Dzień Dziecka – kilka pomysłów na prezent cz.II

Wiek od 4 do 9 lat to jeden z najważniejszych okresów w życiu dziecka. Rozpoczyna ono bowiem swoją edukację – najpierw w przedszkolu, a później w pierwszych klasach szkoły podstawowej. To czas intensywnej nauki, poczucia obowiązku i odpowiedzialności, pierwszych przyjaźni oraz znaczącego rozwoju fizycznego i intelektualnego. Dobrze dobrana zabawka jest nie tylko dla dziecka atrakcyjna, ale także wzbogaca jego doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Warto dobrze przemyśleć wybór prezentu, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się Dnia Dziecka. W artykule przedstawimy kilka produktów, stworzonych przez znane i cenione firmy zabawkarskie, które gwarantują wysoką jakość i bezpieczeństwo swoich wyrobów.

Odgrywanie ról

Zabawa, która polega na odgrywaniu konkretnej roli jest dla dziecka naturalnym zajęciem. W pewnym wieku maluch zaczyna naśladować otaczającą go rzeczywistość – zajęcia rodziców, gotowanie, pieczenie, zakupy czy wizytę u lekarza. Taka zabawa doskonale rozwija wyobraźnię dziecka i zdolność do kreatywnego myślenia. Aby ułatwić dziecku sprawę, można rozważyć zakup akcesoriów do zabawy.

Wszystkim małym szefom kuchni czy piekarzom czy cukiernikom polecamy drewniane, metalowe i plastikowe akcesoria kuchenne, dostosowane do małych rączek – zestawy garnków, talerzy, sztućców i drewnianą żywność. Na szczególną uwagę zasługują drewniane produkty spożywcze w skrzyneczkach i drewniane jedzenie do krojenia od firmy Melissa & Doug oraz stworzone przez nich akcesoria: drewniany toster czy zestaw do parzenia kawy. Drewniane atrapy żywności produkuje także firma BigJigs, która specjalizuje się w produkcji zabawek z wysokiej jakości drewna. Warto także sprawdzić ich zestaw do pieczenia ciastek, czy zestaw naczyń do gotowania.

Zabawa w sklep? A może w lekarza? Atrapy żywności już mamy, pora na sprzęt – drewniana waga z odważnikami od firmy Goki nie tylko wpłynie na atrakcyjność zabawy, ale wprowadzi dziecko w zagadnienie miar i wag, a drewniana kasa fiskalna z czytnikiem kodu kreskowego pomoże w nauce liczenia. Dla dzieci, które intryguje wizyta u lekarza polecamy zestaw od firmy B.Toys lekarskie akcesoria w walizeczce, a wśród nich m.in. stetoskop, ciśnieniomierz, termometr i strzykawkę. Zabawka będzie także pomocna dla dzieci, które odczuwają strach przed wizytą lekarską – będę mogły oswoić się z wyglądem narzędzi pracy lekarza i przekonać, że nie zrobią im krzywdy.

Dla małych rycerzy, policjantów, strażaków, księżniczek, wróżek polecamy zestawy tematyczne firmy Playmobil, które zawierają pojazdy, budowle, figurki i akcesoria, za pomocą których dziecko może odgrywać wymyślone scenki, doskonaląc tym samym swoją umiejętność opowiadania logicznych i barwnych historii. A wszystkim małym fanom filmów animowanych czy seriali telewizyjnych dedykowane są serie zabawek od firmy Fisher Price, pomocne w odtwarzaniu niesamowitych przygód ulubionych bohaterów z seriali: Bing, Psi Patrol, Blaze czy Oktonauci.

Mali konstruktorzy

Zabawa klockami nie tylko wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności, ale także świetnie rozwija umiejętności manualne i zręczność dziecka. Na rynku zabawek istnieje cała masa klocków. Najpopularniejsze LEGO produkują zestawy dla dzieci w każdej kategorii wiekowej, począwszy od LEGO DUPLO, aż po zestawy inspirowane produkcjami kinowymi. Polecamy zestawy inspirowane najnowszym filmem LEGO: Batman.

Alternatywą dla popularnych klocków plastikowych czy drewnianych są klocki magnetyczne GEOMAG, które odznaczają się wysoką jakością produkcji i użytych materiałów. Klocki GEOMAG składają się z magnetycznych pałeczek oraz niklowanych kulek. Można je łączyć na nieskończoną ilość sposobów, tworząc imponujące trójwymiarowe i obrotowe konstrukcje. Klocki pomagają dzieciom zrozumieć podstawy matematyki, fizyki – zasady działania pola magnetycznego, budowy atomu i struktur cząsteczek. Posiadają także właściwości terapeutyczne i redukują stres, rozwijają zdolności manuale i koordynacyjne.

Fanom motoryzacji i techniki polecamy zestawy z serii Mały Konstruktor od polskiej firmy Alexander. Za ich pomocą dziecko skonstruuje modele maszyn, samolotów, samochodów czy motorów. W poszczególnym zestawie znajdują się metalowe części, śrubki oraz narzędzia niezbędne do pracy. Mały Konstruktor to świetna zabawa i sposób spędzania wolnego czasu, który rozwija zręczność i umiejętności techniczne dziecka.

Kreatywne zestawy plastyczne i artystyczne

Dzieci bardzo wcześnie zaczynają rysować. Z pozoru nieznaczące bazgroły z czasem nabierają kształtów, a zajęcia plastyczne mają niesamowite znacznie w procesie rozwoju dziecka – pobudzają wyobraźnię, kreatywność, zdolność logicznego myślenia, rozwijają umiejętności manualne i motoryczne, uczą precyzji i cierpliwości, napawają satysfakcją, dumą i wzmacniają poczucie własnej wartości.

Firma Melissa & Doug jest specjalistą w dziedzinie kreatywnych zestawów plastycznych, a ich produkty są właściwie dobrane w stosunku do wieku i poziomu rozwoju dzieci. Dla czterolatków polecamy zestawy drewnianych pieczątek z kolorowymi obrazkami. Do każdego z nich dołączono kilka kredek, którymi należy pokolorować odbity za pomocą pieczątki rysunek.  Z pomocą zabawek od M&D dzieci mogą także własnoręcznie wykonać ozdoby – wisiorki, zawieszki czy bransoletki z kolorowych drewnianych koralików lub ozdobić swój pokój – ozdobić szkatułki, ramki na zdjęcia, lusterka, figurki, a nawet stworzyć kolorowy witraż na okno!

Gorąco polecamy także zestawy artystyczne od francuskiej firmy Djeco, które zawierają plansze do ozdabiania, a także konkretne narzędzia pracy – farbki, naklejki, brokat, kolorowy piasek i inne. Produkty Djeco wyróżniają się niebanalną szatą graficzną, która jest współtworzona przez artystów i cenionych grafików. Dzięki nim dzieci poznają różne techniki artystyczne i rozwijają swój plastyczny talent.

Zabawki interaktywne od Dumel Discovery

Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie zabawek interaktywnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Czym charakteryzują się takie zabawki? Są zaprogramowane w konkretny sposób, który pozwala na poruszanie się i „rozmowę” z dzieckiem. Często odbywa się to na zasadzie gry. Poznaliście już szalonego doktora Eugeniusza? To zabawka, która zagra z dzieckiem w grę na zasadzie „prawda czy fałsz”, sprawdzając jego wiedzę z zakresu różnych tematów. Eugeniusz stosuje również tricki rozpraszające uwagę, a na odpowiedź gracz ma określoną ilość czasu. U dziecka taka zabawa prowadzi do poczucia zdrowej rywalizacji, ale także rozwija zdolność działania pod presją czasu i stresu. Dodatkowo, sprawie wiele radości i zabawy!

Podobne działanie wykazuje zabawka Magic Jinn, z tym, że sytuacja zostaje odwrócona. W tym przypadku to ten mały lisek musi odgadnąć o czym myśli dziecko. Wyprodukowano kilka wersji zabawki, z których  każda jest zaprogramowana na konkretną kategorię – Magic Jinn Państwa, Zwierzęta, Przedmioty oraz Super Magic Jinn 5w1. Zabawka zachęca dziecko do myślenia o otaczającym go świecie oraz sprawdza jego wiedzę – Jinn zadaje pytania, na które gracz musi odpowiedzieć. Jest to bardzo atrakcyjna dla dzieci zabawka, która zdobyła rzeszę małych fanów.

Gry rozrywkowe i edukacyjne

Na długie zimowe wieczory, na rodzinne przyjęcie, na wakacje – gry planszowe i karciane mają swoich zwolenników w każdej kategorii wiekowej, bawią i uczą, ćwiczą umysł i pamięć, rozwijają zdolność logicznego myślenia, planowania i rozwiązywania problemów. Klasyczne i kultowe już gry – Monopoly, Scrabble czy Taboo to rozrywka dla całej rodziny, niezależnie od wieku jej członków. Polecamy także grę skojarzeniową Dixit od firmy Rebel o interesującej szacie graficznej, która rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię. Popularnością cieszy się także karciana gra Dobble oraz edukacyjna gra Cardline, dzięki której dziecko zdobędzie nową wiedzę i poszerzy już tę nabytą w szkole.

Polecamy także popularne gry w angielskiej wersji językowej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego. Już wkrótce kolejny wpis z serii – pomysły na prezent dla dzieci w wieku 9-15 lat.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *