Najlepsze zabawki drewniane na dzieci

Zabawki dla dzieci, w ostatnim czasie, można w zasadzie podzielić na dwie grupy: drewniane i plastikowe (bądź wykonane z innego tworzywa sztucznego). Zabawki plastikowe cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, ponieważ zazwyczaj są wielofunkcyjne lub interaktywne. Wydaje się, że są o wiele bardziej atrakcyjne dla maluchów. Zabawka, która wydaje dźwięk – mówi do dziecka, śpiewa, odtwarza melodię, łatwo zyskuje atencję malucha. Takie produkty mają często dużą wartość edukacyjną – uczą nowych słów, kolorów, kształtów czy podstaw liczenia. Starsze dzieci mogą cieszyć się plastikowymi figurkami swoich ulubionych bajkowych bohaterów, pojazdami z napędem na baterie czy zdalnie sterowanymi samochodami oraz interaktywnymi lalkami. Przy takiej konkurencji może się wydawać, że drewniane zabawki są nudne, nieciekawe, mało efektywne. Ale tak wcale nie musi być!

Zabawki drewniane nie są nudne

Tych, którzy utożsamiają drewniane zabawki jedynie z bezbarwnymi klockami do układania, należy wyprowadzić z błędu. Obecnie na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w produkcji drewnianych produktów dla dzieci. Bardzo często wykazują się one dużą pomysłowością w zakresie projektowania zabawek, precyzyjnym ich wykonaniem oraz szeroką gamą produktów. Takie zabawki nie fundują dziecku gotowych rozwiązań, ale zachęcają do zaangażowania podczas zabawy wyobraźni i kreatywności. Zabawki są projektowane przez specjalistów, są wielokrotnie testowane, również przez same dzieci! Pracownicy firmy BRIO obserwują zabawę dzieci nowym produktem i starają się go udoskonalić, zastosować rozwiązania, które sprawią, że zabawka będzie sprawiać więcej radości, a jednocześnie uczyć. W procesie produkcji zabawki w firmie Melissa & Doug to właśnie dzieci właścicieli grają pierwsze skrzypce. To do nich w pierwszej kolejności trafia nowo wymyślona przez rodziców zabawka, która później będzie bawić dzieci na całym świecie. Ich obiektywne, szczere opinie, zainteresowanie i zaangażowanie w zabawę mają ogromne znaczenie podczas pracy nad udoskonaleniem produktu. Oferty producentów zabawek drewnianych są dość szerokie. Poza drewnianymi, barwionymi klockami, kupimy najróżniejsze układanki, puzzle, kolejki drewniane i akcesoria, gry, pojazdy, sortery kształtów, instrumenty muzyczne, zestawy kreatywne, akcesoria kuchenne i drewniane jedzenie, zabawki do ciągnięcia i do pchania oraz domki i zestawy fabularne.

Czy drewniane zabawki są bezpieczne?

Drewniane zabawki, w zależności od producenta i samej zabawki, polecane są dla dzieci powyżej pierwszego, drugiego lub trzeciego roku życia. Drewniane klocki firmy BigJigs to produkt przeznaczony już dla rocznych maluszków. Klocki mają odpowiednio dobraną wielkość i wagę tak, by dziecko nie wyrządziło sobie krzywdy podczas zabawy. Pierwsze drewniane układanki dla dwulatków są tak pomyślane, by nie zawierały małych elementów oraz były dostosowane stopniem trudności do poziomu rozwoju dwulatka. Taka zabawka świetnie rozwija i edukuje dziecko. Produkty dla trzylatków i starszych dzieci to zabawki bardziej złożone, które zapewniają zabawę na wiele różnych sposobów. Co cechuje wszystkie drewniane zabawki? Jeśli są pomalowane, to zawsze są to nietoksyczne farby i barwniki na bazie wody, które nie wywołują u dzieci reakcji alergicznych oraz nie szkodzą nawet wtedy, gdy dziecko weźmie zabawkę do buzi. Są także ekologiczne i bezpieczne dla środowiska, a drewno, które jest używane do produkcji, pochodzi zazwyczaj ze specjalnych plantacji. Producenci dbają także o wykończenie zabawek – ich powierzchnia jest gładka i pozbawiona wszelkich drzazg. Każdy produkt musi spełniać wymogi i standardy światowych rynków oraz przejść przez wielokrotne testy, często również w warunkach laboratoryjnych, by zminimalizować obecność szkodliwych substancji.

Jakie zabawki drewniane warto kupić?

Zestaw pięciu instrumentów muzycznych od firmy Melissa & Doug to doskonały pomysł na zabawę dla dzieci w różnym wieku (powyżej trzeciego roku życia). Znajdziemy tu: kolorowe cymbałki, piszczałkę, harmonikę, kastaniety i dzwonki. Te instrumenty są nieskomplikowane i pozwalają na wybijanie rytmu muzyki. Jest to ważne, ponieważ taka zabawa stymuluje rozwój słuchu u dziecka, zwłaszcza pamięć sekwencyjno-słuchową. Powtarzanie wybijanego przez rodzica rytmu to świetnie ćwiczenie i rozrywka w jednym. Maluch może używać różnych instrumentów, doskonaląc swoje umiejętności albo.. do zabawy można zaprosić całą rodzinę lub przyjaciół dziecka.

Skrzynka z drewnianymi narzędziami, marki BigJigs, to doskonały prezent dla każdego dziecka, które uwielbia naśladować czynności związane z naprawianiem domowych sprzętów, tworzeniem mebli czy dekoracji domowych. W środku znajdziemy narzędzia takie jak młotek, piła, kombinerki czy śrubokręt (każde z narzędzi jest oczywiście jedynie zabawką – atrapą). Naśladując pracującego tatę, dziecko doskonali swoje umiejętności zręcznościowe, koordynacyjne i manualne, doskonale się przy tym bawiąc! Narzędzia zapakowane są do estetycznej, profesjonalnej, drewnianej skrzyni.

Drewniane jedzenie do krojenia to atrapy produktów spożywczych, które pocięte są na kawałki, łączące się za pomocą rzep. Do zestawów zwykle dołączany jest drewniany nóż do krojenia, dzięki któremu dziecko z łatwością „przekroi” warzywo czy owoc w miejscu z rzepą. Zabawa w kuchnie ma ogromny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka. Należy pamiętać, że zabawa w odgrywanie ról to naturalna zabawa, dzięki której dziecko uczy się życia w społeczeństwie. Naśladując rodziców czy dorosłych z najbliższego otoczenia (pani w sklepie, lekarz) maluch uczy się  odpowiedniego zachowania w danej sytuacji, ale także nowych słów i ich użycia. Skrzynie z żywnością BigJigs, Zestaw z kanapkami Djeco czy Waga kuchenna z odważnikami od Goki to produkty wysokiej jakości, świetnie zaprojektowane atrapy żywności i sprzętów kuchennych, które będą bawić przez wiele lat.

Budowanie z klocków, konstruowanie budynków czy pojazdów zawsze wiąże się ze snuciem wyobrażonej historii. Dzieci, bazując na znanych z bajek czy z książek wątkach budują fantastyczne opowieści, które odgrywają podczas zabawy. Układanka przestrzenna – zamek warowny od Djeco daje mnóstwo możliwości. Turnieje rycerskie, źli władcy, piękne księżniczki, czary i magia.. Ta świetna układanka rozwija dziecko na wielu płaszczyznach i daje wiele możliwości zabawy, stąd szybko się nie znudzi! Drewniane klocki od Goki to specjalne docinane, dopasowywane i barwione elementy, które również pozwalają na zbudowanie wielkiego zamku z wieżami, komnatami i dziedzińcem, który tętni życiem! Edukacyjny domek od Melissa & Doug to natomiast zabawka, która zaskoczy. Drewniany budynek ma cztery wejścia z zamkami, więc żeby do niego wejść najpierw trzeba dopasować odpowiedni klucz do danych drzwi. Wejścia są także wyposażone w zamki, więc jeśli mamy jakąś sprawę do sąsiada – wystarczy zadzwonić. W zestawie znajdziemy także laleczki – czterech sąsiadów. Ponadto, zabawka uczy rozpoznawania podstawowych kolorów, kształtów oraz liczenia.

Podsumowując, zabawki drewniane są doskonałe dla dzieci w różnym wieku. Rozwijają, stymulują wyobraźnię i kreatywność, zaskakują i są w pełni bezpieczne. Dodatkową ich zaletą jest i trwałość i odporność na uszkodzenia. Nawet gdy zabawka zostanie upuszczona lub wyrzucona przez dziecko to nie ma obaw, że wyląduje w śmietniku. Zabawki drewniane mają przystępną cenę, a będą służyć kolejnym pokoleniom dzieci w rodzinie. To zabawki, które są ponadczasowe i nie starzeją się.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *