Melissa&Doug – Zdrapywane Obrazki

Słyszeliście o zdrapywankach? Jest to ciekawa alternatywa dla popularnych kolorowanek, czy też malowanek, która daje niezwykłe możliwości twórcze. Skutkiem zdrapywania zostaje niezwykle efektowny obrazek, a wręcz małe dzieło sztuki.

Scratch Art

Amerykańska firma Melissa & Doug stworzyła linię zdrapywanek (Scratch Art), przeznaczoną dla małych artystów. Jeśli twój maluch lubi rysować, malować, naklejać, projektować, tworzyć różne historie i ma głowę pełną pomysłów to z pewnością zdrapki przypadną mu do gustu! Tutaj nie trzeba mieć niezwykłych zdolności manualnych, aby powstała ciekawa praca, gdyż każdy efekt jest unikatowy i widowiskowy.

 

zdrapywanki-melissa&doug

 

Jak to działa?

W każdym zestawie znajdziemy szablony o różnorodnej tematyce. Mogą to być zwierzęta, księżniczki, pojazdy, zakładki dla książek, bryloki, czy projektowanie ubrań, jednym słowem wszystko. Do wyboru mamy również różne kolory tła, przykrytego czarną warstwą: różowy, kolorowy, biały, holograficzny… Szablony mogą być formie arkuszy papieru lub powycinanych zakładek albo w formie naklejek, które później można przyklejać w dowolne miejsce. Do zestawu dołączony jest drewniany rysik i instrukcja. Jak to robimy? Bardzo prosto. Zdrapujemy czarną powłokę kartki za pomocą rysika, aby pojawił się piękny odcień. Czarny kolor podkreśli odkryte barwy, które będą bardzo intensywne. Jeśli zabraknie dziecku własnych pomysłów na rysunki, to może skorzystać z dołączonych szablonów.

Zalety

Zabawa w zdrapywanie pomoże dziecku rozwinąć jego kreatywność oraz poszerzy jego wyobraźnię. Będzie mogło tworzyć rozmaite historie i ciekawe kompozycje, które z pewnością spodobają się wszystkim. Zdrapki ćwiczą sprawność manualną oraz uczą cierpliwości, precyzji i wyczucia estetyki. Jest to również wspaniała zabawa, która może zająć dziecko na długi czas, a do tego może zachęcić do współpracy z rodzicami, którzy będą mogli spędzić więcej czasu z dzieckiem.

Wiek

Tutaj nie ma ograniczeń! Owszem zdrapki są przeznaczone dla małych dzieci – sugerowany wiek od 4 lat ale również sprawdzą się u tych starszych. Wiele dorosłych może się również wkręcić w to artystyczne drapanie, które mocno wciąga!

Poniżej przedstawiamy Wam kilka ciekawych prac znalezionych w Internecie, które zobrazują Wam co nieco o możliwościach opisywanych zdrapek.

zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (7)zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (4) zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (6)

zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (8)

zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (9)

zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (1)

zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (3)

zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (5)

zdrapki-melissa-doug-zdrapywanie (2)

 

Chcecie dowiedzieć więcej o zestawach Zdrapywanek Scratch Art firmy Melissa&Doug? Zapraszamy do naszego sklepu w Krakowie lub na stronę internetową: www.kimland.pl

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *