Magiczny świat figurek Sylvanian Families

W 1985 roku na japońskim rynku zabawek zadebiutowało Sylvanian Families. Figurki leśnych zwierzątek – królików, jeżyków, wiewiórek szybko podbiły serca dzieci i rodziców na całym świecie. Trzydzieści lat później zabawka jest wciąż atrakcyjna dla maluchów, dużą sympatią darzą ją także kolekcjonerzy. Sprawdźcie dlaczego!

Co to jest Sylvanian Families?

Japońska firma Epoch, która wydaje m.in. gry komputerowe, stworzyła fantastyczny, leśny świat o nazwie Sylvania, w którym bohaterowie – futrzaste zwierzaki prowadzą życie podobne do naszego. Mają swoje domki i mieszkania, świetnie wyposażone, grają na instrumentach, spotykają się w gronie rodziny i przyjaciół, organizują przyjęcia urodzinowe. Dzieci – te w wieku szkolnym uczęszczają na lekcje, odrabiają prace domowe, a te młodsze zostają z rodzicami w domu i spędzają czas na zabawie. Każdy bohater tego magicznego świata ma swoje imię, zainteresowania i osobowość. Każdy pełni jakąś określoną rolę w tym maleńkim, zwierzęcym społeczeństwie.

Popularność zwierzątek z Sylvanii

Skąd bierze się taka popularność Sylvanian Famillies? Dzieci uwielbiają bawić się figurkami. Taka zabawa angażuje wyobraźnię, a umysł podsuwa dziecku niesamowite historie. Odgrywanie scenek czy udawanie to bardzo naturalne zajęcie. Stąd też zabawy w dom, w lekarza czy w sklep. Świat Sylvanian jest niesamowicie wręcz bogaty w szczegóły. Zwierzaki mają na sobie kolorowe ubranka, precyzyjnie skrojone, ozdobione koronką i wzorzyste. Do figurek dokupimy domki – miejskie, wiejskie, mniejsze, większe, dwupiętrowe, a nawet z działającym oświetleniem! Dzięki pomysłowości projektantów, maluchy mogą ingerować w konstrukcję domku i poszerzać przestrzeń do zabawy. Osobno dokupimy akcesoria, między innymi mebelki. Trzeba przyznać, że w ich wykonanie włożono ogrom pracy. Maleńkie szafki posiadają otwierane drzwiczki, a szuflady są wysuwane! Dzięki temu można w nich układać przedmioty codziennego użytku – mikroskopijne puszki z jedzeniem, książki, notesy czy przybory szkolne. Jakby tego było mało, w sprzedaży dostępne są również wszelkie pojazdy Sylvańczyków – od wózków dziecięcych przez rowery aż do różnego rodzaju samochodów.

Bogaty świat zwierzątek Sylvanii przyciąga dzieci. Im więcej akcesoriów i dodatków, tym więcej możliwości zabawy. Maluchy mogą wcielać się w różne role w „rodzinie”, planować dzień, wykonywać obowiązki. Jest to dla nich atrakcyjna zabawa, podczas której przyswajają normy panujące w społeczeństwie, uczą się codziennych zajęć. Dodatkową atrakcją jest możliwość organizacji przestrzeni – meblowania domku, ustawiania i przemieszczania figurek. Z tego względu figurki Sylvanian Families cieszą się dużą popularnością również wśród kolekcjonerów i hobbystów, którzy doceniają precyzję i szczegółowość wykonania, a także bogaty wybór produktów z tej serii. Kolekcję można dowolnie rozbudowywać, wedle swoim upodobań i w indywidualnym przedziale czasowym.

Polecane zestawy Sylvanian Families

Oferta Sylvanian Families jest bardzo duża. Jednym z polecanych produktów, zwłaszcza na start, jest domek miejski z oświetleniem, z dwoma żyrandolami na baterie, które zaświecimy niezależnie od siebie (osobne włączniki).  Przestronna hacjenda oferuje dwie kondygnacje, aż pięć pomieszczeń, duży taras i ruchomą klatkę schodową, którą dostawimy akurat tam, gdzie będzie to potrzebne. Dużą zaletą domku jest to, że pomieści kilka leśnych rodzin, a świetnym uzupełnieniem będą zestawy do łazienki, do kuchni czy do salonu.

Jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych rodzin Sylvanian jest rodzina jeżyków. Te figurki mają bardzo mięciutkie „kolce”, które maluchy uwielbiają czesać, a niemal w każdym zestawie z jeżami są szczotki i grzebyki. Czteroosobowa rodzinka składa się z rodziców – mamy Hanny, taty Igora oraz dwóch rozrabiaków – Patryka i Natalii. Ich głównym zajęciem jest szycie ubrań dla Sylvańczyków, a sami mają naprawdę urocze stroje.

Przekonajcie się sami do super zabawy z Sylvanian Families. Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której znajdziecie dokładne opisy wszystkich dostępnych w naszej ofercie zestawów.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *