Nerf – zabawa i bezpieczeństwo

Ciepłe, słoneczne wiosenne i letnie dni to świetna okazja, by spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu i zażyć ruchu. Jak zachęcić dziecko do wyjścia na zewnątrz? Spacery, wycieczki rowerowe, gry zespołowe z czasem mogą się znudzić, zwłaszcza chłopcom, którzy uwielbiają poczuć dreszczyk adrenaliny i porządnie się wyszaleć. To właśnie dla nich marka Nerf, której obecnym właścicielem jest znany producent zabawek – firma Hasbro, wyprodukowała kilka serii akcesoriów sportowych oraz pistoletów i wyrzutni do zabawy.

Czy produkty Nerf są bezpieczne dla dziecka?

Każdy rodzic dba przede wszystkim o bezpieczeństwo swojego dziecka i dla wielu z nich zabawa z użyciem zabawkowej broni może mimo wszystko kojarzyć się z zagrożeniem dla zdrowia dziecka. Pistolety i wyrzutnie Nerf są w stu procentach bezpieczne dla dzieci. Zostały wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest nietoksyczne i przeszło przez wiele badań i testów, zanim zastosowano go w produkcji zabawek. Również same zabawki zostały zaprojektowane w taki sposób, by nie wyrządziły dziecku żadnej krzywdy. Większość z nich rekomendowana jest dla dzieci, które skończyły sześć lat. Warto również zadbać o to, by sama zabawa przebiegała w odpowiedni sposób i by dzieci przestrzegały pewnych zasad. Po pierwsze, zabawki nie są odpowiednie dla maluchów poniżej szóstego roku życia, ponieważ zawierają małe elementy. Po drugie, należy uświadomić dziecko, by nie celowało do młodszych dzieci, zwierząt czy we wrażliwe miejsca na ciele np. w twarz. „Amunicja” do pistoletów i wyrzutni Nerf jest w pełni bezpieczna. Są to piankowe strzałki – miękkie, lekkie i dość duże – nawet przypadkowe trafienie z bliskiej odległości nie boli i nie pozostawia na skórze ran czy siniaków. Można także dodatkowo zadbać  o odpowiednią ochronę wrażliwych miejsc – np. oczu, poprzez stosowaniu ochronnych okularów. Wielu rodziców proponuje zabawę, która polega na strzelaniu do celu – do specjalnej lub zaimprowizowanej tarczy. W ten sposób dodatkowo chronimy dziecko, ale także uczymy zdrowej rywalizacji, zachęcamy do aktywności fizycznej, ćwiczymy zręczność, celność i szybkość.

Czy zabawki Nerf są atrakcyjne dla dzieci?

Nerf to linia zabawek dla chłopców i dziewczynek, na którą składają się pistolety, wyrzutnie, karabiny oraz kompatybilne dodatki. Produkty Nerf są bardzo atrakcyjne dla dzieci, zarówno pod względem wyglądu jak i funkcjonalności. Zabawki są rozbudowane, posiadają wiele różnych funkcji i oferują ogrom możliwości zastosowania i wykorzystania. Poszczególne produkty odpowiadają potrzebom dzieci w różnym wieku. Zabawki są mniejsze i większe, mniej lub bardziej złożone. Dodatkowo, można je ulepszyć poprzez dodanie kompatybilnych dla całego systemu części. Pośród nich znajdziemy dodatkowe magazynki i amunicję, kolby, celowniki, podpórki, przedłużenia lufy, latarki, okulary i magazynki na wodę.

Popularne modele Nerf dla każdego

Jednym z najpopularniejszych i najciekawszych produktów Nerf jest wyrzutnia N-strike Elite Strongarm XD 36033. Charakteryzuje się dalekim zasięgiem strzałek, który obejmuje aż 27 metrów. Wyrzutnia została wyposażona w sześciostrzałowy magazynek bębenkowy, szynę taktyczną nad lufą oraz dwa uchwyty na pasek. Ponadto, jedną z największych zalet tego modelu jest możliwość wyboru trybu oddawania strzału – ciągłego lub pojedynczego. W stosunku do poprzednich modeli Nerf, Strongarm został ulepszony pod względem obrotu magazynku – magazynek kręci się z niebywałą łatwością, co sprawia, że wyrzutnia jest mniej podatna na blokowanie się strzałek. Do modelu można dokupić strzałki Elite, Dart-Tag oraz Whistler.

Nerf N-Strike Retaliator XD 98696 to wielofunkcyjna wyrzutnia o zasięgu ponad 27-miu metrów. Jego magazynek pomieści aż 12 strzałek. Model posiada odczepianą kolbę, przedłużaną lufę, uchwyt szturmowy, szynę taktyczną i magazynek do szybkiego doładowania. Ponadto, po założeniu lufy, jest to jedna z najcelniejszych wyrzutni Nerf. Ciekawą zaletą produktu jest również to, że jego budowa pozwala na stworzenie czterech różnych modeli wyrzutni, o różnych funkcjach i zastosowaniu.

Odpowiednim modelem dla początkujących okaże się Nerf N-Strike Elite Stryfe A0200A. Jest to półautomatyczna wyrzutnia, zasilana czterema bateriami typu AA. Produkt posiada wyjmowany magazynek, który mieści sześć strzałek. Wyrzutnia jest półautomatyczna, co oznacza, że nie trzeba jej przeładowywać, by wystrzelić. Zasięg wyrzutni to ponad 20 metrów. Do modelu można dołączyć różne dodatki, np. lufę z Retaliatora. Nerf Stryfe jest łatwy w użyciu, lekki i można go modyfikować poprzez dowolne dodatki.

Zabawa z wykorzystaniem produktów Nerf to połączenie przygody i bezpieczeństwa. To świetny pomysłem na przekonanie dziecka, że zabawa na zewnątrz może być fascynująca, ciekawa i niebanalna. To także sposób, by nakłonić dziecko do wysiłku fizycznego, który wpłynie dodatnio na jego rozwój, poprawi koncentrację, a przez to zdolność szybkiego przyswajania wiedzy.

Produkty Nerf od firmy Hasbro dostępne są w ofercie naszego sklepu stacjonarnego i internetowego. Zapraszamy!

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *