tę spokojną wioskę, w której wielcy Wikingowie żyją wespół z gromadką olbrzymich i dziwacznych smoków. Czy Czkawka i jego wierna towarzyszka Astrid poradzą sobie z nadciągającym zagrożeniem? Czy przewrotne wypadki losu nie zniszczą przyjaźni, jaka łączy chłopca i smoka?

Produkcją zabawek na licencji DreamWorks™ zajęło się kilka zabawkarskich marek. W sprzedaży dostępne są nowiutkie zestawy klocków Playmobil, które pozwolą dzieciom na odgrywanie nowych przygód Czkawki, Astrid i ich ukochanych smoczych przyjaciół.

Fantastyczną propozycją dla małych fanów przygód mieszkańców Wyspy Berg są też interaktywne figurki smoków, a także świecący i ziejący ogniem Szczerbatek (z paszczy zwierzęcia wylatuje podświetlona na niebiesko para wodna, która wygląda niczym niebieski płomień).

Zabawki z bajek są niezwykle atrakcyjne dla dzieci, bo pozwalają im na kreatywną zabawę, ponowne przeżycie bajkowych czy filmowych przygód, ale także mają szansę stać się eksponatami w wyjątkowej kolekcji ulubionych bohaterów malucha. Więcej informacji znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Serdecznie zapraszamy!

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *