Inteligentna, rodzinna rozrywka z grami planszowymi Tactic

Jedną z najcenniejszych rzeczy, które możemy dać dzieciom, jest nasz własny czas. Rodzinne wypady za miasto, wyjazdy wakacyjne, seanse kinowe czy szalone przygody w parkach rozrywki to jedno, ale życie codzienne toczy się w domowym zaciszu. Jak spędzić wolny czas z maluchami? Jest na to wiele sposobów, ale coraz więcej rodzin wybiera gry planszowe, karciane czy zręcznościowe. Powód jest prosty. Gry, przystosowane dla całej rodziny, integrują ją, wykształcają silne więzi, pozwalają zapomnieć o troskach i zmartwieniach, o zadaniach domowych i o pracy. Co więcej, pobudzają nasz umysł, rozwijają zdolność logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, bystrość i refleks. Ten sposób spędzania wolnego czasu jest coraz bardziej popularny, ceniony i lubiany. Tym bardziej, że rynek gier daje nam możliwość dostosowania „planszówek” czy „karcianek” do własnych upodobań i potrzeb. W gronie rodzinnym najczęściej sięgamy po sprawdzone, klasyczne gry, takie jak Scrabble czy Monopoly, bądź ich udoskonalone, rozszerzone wersje. Gry familijne są tworzone niemal przez wszystkich producentów. Jednym z nich jest wydawnictwo Tactic – firma o niebanalnej historii i filozofii, wzbogaconej doświadczeniem.

Czym jest wydawnictwo Tactic?

Tactic wydaje gry już od ponad czterdziestu lat. Początek działalności firmy to rodzinny pomysł na.. chińczyka, a właściwie na nową odsłonę kultowej gry. Gra Kimble powstała w rodzinnym garażu w Finlandii. Niedługo później produkcja tej i innych „planszówek” przeniosła się do fabryk, jednak do dzisiaj produkty są tworzone w Finlandii i dopiero eksportowane do innych krajów Europy i świata. Misją firmy jest tworzenie takich gier, które przynoszą radość, relaks i rozwój. Podczas produkcji ogromną wagę przykłada się do wysokiej jakości wykonania wszystkich elementów – plansz, kart, puzzli i pionków. W ofercie znajdują się zarówno odnowione, reaktywowane klasyczne gry oraz zupełnie nowe pozycje, zaskakujące pomysłowością i świeżym podejściem do tematu gier. Uczą współpracy, zdrowej rywalizacji, ale także przetrawiania nieuniknionych porażek. Bogaty asortyment Tactic adresowany jest do dzieci, rodzin oraz dorosłych. Część gier przeznaczona jest dla starszych odbiorców i świetnie sprawdza się na przyjęciach czy spotkaniach integracyjnych.

Zabawne kalambury dla całej rodziny

Rodzinne kalambury to wesoła gra familijna dla trzech do sześciu osób, w tym dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Genialna w swojej prostocie idea kalamburów jest wykorzystywana w tworzeniu różnych gier, od różnych firm i wydawnictw. Kalambury Tactic wyróżniają się zabawnym, luźnym podejściem do tematu. Wybieramy dwa elementy spośród kart postaci i czynności, a następnie rzucamy kostką, by połączyć warianty odpowiedzi. Zrządzenie losu decyduje o tym, co będziemy przedstawiać. Może być to myjący zęby wampir, czołgająca się żyrafa, gotująca obiad żaba i wiele innych. Jakkolwiek śmieszna by nie była gra aktorska, osoby które się jej przyglądają muszą zachować pełną powagę. Gracz, który wybuchnie śmiechem (a to wydarzy się na pewno) cofa się o jedno pole!

Rusz głową – gry dedukcyjne

Gry kooperacyjne, w których wszyscy gracze muszę ze sobą współpracować, niesamowicie integrują, zacieśniają więzi społeczne, uczą słuchania się nawzajem. Jedną z nich jest gra 24 godziny, dedykowana dzieciom powyżej siódmego roku życia. Jest to wariant gry detektywistycznej. Uczestnicy zamieniają się w Sherlocka Holmes’a i doktora Watsona, uruchamiają zmysł dedukcji i podążają za poszlakami i wskazówkami, by w ciągu przysłowiowych „24 godzin” udowodnić przestępcy winę i doprowadzić go przed wymiar sprawiedliwości. Działając pod presją czasu (o jego upływie przypominają nam karty) zbieramy dowody i jednocześnie poruszamy się po planszy, która przedstawia miasteczko (układ ulic i budynków jest zmienny). Ta fenomenalna, trzymająca w napięciu gra rozwija umiejętność logicznego myślenia, niebywale angażuje umysł i różnorakie umiejętności.

Gry dla najmłodszych

W ofercie Tactic znajdziemy również propozycje dla najmłodszych miłośników gier. Jedną z nich jest Mały pociąg – gra dla dzieci od czwartego roku życia. Wyróżnia się prostymi, klarownymi zasadami, ciekawą fabułą i atrakcyjnymi elementami planszy. Mali podróżnicy wsiadają do pociągu, jednak gubią swoje bagaże. Ich celem jest jak najszybsze odnalezienie walizek. Plansza jest wyposażona w tory, po których będą przemieszczać się kolorowe, drewniane kolejki. Poruszając się po planszy, zdobywamy karty, które umożliwiają nam odzyskanie bagażu. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zgarnie trzy walizki. Gra przeznaczona jest głównie dla dzieci, jednak z powodzeniem może w niej uczestniczyć cała rodzina.

Gry planszowe to symbol inteligentnej rozrywki dla osób w każdym wieku i na każdą okazję. Nie dziwi więc, że rośnie liczba osób, które inwestują czas swój i dzieci w „planszówki”. Gorąco polecamy przetestowanie gier Tactic, które znajdziecie na naszej stronie internetowej www.kimland.pl.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *