Harry Potter fenomenem ,,zabawkarskiego” rynku w 2020 roku?

Kończący się rok jest niezwykle pracowitym okresem w naszej branży. Obowiązki mnożą się każdego dnia, jednak pośród świątecznego zgiełku musi przyjść moment refleksji i podsumowań. Tegoroczne obserwacje jak zwykle są nieoczywiste i dla wielu z nas zaskakujące. Jedną z małych-wielkich niespodzianek jest rosnąca popularność Harry’ego Pottera. Małą, bo doskonale zdajemy sobie sprawę ze sławy, jaką osiągnęły wszystkie części przygód o czarodzieju, nie wspominając już o filmowych adaptacjach, które przez wiernych fanów odtwarzana są nawet KILKA razy w ciągu roku. Wielką, bo mimo wszystko jest to sektor tematyki fantastycznej, która często nie trafia w gusta przeciętnego odbiorcy w Polsce. Okazało się jednak, że Harry Potter to postać tak niezwykła i intrygująca, że doskonale poradziła sobie na rynku zabawkarskim.

Bohater o magicznych zdolnościach, który prawdę o swoim pochodzeniu i przeznaczeniu odkrywa dopiero w dniu jedenastych urodzin to scenariusz, który okazał być się strzałem w dziesiątkę. Losy Harry’ego Pottera, jego przyjaciół oraz obrazy Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie zainspirowały wielkich producentów światowej sławy, którzy świat magii postanowili przenieść w realia typowo ludzkie. Pierwsze egzemplarze z podobiznami czarodziejów budziły mieszane emocje i rodziły sporo pytań. Nikt z nas nie wiedział, czy czary-mary odniosą sukces wśród naszej grupy docelowej, która – umówmy się – jest jedną z najbardziej wymagających grup odbiorców na całym rynku. Jednak ogrom pytań o kolejne produkty, rzesze wiernych fanów kolekcjonujących figurki i opowiadających o przygodach Pottera nie pozostawiały złudzeń – rok 2020 kręcił się wokół magii!

 

Które produkty cieszyły się największą popularnością?

Strzałem w dziesiątkę okazała się nowa seria kloców Lego Harry Potter. Co prawda część zestawów znana była wiernym konstruktorom już w zeszłej ,,edycji”, jednak rozkwit popularności tym produktem przypadł właśnie na drugą połowę 2020 roku. Duńskie klocki niezwykle realistycznie przedstawiały bohaterów filmowych oraz scenerie, na których rozgrywały się kultowe akcje każdej części przygód dzielnego czarodzieja. Powstało wiele zestawów tematycznych, np. Zakazany Las, Wieża Astronomiczna lub Chatka Hagrida, które dla wiernych fanów Harry’ego Pottera miały ogromną wartość sentymentalną. Wśród wielu propozycji nie zabrakło Kalendarza Adwentowego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem! W okienkach umieszczono bowiem figurki najpopularniejszych czarodziejów oraz akcesoria magiczne, jakie dopełniały pozostałe zestawy klocków, pozwalając tym samym na rozgrywanie emocjonujących scenerii do zabawy. Lego przygotowało również komplet saszetek-niespodzianek w formie minifigurek. Dla każdego coś wyjątkowego!

Okazuje się, że fani puzzlowych układanek mogą być również wiernymi fanami Harry’ego Pottera! Puzzle o tematyce związanej z Hogwartem były jednym z najlepiej sprzedających się produktów w tej kategorii. Producenci połączyli różne grupy wiekowe, dzięki czemu podobizny czarodziejów można było układać w tradycyjny sposób lub wybrać puzzle 3D! O przestrzenne budowanie zadbała marka Wrebbit, wypuszczając na rynek piankowe puzzle 3D skierowane głównie do nastolatków oraz dorosłych miłośników czarów. Dużą zaletą tych zestawów jest możliwość szybkiego budowania miejsc, w których rozgrywały się nasze ulubione, filmowe akcje. Puzzle łączymy bez użycia kleju, zatem jedyną rzeczą, która stoi na przeszkodzie ku temu, aby odtworzyć Dom Weasleyów, Ulicę Pokątną lub Wielką Salę w Hogwarcie jest cierpliwość i wyobraźnia 🙂

I prawdziwa perełka – lalki przedstawiające bohaterów wszystkich części przygód o Potterze! Podobizny czarodziejów ubranych w stroje, które widzimy na ekranie telewizorów zrobiły ogromną furorę wśród najmłodszych miłośników Harry’ego. Kolekcja lalek powiększała się z miesiąca na miesiąc, pozwalając na kompletowanie ulubieńców i odgrywanie rozbudowanych scenek tematycznych. Dużą uwagę przyciągnęła postać Hagrida oraz Severusa Snape’a, jednak to Harry, Ron i Hermiona wybierani byli najczęściej. Lalki wyposażono w punkty artykulacyjne oraz tematyczne dodatki, które odzwierciedlały daną część filmu, w których pojawiał się konkretny bohater.

 

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *