Domowe teatrzyki – stroje, pacynki i kukiełki

Jakiś czas temu pisaliśmy o dziecięcych zabawach w odgrywanie ról. Dorastając, maluch obserwuje swoje najbliższe otoczenie, w tym zachowanie rodziców. Podczas zabawy dzieci często udają, że sprzątają, gotują czy opiekują się małymi dziećmi. W podobny sposób działa zabawa z lalkami, misiami, figurkami czy pojazdami. W głowie dziecka rodzą się niesamowite historie, które zostają uzewnętrznione w formie odgrywanych scenek. Mogą być to sceny, który faktycznie miały miejsce lub te zapamiętane z bajek. Wiele dzieci jest posiadaczami ogromnej wyobraźni, którą tylko trzeba nieco pobudzić do działania. Taka zabawa to świetny wpływ na rozwój kreatywności. Dlatego warto pomyśleć o zorganizowaniu domowego teatrzyku, w którym wziąć udział może cała rodzina. Dzieci najpierw wymyślają historię, a później mają za zadanie ją przedstawić. W tym celu można posłużyć się pacynkami i laleczkami, a nawet ubrać odpowiedni strój.

 

Kostiumy i stroje dla dzieci

Naprzeciw dziecięcym oczekiwaniom wychodzą producenci zabawek, którzy tworzą fantastyczne kostiumy i akcesoria. Firma Melissa & Doug, której główną misją jest aktywny wpływ na rozwój dziecięcej wyobraźni i kreatywności, produkuje uniwersalne stroje dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Świetnie spiszą się na balu przebierańców, ale jeszcze lepiej podczas domowych spektakli. Kostiumy są tworzone w taki sposób, by towarzyszyły dzieciom przez dłuższy okres czasu, dopasowując się do ich wzrostu i wagi. Firma dba o doskonałą jakość swoich produktów, wykorzystując tylko bezpieczne i testowane materiały. W każdym z kostiumowych zestawów znajdują się dodatkowe, charakterystyczne dla danej postaci akcesoria. Spośród oferowanych produktów wyróżniamy stroje księżniczki, superbohatera, strażaka, policjanta, budowniczego, kucharza, lekarza, pirata, rycerza, syrenki, a nawet astronauty. Jak łatwo zauważyć, dostępne są zarówno kostiumy postaci bajkowych, za pomocą których odegramy fantastyczne, barwne historie, jak i stroje popularnych na całym świecie zawodów. Każdy z nich to gwarancja wysokiej jakości, dbałości o szczegóły, oryginalności wykonania i przystępnej ceny.

Pacynki i kukiełki na palec do domowych teatrzyków

Goki to niemiecka firma, która specjalizuje się w produkcji zabawek drewnianych, tak dla młodszych jak i dla starszych dzieci. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że Goki jest także producentem fantastycznych zestawów pacynek i kukiełek. Z pewnością każdy zna bajkę o Czerwonym Kapturku. A gdyby tak zorganizować przedstawienie lub wymyślić nową, własną wersję historii? Z pomocą przybywa zestaw pacynek na palec Czerwony Kapturek, a w nim cztery bajkowe postaci: Kapturek, babcia, wilk i leśniczy. Dodatkowo, do dyspozycji mamy chustkę i pelerynę, za pomocą których przebierzemy przebiegłe wilczysko w starszą panią. Figurki mają drewniane główki, wydrążone w środku, natomiast ich ubranka są uszyte z różnych materiałów i z łatwością można nimi poruszać. W zestawie Teatrzyk – Rodzina bajkowych postaci znajdziemy aż 12 pacynek. Każda z nich przedstawia inną postać, która wyróżnia się kolorem włosów, nakryciem głowy i strojem. Mamy tu postaci młodsze i starsze, ubrane w charakterystyczne kostiumy – np. policjanta, pirata czy królową, ale także babcię, dziadka i gospodynię. Pole do popisu z tymi laleczkami jest ogromne. Scenki, które wystawiamy mogą dotyczyć zupełnie zwyczajnych, rodzinnych historii lub puścić wodze fantazji i zacząć nasze przedstawienie od „dawno, dawno temu…”.

Duże pacynki na dłoń

Godnymi polecenia są także nieco większe pacynki, w które włożymy całą dłoń – oczywiście, są one dopasowane do dziecięcych rączek. Każdy z zestawów zawiera po cztery pluszowe pacynki. Zwierzątka z farmy, dzikie zwierzaki Safari, superbohaterowie, postaci z bajek (rycerz, księżniczka, smok i król), a nawet przedstawiciele różnych zawodów. Pacynki Melissa&Doug to przyjemne w dotyku maskotki z miękkimi głowami, które można także traktować jako przytulanki.

Spróbujcie sami – wystarczy pomysł na ciekawą historię, odpowiedni bohaterowie i.. gotowe! Zabawy nie będzie końca!

Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego i stacjonarnego.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *