Interaktywne zabawki dla najmłodszych

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w rozwoju dziecka jest zabawa. Wyzwala pozytywne emocje, daje powód do uśmiechu, ciekawi i zachwyca, ale także pozwala poznać świat i edukuje. Wiele osób zastanawia się jakie zabawki wybrać dla kilkumiesięcznego dziecka, które z nich są bezpieczne i odpowiednie dla malucha.

Czym zajmuje się firma Fisher Price?

Na rynku istnieje wiele firm produkujących zabawki o różnym profilu, dla dzieci w różnym wieku. Jedną z najbardziej znanych jest firma Fisher Price, która swoją działalność rozpoczęła w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Jej założyciel – Herm Fisher stwierdził, że ówczesne dzieci potrzebują nowych zabawek, które pobudzą ich wyobraźnię i kreatywność. Przez wiele lat firma wdrażała w życie nowe pomysły i zaskakujące rozwiązania, tworząc nowe linie zabawek dla młodszych i starszych dzieci. Obecnie Fisher Price działa na wielu polach, począwszy od tworzenia akcesoriów i zabawek dla noworodków, przez zabawki edukacyjne dla kilkumiesięcznych dzieci, aż po serie inspirowane bajkami czy serialami animowanymi, które podbijają serca kilkuletnich dzieci na całym świecie.

Jak działają zabawki interaktywne?

W ofercie firmy dostępny jest szeroki wybór zabawek interaktywnych dla dzieci kilkumiesięcznych. Produkty te w większości wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i przechodzą wiele badań i testów po to, by rodzic miał pewność, że zabawka jest w pełni bezpieczna. Interaktywne zabawki wysyłają dziecku różne bodźce, działając na wielu płaszczyznach – oddziałują na wzrok, słuch i dotyk, jednocześnie pobudzając różne ośrodki w umyśle dziecka. Zazwyczaj wyposażone są w różnokolorowe przyciski, które uruchamiają sygnały dźwiękowe – wesołe okrzyki, powiedzenia czy piosenki. W ten sposób pobudzają ciekawość dziecka, które jednocześnie przyswaja edukacyjne treści wypowiadane przez zabawkę. Produkty od Fisher Price mają ciekawą formę wizualną, która interesuje dziecko – zwierzątka, pojazdy, misie, stworki, instrumenty muzyczne, klocki. Są kolorowe, co przyciąga wzrok dziecka, a dodatkowo często znajdują się na nich różne znaczki czy barwne obrazki. Ich walor edukacyjny jest dość szeroki – pomagają dziecku poznać podstawowe kształty, kolory, litery alfabetu, podstawy liczenia, nazwy rzeczy, emocji i uczuć, a cześć z nich uczy nawet pierwszych słów w języku angielskim! Wszystkie zabawki interaktywne wyprodukowane przez firmę Fisher Price zaprojektowane zostały w taki sposób, by rosły wraz z dzieckiem. Każdy produkt ma zaprogramowane trzy poziomy zabawy i nauki, dostosowane do wieku i poziomu rozwoju dziecka. To sprawia, że zabawka jest dla dziecka interesująca przez długi czas i może mu towarzyszyć nawet przez kilka lat.

Które zabawki Fisher Price wybrać?

Jedną z najpopularniejszych zabawek interaktywnych od Fisher Price jest Szczeniaczek – Uczniaczek oraz wersja zabawki dla dziewczynek – Siostrzyczka Szczeniaczka. To spore, pluszowe misie, które nauczą dziecko nazw części ciała, kolorów, kształtów, cyferek oraz alfabetu, a przy tym doskonale sprawdzą się w roli przytulanek.

Ciekawą propozycją jest również Straganik Malucha, który wprowadza dziecko w świat zakupów, uczy nazw żywności, kolorów, kształtów, liter i cyferek oraz podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Zabawka jest wyposażona w ogromną ilość kolorowych przycisków, wyjmowanych oraz przesuwanych części, elementów obrotowych, a każdy z nich generuje wesołe okrzyki, wypowiedzi i zabawne piosenki.

Dla maluchów, które zaczynają swoją przygodę z raczkowaniem czy chodzeniem polecane są zabawki, które zachęcają do aktywności ruchowej. Wśród nich znajduje się Odjazdowy Stworek w dwóch wersjach kolorystycznych. Zabawka ma zabawny i ciekawy wygląd i jest wyposażona w wytrzymałe kółka. Po naciśnięciu głowy stworka, odjeżdża kawałek dalej, a maluch wesoło raczkuje w jego stronę. Do poruszania się namawia także Bebo – wesoły stworek, który tańczy i śpiewa, zarażając malucha pozytywną energią i namawiając do stawiania tanecznych kroków.

Oferta Fisher Price w zakresie interaktywnych zabawek dla najmłodszych jest ogromna, a wszystkie z nich świetnie sprawdzą się w roli prezentów. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego!

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *