Kolejka Tomek i Przyjaciele seria Adventures

Większość miłośników kolejek lub fanów serialu animowanego Tomek i Przyjaciele zna lub chociaż kojarzy dwie poprzednie serie kolejek i akcesoriów od firmy Fisher Price – serię Trackmaster, w której znalazły się zestawy torów, zestawy tematyczne oraz duże, plastikowe kolejki na baterię, inspirowane bohaterami serialu – lokomotywami żyjącymi na wyspie Sodor, z których każda ma swoją własną osobowość.

Czym są serie Trackmaster i Take’n’Play?

Kolejki Trackmaster są duże, bardzo często jest to lokomotywa z dwoma wagonami lub połączeni bohaterowie: kolejki i wagoniki. Ponadto, kolejki te są dość szerokie, dlatego już produkty z kolejnej serii – Take’n’Play nie mogą poruszać się po torach Trackmaster i na odwrót. Kolejki Take’n’play nie są zmotoryzowane; są małe i bardzo zwrotne, świetnie sprawdzą się na zakręconych torach, wyrzutniach itd. Można łączyć je ze sobą za pomocą magnesów, które znajdziemy z przodu i z tyłu kolejki.

Czym wyróżnia się seria Tomek i Przyjaciele Adventures?

W 2017 roku w sklepach pojawiła się nowa seria Adventures, która bazuje na poprzedniej. Pod względem wyglądu kolejki są niemal identyczne, gdyż podbiły serca wielu kolejkowiczów swoim precyzyjnym wykonaniem i dbałością o szczegóły – wiernym odwzorowaniem bohaterów serialu. Ulepszona została ich budowa – kolejki z nowej serii lepiej trzymają się torów, zdecydowanie rzadziej wypadają z zakrętów, są szybsze. Można je ze sobą łączyć – używamy do tego specjalnych, plastikowych łączeń, które sprawdzają się w tym przypadku lepiej niż magnesy – kolejki nie rozłączają się, nawet gdy pędzą z dużą prędkością.

W nowej serii znajdziemy wspaniałe lokomotywki, wzorowane na bohaterach serialu Tomek i przyjaciele: Flynna – Felka – nieustraszony wóz strażacki, członka zespołu centrum ratowniczego, który bohatersko ugasił pożar w maszynowni; Szymka – przepiękną, srebrną, błyszczącą lokomotywę, która jest najszybszą lokomotywą na świecie, a jednocześnie własnością oraz środkiem transportu Księcia i Księżnej Boxfordu. Wśród  bohaterów z tej serii znajdziemy także m.in. Diesla – nieporadnego i niezaradnego, który po wieli perypetiach na wyspie Sodor wraca do swojej pracy w podziękowaniu za uratowanie Szymka. Do naszej kolekcji możemy też wybrać Tomka, Piotrusia, a także wagony – m.in. Hanię – wagon pasażerski, Anatola (Toad), wyposażonego w hamulec bezpieczeństwa i wielu, wielu innych.

Czy w ramach serii wyprodukowano większe zestawy?

W ramach serii Adventures wyprodukowano również tematyczne zestawy torów. Ucieczka przed rekinem to zestaw torów oraz akcesoriów i bohaterów, który umożliwia odgrywanie powrotu Tomka i Harolda na wyspę Sodor przez wzburzone morze, na którym spotykają rozwścieczonego rekina. W zestawie, oprócz Tomka, znajduje się śmigłowiec Harold, który pomaga naszemu bohaterowi w przeprawie oraz skrzynka, w której Harold przetransportuje Tomka, a także zestaw torów z pętlą pośród wzburzonych, morskich fal.

Zestaw Tomek i Jaś na złomowisku zawiera kolejkę Tomka, dźwig Jasia oraz wagon załadunkowy i tory. Zadaniem zestawu jest przeszukiwanie wraz z bohaterami złomowiska, by odnaleźć potrzebne im części, które należy umieścić w uchwycie dźwigu oraz opuścić wprost do wagonu towarowego, przyczepionego do lokomotywy.

Tomek i jego przyjaciele, chociaż ciężko pracują i ciągle mają nowe, niesamowite przygody, czasami potrzebują odpocząć. Pamiętacie Zajezdnię Domkowo? W nowej serii Adventures powstał również zestaw oparty na Zajezdni – miejscu, w którym lokomotywy zaczynają swój dzień oraz regenerują siły w nocy. Zajezdnia posiada obrotnicę i otwierany dach, który ułatwia przechowywanie kolekcji lokomotyw.

Czy serie Take’n’Play i Adventures są ze sobą kompatybilne?

Wypróbuj lokomotywy oraz zestawy z serii Adventures i przeżyj niezapomniane przygody wraz ze swoimi bohaterami! Tory z serii Adventures oraz Take’n’Play nie są ze sobą kompatybilne – nie możemy ich połączyć, jednak lokomotywy mogą jeździć po torach obu serii.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego. Oferujemy szeroki wybór produktów z każdej serii kolejek Tomek i Przyjaciele of firmy Fisher Price.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *