Dzień Dziecka – kilka pomysłów na prezent

Na ten dzień czeka wiele dzieci. Nic dziwnego – prawie każdy lubi dostawać prezenty. Pierwszego czerwca niemal każde dziecko – małe czy starsze, zostaje obdarowane prezentami od rodziców, dziadków, rodziców chrzestnych, wujków i cioci. Warto jednak pamiętać o tym, że dobór zabawki na prezent powinien być przemyślany. Taka zabawka powinna być dla dziecka atrakcyjna, bezpieczna i pozytywnie wpływać na jego rozwój. Na rynku działa wiele firm, produkujących zabawki, a ich wybór jest ogromny. Należy sprawdzić, czy zabawka posiada wszelkie niezbędne badania i czy spełnia odpowiednie standardy. Osobom, którym brak pomysłu i czasu na mozolne poszukiwania odpowiedniego prezentu, polecamy ten artykuł, który może być pomocny przy zakupach z okazji Dnia Dziecka.

Dobór odpowiedniej, bezpiecznej i wpływającej na rozwój zabawki jest ważny dla dziecka w każdym wieku, jednak jest to sprawa kluczowa przy wyborze prezentu dla najmłodszych – dla maluchów w wieku 1-3 lat i młodszych. Producenci prawie zawsze umieszczają na zabawce informację o kategorii wiekowej, dla jakiej jest przeznaczona. Czasem to jednak nie wszystko. Warto także zwrócić uwagę na materiał, którego użyto do jej produkcji czy na wielkość elementów, z których się składa. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na prezent dla maluszka, a wszystkie przedstawione produkty spełniają aktualne standardy bezpieczeństwa i jakości.

Interaktywne zabawki od firmy Fisher Price

Firma Fisher Price to znany producent zabawek, obdarzony zaufaniem klientów, z wieloletnią tradycją. Została założona w latach trzydziestych ubiegłego wieku, a jej założycielowi – Hermowi Fisherowi przyświecał jeden cel – stworzyć zabawki, które będą zachwycać, ale także rozwijać i uczyć. Obecnie, Fisher Price produkuje zabawki dla dzieci w różnym wieku, począwszy od pierwszych zabawek sensorycznych, grzechotek i zawieszek, po zabawki inspirowane popularnymi filmami i bajkami animowanymi.

Dla dzieci, które skończyły pół roku bądź roczek, polecana jest seria zabawek interaktywnych, które rosną wraz z dzieckiem. Zostały zaprogramowane na trzy tryby, które są odpowiednio dopasowane do wieku i rozwoju dziecka. Każdy tryb zwiększa zakres i trudność przyswajanej wiedzy, zawsze w połączeniu z dobrą zabawą i frajdą. Zabawki interaktywne są wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest w pełni bezpieczne dla dzieci. Są duże, składają się ze sporych elementów, są bezpieczne, kolorowe i wyposażone w ogrom przycisków, przełączników, guzików i pokręteł, które uruchamiają dźwiękowe treści. Z taką zabawką dziecko pozna podstawowe kształty, kolory, cyfry, litery, zasady liczenia, zasady łączenia wyrazów, nazwy rzeczy, a nawet pierwsze słówka w języku angielskim. Jedną z najbardziej przebojowych zabawek z serii jest Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka (wersja dla dziewczynek). Są to mięciutkie, kolorowe misie, które służą jako maskotki i przytulanki, natomiast są wyposażone w przyciski, które uruchamiają dźwięki – nazwy części ciała, kolorów, kształtów, wesołe okrzyki i piosenki. Kolejną propozycją z serii jest Gramofon malucha – kolorowe pudełeczko, które zapozna dziecko z podstawowymi dźwiękami instrumentów takich jak gitara, trąbka czy bębenki oraz zapoczątkuje naukę języka angielskiego. Dla dzieci w tym wieku ważne jest również zachęcanie do poruszania się, do aktywności fizycznej. Z pomocą przychodzą takie zabawki jak kolorowy Odjazdowy Stworek, który po naciśnięciu głowy odjeżdża, zachęcając tym samym do raczkowania czy stawiania pierwszych kroków. Innym pomysłem jest zabawka Bebo – tańcz i śpiewaj ze mną, która zachęca dziecko do mówienia, śpiewania i poruszania się w rytm muzyki.

Skąd wiadomo, że zabawki interaktywne będą odpowiednie dla dziecka? To proste – firma Fisher Price nieprzerwanie prowadzi badania, testy, a także panele dyskusyjne rodziców i Laboratorium Zabawy – w którym same dzieci testują nowe produkty.

Zabawki drewniane od Melissa & Doug

Melissa & Doug to amerykańska firma, w której ofercie znajduje się ponad dwa tysiące produktów dla dzieci w różnym wieku. Producent dba o wysoką jakość zabawek, używając wysokiej jakości drewna oraz nietoksycznych, bezpiecznych farb. Wszelkie produkty od M&D poddawane są ciągłym testom oraz kontroli i spełniają wymogi obowiązujące na rynku. Naczelną zasadą firmy jest dbanie o prawidłowy rozwój dzieci, dlatego zabawki M&D posiadają walory edukacyjne i korzystnie wpływają na kreatywność dzieci oraz rozwijają ich umiejętności. Zabawki M&D to połączenie prostoty formy i nieskończonej możliwości zabawy z użyciem wyobraźni.

Sorter kształtów i kolorów to jedna z pierwszych edukacyjnych zabawek dziecka, która nauczy go podstawowych kształtów i kolorów, ale także rozwinie umiejętności manualne i motoryczne dziecka. Przypasowywanie poszczególnych klocków do odpowiednich kolorów genialnie wpływa na rozwój umiejętności logicznego myślenia i doświadczenia ciągu przyczynowo – skutkowego. Inną wersją tej zabawki jest sorter w postaci deseczki z wysokimi kołkami, na które trzeba wkładać odpowiednie klocki, uporządkować je kolorystycznie i w kolejności od największego do najmniejszego. To również dobry sposób, by nauczyć dziecko podstaw matematyki. Innymi, tradycyjnymi, drewnianymi zabawkami dla dzieci są przybijanki. Przybijanka z młotkiem to drewniana ławeczka z otworami i kolorowe klocki, które trzeba przebić przez otwory za pomocą dołączonego młoteczka. Podczas zabawy stymulowane są funkcje wzrokowe oraz koordynacja wzrokowo – ruchowa. Do wbicia klocka potrzebna jest także siła, którą dziecko musi ćwiczyć. Zabawa z przybijanką to także dobry sposób dla rodzica, żeby zauważyć, która ręka dziecka jest dominująca. Rozwój wyobraźni (także przestrzennej) oraz kreatywności gwarantuje zabawa z klockami, które pozwalają na budowanie niezliczonej ilości budowli, rzeczy czy krajobrazów. Ich drewniana wersja jest zupełnie bezpieczna dla dzieci, a gwarantuje wytrzymałość produktu i odporność na zniszczenia.

Zabawki drewniane zyskują coraz większe uznanie wśród dzieci i rodziców. Są bezpieczne dla maluchów, ale także dla środowiska. Ich wytrzymałość sprawia, że pozostaną w użyciu przez lata, służąc wielu dzieciom.

Zabawki edukacyjne i gry od firmy BigJigs.

BigJigs to brytyjska firma zabawkarska, wyróżniająca się ogromną dbałością o jakość produkcji. Propozycją firmy są zabawki wykonane z drewna, posiadające wszelkie niezbędne badania i testy, spełniające wszystkie europejskie standardy jakości oraz dyrektywy.

Dla dzieci powyżej pierwszego roku życia firma tworzy drewniane zabawki edukacyjne i pierwsze gry. Warto zwrócić uwagę na produkt Trójkątne Centrum Aktywne. Zabawka składa się z kwadracików zawieszonych na równoległych liniach. Elementy można obracać, a na każdej stronie i na każdym boku zabawki znajdziemy inny zestaw do nauki. Na jednej stronie umieszczono tradycyjne liczydło z kolorowymi kulkami, na drugiej kolorowe obrazki z literkami alfabetu i słówkami w języku angielskim. Dzięki temu, maluch pozna pierwsze słowa w obcym języku. Trzecia ze ścianek to tablica do malowania kredą. Na niej można tworzyć pierwsze rysunki lub uczyć się alfabetu i podstawowych działań matematycznych. Boczne ścianki zabawki to dwie dopasowywanki – jedna z cyferkami, a druga ze zwierzątkami. Godnymi polecania są także tradycyjne gry w nowym wydaniu – drewniane Domino z kolorowymi ilustracjami, drewniane Kręgle – Kaczuszki czy Warcaby z biedronkami i pszczółkami. Zabawa poprzez gry jest dla dziecka atrakcyjna, a przy okazji rozwija zdolność logicznego myślenia, koncentrację i wpływa na szybkość zapamiętywania i przyswajania nowej wiedzy. Prezentowane zabawki drewniane polecane są dla dzieci od pierwszego lub drugiego roku życia.

Flagową marką firmy jest BigJigs Rail, polecana dla dzieci od trzeciego roku życia. W serii ukazały się różne rodzaje drewnianych torów, lokomotyw i wagoników (również elektrycznych) oraz wszelkich akcesoriów (mosty, obrotnice, zajezdnie, tunele, zestawy do rozbudowy). Dział kolejek Bigjigs jest jednym z najbardziej rozbudowanych systemów kolejek drewnianych na rynku. Wszystkie zestawy BigJigs (tory i lokomotywy) są kompatybilne z systemami kolejek drewnianych większości firmy (BRIO, IKEA, MAXIM, Fisher Price, Woodyland itp.), co pozwala na ich rozbudowanie o nowe elementy.

Zabawki od firmy B.Toys

B.Toys to kanadyjska firma, specjalizująca się w produkcji kreatywnych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Produkty są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia. Zabawki wyróżniają się niebanalną szatą graficzną i kolorystyką, dzięki czemu są bardzo atrakcyjne dla dzieci.

Wśród produktów firmy B.Toys na uwagę zasługują klocki – jeżyki Bristle Blocks. „Kolczaste” klocki są niezwykle giętkie i elastyczne, ich „grzebienie” łatwo się zaczepiają niczym rzepa, a kształt i wielkość sprawiają, że doskonale dopasowują się do małych, dziecięcych rączek. „Kolce” jeżyków mają jeszcze jedną istotną cechę – stymulują sensorycznie. Dzieci mogą z nich budować, gnieść je i wyginać, a nawet gryźć. Żywe i intensywne barwy sprawią, że maluchy chętnie będą się nimi bawić, a zabawa w tworzenie szalonych budowli to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni konstrukcyjnej, pomysłowości oraz umiejętności manualnych! W ofercie dostępne są zestawy klocków z różną ilością elementów.

Dla dzieci, które uwielbiają dźwięki i muzykę polecamy „instrumenty” muzyczne we wspaniałej graficznej oprawie. Gitara „Woofer” to instrument w kształcie pieska służący do słuchania i tworzenia muzyki. Zabawka posiada zaprogramowane trzy brzemienia do wyboru – wersję akustyczną, elektryczną i.. psią, wyjącą wersję. Każdy z przycisków oznaczonych literami alfabetu kryje inne akord gitarowy nagrany w profesjonalnym studio muzycznym. Gitarka zostałą wyposażone w cztery materiałowe struny, które odtwarzają akordy i dźwięki. Ponadto, piesek – gitara odtwarza dwadzieścia znanych piosenek oraz siedem „psich” melodii, posiada regulację głośności oraz przycisk pozwalający natychmiastowo wyłączyć zabawkę – psi nos.

Meowsic to urocze pianinko w kształcie kotka, które jednocześnie jest małym studio nagraniowym. Można na nim grać, można nagrywać za pomocą mikrofonu swoje ulubione piosenki lub komponować własne. Zestaw „Mały kompozytor” oferuje: brzmienie 5 różnych instrumentów (pianino, dzwonki, organy, banjo oraz miauczenie) i 5 różnych rytmów muzycznych (rock, blues, samba, techno i disco), odtwarzanie 20 znanych piosenek i dodatkowo 7 zabawnych „kocich” melodii. Instrument posiada także system regulacji rytmu, głośności i tempa oraz wygodny uchwyt do przenoszenia.

Interaktywne zabawki muzyczne od firmy B.Toys polecane są dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Dzięki nim, dziecko zapozna się z podstawowymi dźwiękami i sposobem grania na danym instrumencie. Podczas zabawy rozwinie swoją kreatywność i muzykalność.

Kreatywne koraliki Hama

Koraliki Hama zyskały w ostatnim czasie na popularności. Czym są? To podłużne, kolorowe koraliki, produkowane przez duńską firmę Malte Haaning Plastics A/S, które służą do układania kolorowych obrazków, wzorków i ilustracji. Zasada jest prosta – koraliki należy ułożyć na specjalnych podstawkach z wypustkami a następnie zaprasować. Pod wpływem ciepła koraliki stapiają się ze sobą, tworząc całość. Każdej podkładki można użyć wielokrotnie.

Najbardziej popularne są koraliki w rozmiarze midi (średnim), które są przeznaczone dla dzieci od piątego roku życia. W ofercie dostępne są także mniej znane koraliki w rozmiarze dużym (maxi), polecane od trzeciego roku życia oraz nowa seria Hama MaxiStick – plastikowe pinezki dla dzieci powyżej dwóch lat. Oferujemy szeroki wybór koralików MAXI w zestawach kolorystycznych oraz zestawy tematyczne – m.in. Zestaw Myszka Mickey, który zawiera niezbędne podkładki oraz odpowiednie kolory koralików, instrukcję i papier do zaprasowywania lub Zestaw Dinozaur, Zawieszka Ptak czy Blister Księżniczka. Układanie koralików świetnie rozwija wyobraźnię i zdolność kreatywnego myślenia, kształtuje umiejętności manualne i motoryczne. Jest to zajęcie kreatywne, które uspokoją dziecko i rozwija zdolności artystyczne.

Koraliki Hama są w pełni bezpieczne dla dzieci, a nawet przypadkowe połknięcie koralika nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu. Produkty posiadają wszelkie aktualne badania i atesty.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego i stacjonarnego. Oferujemy szeroki wybór produktów znanych i cenionych marek, zabawek kreatywnych i edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *