Dziecko czy już nastolatek – jakie prezenty dla starszych dzieci?

 

Robienie prezentów to bez wątpienia ogromna frajda dla obydwóch stron – zarówno dla darczyńców, jak i obdarowywanych. Satysfakcja, kiedy podarek okaże się trafiony, jest przeogromna, a uśmiech na twarzy dziecka bezcenny. Co jednak w sytuacji, kiedy dziecko już wcale nie jest dzieckiem, mimo że do osiągnięcia dorosłości zostało jeszcze trochę czasu? Jaki prezent sprawdzi się dla nastolatka, który oficjalnie twierdzi, że już nie bawi się zabawkami?

Rynek zabawkarski obfituje w niezliczoną ilość najróżniejszych propozycji różnych marek, które w swoich ofertach prześcigają się w projektowaniu coraz ciekawszych i złożonych zestawów. Dzieci mogą bawić się absolutnie wszystkim – zaczynając od klasycznych lalek, samochodzików, pluszaków czy kolejek drewnianych, a kończąc na wielkich wyrzutniach inspirowanych grami komputerowymi, rozbudowanymi domkami dla lalek czy zestawami klocków LEGO®. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nasza pociecha zaczyna „wyrastać” z popularnych zestawów i na wszystkie świętości zarzeka się, że już nie bawi się zabawkami… Choć dla dwunastolatków odtwarzanie przygód Barbie czy zabawa kolejkami poruszającymi się po torach może wydać się rzeczywiście niezbyt ciekawa, to nadal pozostaje całkiem sporo innych możliwości, jakie zaciekawić mogą nawet największych uparciuchów.

Figurki Transformers

Komiksy uniwersum DC Comics i filmy powstałe na ich podstawie stały się jednymi z najpopularniejszych na świecie. Bohaterowie w postaci ogromnych robotów szturmem podbiły rynek, a producenci zaczęli tworzyć coraz to nowsze serie wyjątkowo realistycznych postaci, które w kilkunastu, a często nawet w kilkudziesięciu krokach transformują się do postaci pojazdów. Bumblebee, Optimus Prime, Soundwave czy Grimlock to tylko niektórzy bohaterowie, których absolutnie nie może zabraknąć w domowej kolekcji fana Transformersów. Co najistotniejsze, jedna postać może wyglądać zupełnie inaczej w poszczególnych seriach, co stanowi dodatkowe pole do popisu dla prawdziwych kolekcjonerów. Na szczególną uwagę zasługuje linia Generations, która dzieli się na m.in. na Power of The Primes, War for Cybertron czy najpopularniejszą Studio Series, na którą składają się najbardziej wymyślne figurki o niebywałym wyglądzie. Zdobycie unikatowych bohaterów jak Wheeljack, Cliffjumper, Ratchet czy Crankcase nierzadko graniczy z cudem!

 

Zestawy WWE Wrestling

Choć potępiamy wszelkiego rodzaju przemoc i agresję, to na szczególną uwagę zasługują figurki i zestawy z serii WWE Wrestling, która przedstawia zawodników biorących udział w wyreżyserowanych walkach. Zawody w tego typu zapasach połączonych z wolnoamerykanką popularne stały się w Stanach Zjednoczonych oraz w Meksyku, gdzie na ringu pojawiają się gwiazdy sportu, a często również kina. Figurki powstałe na wzór zawodników są bardzo szczegółowo dopracowane, dzięki czemu w niebywale realistyczny sposób przedstawiają rzeczywistych bohaterów WWE. W ofercie znajdują się repliki m.in. Johna Ceny, Romana Reignsa, Paige czy Larsa Sullivana. Nastolatkowie z pewnością ucieszą się również z większych zestawów zawierających dodatkowe akcesoria do wykorzystania podczas walki jak ławki, kosze na śmieci, a nawet auta, które przez zawodników mogą być doszczętnie zniszczone! Marka Mattel wyprodukowała również repliki pasów mistrzowskich z takich zawodów jak Universal Championship czy World Heavyweight Championship.

 

Puzzle 3D

Układaniem puzzli dzieciaki zajmowały się prawdopodobnie wiele razy i niejednokrotnie samodzielnie składały rozmaite obrazki. Choć zestawy puzzli mogłyby na pozór wydawać się nudne, to polecamy zapoznać się z propozycjami marki Wrebbit. Projektanci postanowili stworzyć puzzle, które po złożeniu tworzą repliki znanych na całym świecie miejsc. Tym sposobem można samodzielnie odtworzyć znane budowle jak Taj Mahal czy najpopularniejsze dzielnice Nowego Jorku, a nawet miejsca, jakie oglądaliśmy tylko na kinowym ekranie – serie Harry Potter i Gra o Tron biją rekordy popularności! Elementy zostały wykonane z lekkiego tworzywa, a ich połączenie nie wymaga używania kleju ani nożyczek, więc najistotniejszą częścią pracy jest odpowiednie złączenie puzzli na płaskiej powierzchni, by następnie móc połączyć je w konstrukcję przestrzenną. Gotowe makiety stanowić będą idealną ozdobę każdego pokoju, a ich konstruktorzy z dumą będą mogli prezentować swoje dzieła sztuki. Na podobnej zasadzie zaprojektowano również zestawy marki Ravensburger oraz Cubic Fun.

Wszystkie propozycje puzzli 3D ze względu na poziom trudności przeznaczone są dla dorosłych i młodzież powyżej 12. roku życia.

Zestawy naukowe

Zestawu naukowe, choć przeznaczone dla dzieci powyżej 8. roku życia, to mogą zainteresować niejednego nastolatka. Różnorodna tematyka, ciekawe konstrukcje i tematy sprawiają, że dzieciaki ucieszą się na widok nowego modelu pojazdu do złożenia, czy ciekawego eksperymentu ujawniającego mechanizmy działania poszczególnych przedmiotów. Na szczególną uwagę zasługują zestawy marki Clementoni z serii Naukowa Zabawa, spośród których wyróżnić można interaktywne roboty do samodzielnego złożenia i zaprogramowania, zestawy do przeprowadzania rozmaitych doświadczeń oraz modele pojazdów. Fani kodowania, programowania i najnowszych technologii będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami i własnoręcznie zaprogramować małego robota, który zacznie wykonywać konkretne polecenia i komendy. Eksperymenty ujawnią tajniki wielu dziedzin, szczególnie że wszystkie zestawy są kompletne i zawierają absolutnie wszystkie niezbędne komponenty, a podczas składania modeli pojazdów z linii Laboratorium Mechaniki fani motoryzacji będą mogli poznać zasady działania wyjątkowo skomplikowanych mechanizmów, jak przekładnie zębate, dźwignie, dwubiegowe skrzynie biegów, a nawet silniki elektryczne. Cała seria zawiera mnóstwo najróżniejszych wzorów pojazdów, które będą mogły zasilić każdą domową kolekcję samodzielnie złożonych maszyn.

 

LEGO® Architecture

Duńska marka klocków bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych marek na świecie, a zestawy LEGO® znane są absolutnie wszystkim dzieciom bez względu na wiek. Seria LEGO® Architecture zaprojektowana została z myślą o nieco starszych dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy nadal cenią sobie samodzielne konstruowanie i budowanie, by móc z dumą pochwalić się niebywałymi budowlami. Tym razem zestawy przedstawiają najbardziej znane miejsca na świecie – Wielki Mur Chiński, Trafalgar Square, Dubaj, Tokio oraz Kapitol Stanów Zjednoczonych to tylko kilka propozycji. Każda konstrukcja powstaje na specjalnej płytce, a ilość elementów w zestawach waha się od około 400 do nawet ponad 1000, więc propozycje te najczęściej przeznaczone są dla młodzieży od 12., a często nawet od 16. roku życia.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *