HAMA – zabawa koralikami

HAMA to wielobarwne koraliki, które układa się na podstawkach z wypustkami. Można wykonać zarówno proste motywy, jak i skomplikowane kompozycje. Ułożenie koralików można dowolnie zmieniać do momentu, aż się je zaprasuje żelazkiem.

Co to jest HAMA?

Układanie koralików można porównać do układania puzzli – dobieranie odpowiednich kolorów i nadawanie odpowiedniego kształtu układance. Motyw uzyskany po przeprasowaniu można wykorzystać jako obrazek, podstawkę, ramkę na zdjęcia, zawieszkę, czy biżuterię. Koralików nie trzeba przeprasowywać – będą wówczas służyły do codziennej twórczej zabawy. HAMA jest skierowane do obojga płci – dzięki czemu zarówno chłopcy i dziewczynki mają możliwość rozwijania swojej kreatywności.

 

hama-koraliki-hama

 

Koraliki Hama dostępne są w 3 rozmiarach:

MAXI o średnicy 10 mm dla dzieci od 3 lat

Motoryka dzieci nie jest wtedy jeszcze bardzo rozwinięta – taki rozmiar koralika sprawia, że dziecku łatwiej jest chwycić go w paluszki. Zestawy koralików MAXI zawierają przeźroczyste podkładki, na których można ułożyć obrazek, dzięki czemu układanie staje się łatwiejsze.

MIDI o średnicy 5 mm dla dzieci od 5 lat

Koraliki tej wielkości są najbardziej popularne wśród wszystkich grup wiekowych. Zalecane od 5 lat i powyżej, jako że dzieci w tym wieku posiadają już dobrze rozwinięte funkcje motoryczne.

– MINI o średnicy 2,5 mm dla dzieci od 10 lat i dorosłych.

Ten rozmiar wymaga najwięcej umiejętności manualnych oraz dużo cierpliwości. Dzięki tak małym koralikom możemy tworzyć skomplikowane motywy i wzory z dużą ilością detali.

Jak się to robi?

Koraliki układamy na podstawce z wypustkami, na niej tworzymy rysunek z koralików wedle swojej wyobraźni lub według załączonego wzoru. Na ukończonym projekcie umieszczamy papierek do prasowania, który jest załączony do każdego zestawu (można też użyć papieru do pieczenia), przy pomocy żelazka zaprasowywujemy go. Po ostygnięciu możemy ściągnąć z podkładki gotowy projekt.

hama-koraliki

koraliki-hama-

Różnorodność wzorów

Wybór wzorów i zestawów jest ogromna. Ilość koralików w poszczególnym zestawie pozwala na wykonanie wszystkich załączonych projektów. Jeśli komuś spodoba się zabawa z koralikami to może szukać inspiracji w książeczkach z projektami Hama Inspiration. Oprócz gotowych zestawów Hama ma w swojej ofercie koraliki sprzedawane w saszetkach, bądź też w tubach czy większych pudełkach – w zależności od potrzeb. Z koralików możemy wyczarować absolutnie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Zabawa w układanie obrazków może trwać w nieskończoność. Oferta koralików HAMA jest stale aktualizowana, dodawane są wciąż nowe wzory.

Korzyści

Zabawa koralikami HAMA pobudza kreatywność dziecka, rozwija jego koordynację ruchową. Dzieci uczą się składać małe przedmioty, umieszczać je z precyzją, a także rozróżniać i zestawiać kolory. Piękne barwy, interesujące formy i stymulacja wyobraźni, sprawiają że zabawa z koralikami staje się ciekawa i wesoła. HAMA może tez uczyć , gdyż w swojej ofercie ma również podstawki z alfabetem i cyframi. Umożliwia to dzieciom w wieku 5-7 lat poznanie liter i liczb. Dostępne są podstawki o rozmaitych kształtach, co również zapoznaje dzieci z geometrią. HAMA są chętnie wykorzystywane przez pedagogów do kreatywnej zabawy z dziećmi w przedszkolach oraz świetlicach.

Przykładowe zestawy:

1

Koraliki HAMA MIDI 3021 Polarny Świat (6.000 koralików)

safari-hama

Koraliki HAMA MIDI 3032 Safari (5.000 koralików)

3131-hama-

Koraliki HAMA MIDI 3131 Baletnice (4.000 koralików)

ufo-hama

Koraliki HAMA MIDI 3417 Ufo Rakieta (1200 koralików)

hama-maxi-sowa

Koraliki HAMA MAXI 8923 Sowa (250 koralików)

  5511-paw-hama-mini-koraliki-800x800

Koraliki HAMA MINI 5511 Kolorowy Paw (2.000 koralików)

hama-literki

Koraliki HAMA MIDI Podkładka Literki i Cyferki

99

Koraliki HAMA MIDI 30.000 Koralików

koraliki-hama-midi-tuba

Koraliki HAMA MIDI 4.000 Koralików + Podstawki

koraliki-hama-maxi

 

Koraliki HAMA MAXI 8571 (600 Koralików)

10-inspiracje-hama

Koraliki HAMA MIDI 39910 Książeczka z inspiracjami

 

Na naszej stronie internetowej znajdziecie szeroką gamę produktów koralików HAMA.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *