Nauka poprzez zabawę – eksperymenty dla dzieci

Jak skutecznie zainteresować malucha nauką? Co zrobić, by dziecko mogło rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania poza szkołą? Jak w ciekawy sposób  poszerzyć szkolną wiedzę z zakresu fizyki czy chemii? Odpowiedź jest prosta – pozwól dziecku poeksperymentować! Z zestawami naukowymi, które są specjalnie przygotowywane dla dzieci, maluch przeprowadzi szereg ciekawych, atrakcyjnych doświadczeń, które pomogą mu w zrozumieniu otaczającego świata. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu zabawek? Co znajdziemy w ofercie producentów? Czy takie zestawy są bezpieczne? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Zestawy naukowe Clementoni

Clementoni to włoska firma, uznawana za lidera pod względem produkcji zabawek edukacyjnych, z ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem. Misją firmy jest tworzenie ciekawych, atrakcyjnych produktów, dzięki którym dzieci będą rozwijać się poprzez zabawę. Seria Naukowa zabawa to zabawki przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Wśród nich znajdują się zestawy doświadczeń chemicznych, fizycznych, a nawet pozycje, które pomogą w nauce astronomii czy robotyki.

Moje laboratorium chemiczne to zestaw, który pozwala na przeprowadzenie aż 150 doświadczeń. Znajdują się w nim profesjonalne przyrządy oraz ilustrowaną instrukcję, która przeprowadza krok po kroku przez każdy eksperyment. Wśród dostępnych narzędzi znajdują się zlewki z pokrywkami, próbki z korkami, pipetę, menzurkę, stojak do probówek, papier do filtrowania i pincetę. Nie brakuje także koniecznych do przeprowadzenia badań substancji chemicznych: kwasu winowego, węglanu sodu i uniwersalnego papierka wskaźnikowego. Do kilku doświadczeń będą niezbędne również inne substancje, które na pewno znajdują się w każdym domu.

Zwariowani na punkcie nauki to zestaw przeznaczony dla małych naukowców – prawdziwe laboratorium dla młodych badaczy, w którym wykonamy 10 różnych doświadczeń z dziedziny fizyki, chemii, optyki oraz związanych z działaniem pola magnetycznego. Każde doświadczenie może być wielokrotnie powtórzone. Samodzielne przeprowadzanie eksperymentów rozwija u malucha zmysł obserwacyjny i dedukcyjny, prowadzi do wyciągania wniosków i uczy dziecko samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy. W zestawie znajdują się: latające magnetyczne dyski, drążek i podstawka z plastiku, elastyczna linka, magiczne perełki, plastikowe kubki, plastikowy model wulkanu, pipeta, szpatułka i czerwony barwnik. Niezawodna instrukcja z obrazkami pozwala na samodzielną zabawę.

Laboratorium astronomiczne to ekscytująca podróż przez Układ Słoneczny. Maluch odtworzy ruchy ciał niebieskich w ciągu roku kalendarzowego. Świecące w ciemności planety dziecko ozdobi za pomocą dołączonych farbek, a stworzony w ten sposób model planetarium stanie się doskonałą pomocą naukową. W zestawie znajduje się: plakat przedstawiający Układ Słoneczny, fosforyzujące modele Słońca i planet, słoiczki z farbami temperowymi, pędzel i części planetarium: podstawa z plastiku, dysk z porami roku, obracające się ramię, dysk ze Słońcem, dwustronną taśmę klejącą, plastikowy księżyc i wskaźnik miejsca.

 

Kreatywne, naukowe zestawy Ranok Creative

Firma Ranok Creative to ukraiński producent zabawek, które mają za zadanie wpływać na rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Oprócz zestawów naukowych tworzone są także kreatywne zestawy artystyczne, które pozwalają na samodzielne wykonanie twórczych projektów. Jednym z zestawów doświadczeń, na które warto zwrócić uwagę, są Ciekawe eksperymenty z lodem. Z tym naukowym kompletem maluch przeprowadzi 12 ciekawych eksperymentów, z których dowie się więcej o różnych stanach skupienia wody oraz o właściwościach fizycznych lodu. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia i gadżety: foremki do lodowych figurek, foremka do lodu, podstawa do statku, figurki zwierząt, słomka do napojów, podstawki do figurek, plastelina, przezroczysta słomka, nitka, łyżeczka, kamyki, świeczka, mały kubek, flaga, barwnik spożywczy, kolorowy obrazek, duży plastikowy pojemnik, duży kubek, szczegółowa instrukcja.

Seria Zabawna chemia to małe zestawy, dzięki którym dzieci przeprowadzą szereg doświadczeń oraz założą „hodowlę” rosnących kryształów. Zabawa polega na tym, by odpowiednio nasączyć papierowe figurki specjalnym płynem chemicznym. W ciągu kilkunastu godzin na szablonach zaczynają pojawiać się kolorowe „kryształki”. W ten sposób ozdobimy figurkę dinozaura, flaminga czy czarodziejskiego drzewa.

Jedną z najciekawszych pozycji od Ranok jest Zegar z jabłka. Eksperyment polega na tym, by dziecko skonstruowało elektroniczny zegarek, który będzie zasilany owocem. W zestawie znajduje się wyświetlacz z przewodami, przewody łączące, kubeczki, blaszki miedziane, cynkowe, folię aluminiową, waciki i instrukcję, napisaną w przejrzysty sposób.

Czy zestawy do doświadczeń dla dzieci są bezpieczne?

Każdy producent dba o to, by jego zabawki były bezpieczne dla dzieci z konkretnej grupy wiekowej. Doświadczenia naukowe, czy to fizyczne czy chemiczne, dedykowane dzieciom ze szkoły podstawowej, zawierają wyłącznie bezpieczne substancje i przyrządy, ale warto zadbać, by przed zabawą zabezpieczyć malucha. W większości przypadków w tego typu zabawkach znajdują się ochronne gadżety takie jak maseczki, rękawiczki czy gogle. Każdy z zestawów posiada wszelkie niezbędne certyfikaty oraz badania i testy, dzięki czemu rodzice mogą odetchnąć z ulgą i podarować swoim dzieciom wspaniałe godziny ciekawej, inspirującej, bezpiecznej zabawy.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego i stacjonarnego.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *