Kreatywne i artystyczne zestawy dla małych i dużych

Zestawy kreatywnych zabawek zyskują coraz większą popularność wśród dzieci i rodziców w każdym wieku. Wycinanki, wydrapywanki, naklejki, kolorowanki i malowanki to tylko nieliczne propozycje, które z pewnością zaciekawią fanów prac plastycznych. Wybór jest naprawdę ogromny, a producenci prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach!

Czy malować można tylko farbami?

Nie, nie i jeszcze raz nie! Farby, choć bardzo popularne, powoli zaczynają odchodzić do lamusa. Coraz większą popularność zdobywają nowe techniki ozdabiania i wypełniania powstałych obrazków. Dziewczynki zachwycają się kolorowymi pyłkami, które czynią z ich rysunków prawdziwe dzieła sztuki – w końcu nic tak nie zdobi jak mieniący się brokat! Ten magiczny, kolorowy pyłek zamknięty w niewielkich fiolkach sprawia, że skrzydła motyla zyskują zupełnie nowy wymiar, różdżka wróżki rzeczywiście czaruje, a suknia księżniczki staje się prawdziwą paletą barw. Podobny efekt można uzyskać przy pomocy piasku – te kolorowe drobinki świetnie sprawdzają się dla nieco młodszych maluchów, bowiem zdecydowanie łatwiej je okiełznać. Najpopularniejszym producentem zestawów tego typu jest francuska marka DJECO, która istnieje na rynku już wiele lat, a mimo wszystko zachwyca i zaskakuje dzieci w różnym przedziale wiekowym. Każdy z zestawów zamknięty jest w przepięknym pudełku, które skrywa szablony i niezbędne do ich wypełnienia narzędzia – opakowanie z powodzeniem można wykorzystać do przechowywania powstałych dzieł, choć sprawdzi się również do innych, cennych skarbów! Ozdób ogon pawia i ożyw leśny świat, a z pewnością odkryjesz w sobie duszę artysty!

Wydrapać arcydzieło?

Czarna kartka papieru wcale nie musi być nudna! Wręcz przeciwnie! Chwyć za patyczek i spróbuj coś narysować – nieprawdopodobne? Trudno uwierzyć, jednak pod wierzchnią warstwą kryje się cała gama kolorów, której odkrycie wcale nie jest trudne. Zestawy wydrapywanek to propozycje dla małych odkrywców lubiących samodzielne tworzenie obrazów przy pomocy nieznanych technik. Drewniany patyczek to w tym wypadku jedyne narzędzie, przy pomocy którego stworzyć można coś zupełnie wyjątkowego! Maluchy mogą podążać za gotowymi szablonami lub puścić wodze fantazji i wymyślić własne, małe dzieła sztuki. Odtwórz przepiękne nocne widoki i poszczególne fazy księżyca, a zobaczysz, jak łatwo stworzyć przepiękny obraz ze zwykłej czarnej kartki. Popularne są również mniejsze zestawy marki Melissa&Doug – każde opakowanie zawiera cztery kartki i drewniany patyczek, przy pomocy którego wyczarujesz kolorowe tęcze, holograficzne dinozaury oraz przepiękne motyle i kwiaty.

Zabawa w naklejanie

Choć znane od wielu, wielu lat, dopiero teraz przeżywają swoje drugie życie. Mowa o popularnych naklejkach, które mogą ozdobić każdy obrazek i sprawić, że zupełnie zmieni się jego oblicze! Małe, duże, kolorowe, czarne – do wyboru, do koloru. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak te, które można użyć więcej niż jeden raz – w tym wypadku naprzeciw wymaganiom małych klientów również wychodzi amerykańska firma Melissa & Doug oferująca książeczki formatu A3 wypełnione po brzegi małymi tematycznymi naklejkami. Maluchy mogą samodzielnie „wykleić” danie na talerzu, uzupełnić krajobraz o różne zwierzęta i rośliny czy ożywić stylizacje każdej modelki. Szablonów jest naprawdę bardzo dużo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawą opcją są również naklejki piankowe marki Janod, które znajdą swoich fanów wśród nieco mniejszych maluchów – wygodna forma i wypukły kształt ułatwiają ich trzymanie i przyklejanie w dowolnym miejscu.

Bądź jak Bob Budowniczy!

Choć może wydawać się to nierealne, to kilkuletnie maluchy naprawdę mogą zająć się budowaniem z prawdziwych cegieł! Wszystko za sprawą propozycji takich firm jak Teifoc oraz Trefl, które zaprojektowały zestawy składające się z prawdziwych minicegiełek, zaprawy, narzędzi i planów budowy – podążaj krok po kroku za wskazówkami, a zobaczysz, jak łatwo i sprawnie idzie samodzielnie budowanie letniego domku czy okolicznej kapliczki. Zmierz się z zadaniem i pokaż, że robota może być naprawdę dobrze wykonana!

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *