Lego Nexo Knights Fortrex

Niedawno pisaliśmy o nowej serii klocków Lego Nexo Knights <tutaj>, która swoją premierę miała na początku tego roku, odnosząc duże zainteresowanie ze strony małych, jak i tych większych miłośników duńskich klocków. Oprócz nowej historii, w którą wprowadza nas najnowsza seria, Lego proponuje nam też zupełnie nową formę zabawy, a mianowicie daje nam możliwość przeniesienia się w świat wirtualny za pomocą aplikacji.

70317 -lego-nexo-knights-fortrex-3

70317 -lego-nexo-knights-fortrex-8

70317 -lego-nexo-knights-fortrex-7

Wielki Fortrex

Jednym z 14 zestawów dostępnych od stycznia 2016, jest Lego Nexo Knights Fortrex (70317), który jest zarazem największym z serii. Jeśli już wdrożymy się w mroczną historię królestwa Knighton, zorientujemy się, że bez tego zestawu ani rusz. To on może stać się epicentrum walk dzielnych rycerzy z bezustannymi i okrutnymi napadami armii Jestro na bezbronnych poddanych.

Co w nim znajdziecie?

W tym zestawie znajdziemy wielki jeżdżący zamek Fortrex, poruszający się niczym wielki opancerzony czołg gotowy do każdej bojowej walki. Twierdza jest doskonale przygotowana na odparcie każdego ataku – posiada zwodzony most, cztery wysokie wieże obronne z wbudowanymi dwoma ruchomymi podwójnymi działkami laserowymi, które strzelają klockami, dwie szybkie wyrzutnie klocków z przodu, wyrzutnie dysków ukryte pod mostem zwodzonym. Ściany fortecy otwierają się, odkrywając pełne rozmaitych detali centrum dowodzenia z okrągłym stołem z 4 rozkładanymi krzesłami z uchwytami na tarcze, miejsce do ćwiczeń walk mieczem i wręcz, kuchnię oraz areszt przeznaczony na pojmanych wrogów. Oprócz zamku w pakiecie jest również pojazd Claya i Firesquito Popielnego Wojownika, a także powietrzny szturmowiec V1 Aarona, 7 minifigurek przedstawiających Clay’a Mooringtona, Aarona Foxa, Axeal, mistrza Eklerka, Popielnego Wojownika i dwóch Biegaczy oraz liczną broń: miecz oraz Techalibur Claya Mooringtona, strzelający klockami łuk płomienia Aarona Foxa, wielki topór mocy Axela, włócznia i dynamit Biegaczy, magmowe ostrze Popielnego Wojownika, a także wiele akcesoriów. Na pewno znajdziecie tutaj mnóstwo atrakcji, które urozmaicą wiele zabaw. Budowla przed rozłożeniem ma 25 cm wysokości, 21 cm szerokości i 24 cm grubości, a po przeniesieniu ścian 25 cm x 37 cm x 23 cm.

Dodatkowe moce

Oczywiście za pomocą dodanych tarcz dla każdej z 5 mocy NEXO (Moc ziemi, Nadludzka szybkość, Okrzyk jastrzębia, Moc kurczaka i Szarża), które poprzez zeskanowanie do aplikacji Lego Nexo Knights: Merlok 2.0. możecie dostarczyć dodatkowe moce swoim bohaterom, które zwiększą szansę na wygranie z nikczemnym Jestro. Po wiele inspiracji możecie też sięgnąć oglądając odcinki NEXO KNIGHTS™ na kanale Cartoon Network.

Wszystkie zestawy z serii LEGO NEXO KNIGHTS znajdziecie na naszej stronie: www.kimland.pl

70317 -lego-nexo-knights-fortrex-6

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *