Kolejka Tomek i Przyjaciele Trackmaster – Nowości 2018

Seria kolejek Tomek i Przyjaciele od firmy Fisher Price podbija serca dzieci i rodziców na całym świecie. Bogata oferta producenta zawiera kilka linii zabawek: kolejki drewniane, serię die-castowych lokomotywek Adventures i Take’n’Play oraz Trackmaster, czyli plastikowe, zmotoryzowane lokomotywy i pojazdy na baterie, które poruszają się po kompatybilnych, szarych torach z serii. Zabawki Tomek i Przyjaciele to połączenie wysokiej jakości, idealnego odwzorowania bohaterów serialu animowanego i masa nieoczekiwanych atrakcji (tunele, wyrzutnie, zapadnie oraz tory i scenerie, stylizowane na filmowe miejsca akcji (kopalnia, port, poczta, miasteczko etc). W ostatnich miesiącach w ramach serii Trackmaster pojawiło się sporo nowości, o których chcemy nieco więcej opowiedzieć. Zapraszamy do lektury!

Czym wyróżnia się seria kolejek Trackmaster?

Charakterystyczne, szare tory mają szerokość około 3,5cm i mogą po nich jeździć jedynie kolejki z tej samej serii. Lokomotywy są plastikowe i duże, a w wielu zestawach łączą się z jednym lub z dwoma wagonikami. Dodatkowo, są zmotoryzowane! Lokomotywki Trackmaster na baterie poruszają się samodzielnie po torach, a to super atrakcja dla każdego malucha. W sprzedaży dostępne są zestawy torów – polecamy zwłaszcza nowy zestaw 40 elementów w plastikowym wiaderku – Błękitna Góra FJL44. Komplet zawiera tory proste, zakręty, rozjazdy i wsporniki, a zbudowaną trakcję można konfigurować na różne sposoby. Część zestawów została stworzona na podstawie bajkowych przygód Tomka, dzięki czemu dzieci mogą odtwarzać  swoje ulubione historie i sceny. W obrębie serii Trackmaster wyprodukowano kilkadziesiąt lokomotyw – głównych i pobocznych bohaterów. Jeśli dziecko ma swoje ulubione postaci, na pewno znajdziesz je w ofercie Fisher Price.

Nowe zestawy Trackmaster

Na Wyspie Sodor szaleje trąba powietrzna. Niebezpieczne tornado ma taką siłę, że porywa wszystko, co staje mu na drodze: budynki, domy, pojazdy, zwierzęta i rośliny. Na nieszczęście, Tomek znalazł się w samym centrum szalejącego żywiołu. Na trasie jego przejazdu stoi budynek, w którym mógłby się schronić, ale niestety rozpada się jak domek z kart. Tylko czy Tomek zdąży bezpiecznie przejechać?

Zestaw Niebezpieczne Tornado zawiera komplet torów, platformę z rozpadającym się domkiem i wirem tornada oraz niebieską lokomotywę Tomka z napędem na baterie.

Wybuch w tunelu to wspaniała przygoda z naszym ulubionym Dieselem. Lokomotywa przejeżdża przez tunel, pod którym podłożony jest ładunek wybuchowy, który można „zdetonować”. Pomarańczowy tunel rozpada się na kilka części, natomiast lokomotywa wychodzi bez szwanku, a dziecko może kontynuować zabawę. Komplet z lokomotywą i torami zapewnia zajęcie na długie godziny. Zaangażowana zabawa z ulubionymi bohaterami pełna jest emocji, ekscytacji i fascynujących atrakcji.

Nowi bohaterowie, nowe lokomotywy

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, producent dba o to, by sukcesywnie rozbudowywać swoją ofertę. Tomek i Przyjaciele to animowany serial w odcinkach, ale historia lokomotyw z Wyspy Sodor ma również swoją pełnometrażową odsłonę. Jednym z najświeższych filmów jest Podróż Poza Wyspę Sodor. Tym razem akcja rozgrywa się nie na wyspie, a na kontynencie! Zagubiony na lądzie Tomek poznaje nowych znajomych – między innymi eksperymentalne lokomotywy: Lexi (Lusia) i Niewidzialnego Merlina. W sprzedaży  są także nowi, serialowi bohaterowie, między innymi niezwykle pomocny Hubcio (Harvey), czyli połączenie lokomotywy i dźwigu, który w dodatku ciągnie kombajn!

Zabawa z kolejkami Trackmaster pobudza dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Również samo budowanie trakcji kolejowej ma dobry wpływ na rozwój malucha – uczy koncentracji, wspomaga umiejętności manualne i koordynacyjne. Z całego serca polecamy zabawki z serii Tomek i Przyjaciele!

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *