Dobre, bo polskie! Drewniane zabawki firmy BAJO

 

 

O drewnianych zabawkach powstało już tyle artykułów, że każdy rodzic bez problemu odnajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania. Wciąż jednak pozostaje wyraźna luka poszukiwawcza, w której niezwykle trudno dotrzeć do polskich producentów zabawek o dobrej jakości i wysokim standardzie wykonania. W miejsce tej branżowej ,,pustki” postanowiliśmy włożyć firmę BAJO, której asortyment zachwycił tak wielu rodziców i maluchów, że zaprezentowanie linii produkcyjnej tej marki to nasz absolutny obowiązek!

BAJO to jedna z tych marek, której produkty można zobaczyć na Instagramie, Facebooku oraz tematycznych blogach dla rodziców i opiekunów. Nie ma się czemu dziwić – polska firma cieszy się coraz większą sławą i popularnością, a o miano „ulubionej zabawki dla dziecka” może walczyć z największymi gigantami światowego formatu. Historia powstania tej marki jest niezwykle interesująca. Okazuje się, że jej początek sięga 1993 roku, a pomysłodawca – Wojciech Bajor – swoją działalność zakładał u podnóży samych Karpat, w miejscowości Kamionna. Jak przyznają osoby blisko związane z BAJO, początki biznesu nie były łatwe. BAJO miała przed sobą wizję przecierania szlaków w przechodzącej zmiany ustrojowe Polsce, co z założenia wiązało się z dużą walką o klienta i konsumenta.

Filozofia marki BAJO

Dlaczego promujemy właśnie tę firmę? Szczególnie dużą wagę przykładamy do wyboru takich producentów, których produkty byłyby bliskie naszemu sercu i które sami podarowalibyśmy w prezencie naszym pociechom. BAJO to polska marka, której historia i filozofia funkcjonowania na rynku wyróżnia się spośród tłumu różnych inspiracji docierających do nas z wielu zakątków świata. Ich nadrzędnym celem jest bowiem tworzenie takich zabawek, które będą funkcjonalne, bezpieczne, edukacyjne oraz kreatywne. Idealnym materiałem do połączenia tych wszystkich cech okazało się najwyższej jakości drewno, stąd też BAJO proponuje wyłącznie zabawki drewniane. Już sam proces produkcji świadczy o filozofii marki – zabawki wykonuje się z drewna znajdującego się na terenie lokalnych gospodarstw, a każdy, nawet najmniejszy skrawek materiału znajduje swoje zastosowanie w produkcji prowadzonej na skalę światową. BAJO wychodzi naprzeciw tradycji, dostosowując ją do rytmu i tempa bieżącego świata. Producenci są bowiem zdania, iż ,,każde, dobrze bawiące się dziecko jest artystą”.

Nasi ulubieńcy

Drewniane zabawki BAJO uczą, cieszą i bawią. To może popularne i mało kreatywne określenie, jednak to w prostocie tkwi prawdziwa siła! Nowatorskie modele zabawek docierają do maluchów na całym świecie, i jak pokazują statystyki, zainteresowanie produktami wciąż rośnie. Uwagę przykuwają oczywiście drewniane pojazdy, które zadedykowano dla maluszków powyżej trzeciego roku życia. Lite drewno zapewnia niezwykła trwałość zabawki oraz duży komfort bezpieczeństwa w trakcie zabawy. Część z pojazdów posiada napęd typu pull-back, który pozwala w pełni cieszyć się z prezentu.

Nie ukrywamy, że duży zachwyt wzbudziło u nas drewniane liczydło na podstawce oraz bucik do wiązania w formie przeplatanki. Oba produkty zaliczyć można do kategorii zabawek edukacyjnych, do których BAJO przykłada szczególna uwagę. Liczydło przyciąga uwagę ze względu na kolory i sposób eksponowania walorów zabawki. Kolorowe guziczki można przesuwać w dowolnym kierunku, ucząc się nie tylko podstawowych zasad matematyki, ale również ćwicząc zdolności manualne dziecka. Bucik ,,Igła” to tak naprawdę przeplatanka ukrywa w formie czerwonego buta z otworami. To jedna z niewielu zabawek, które uczą dzieci sznurowania buta w sposób niezwykle przystępny i łatwy dla każdej grupy wiekowej. Niezwykle prosta gra, dzięki której tworzymy różne wzory, wspomagając rozwój motoryki dziecka.

Drewniane klocki BAJO to doskonały prezent dla dziecka, które rozpoczyna przygodę z układaniem, budowaniem i samodzielnym tworzeniem pierwszych figur i kształtów. Polska marka oferuje kilka różnych rodzajów zestawów, dzięki czemu każdy rodzic może wybrać coś dla swojej pociechy. Farby, którymi pomalowano klocki są całkowicie wolne od chemicznych substancji, a co za tym idzie w stu procentach bezpieczne dla maluszków. Drewniane klocki dla dzieci pogrupowane są według ilości elementów w zestawie, a różnorodność kształtów pozwala na kreowanie wymyślnych budowli – a to już prawdziwy popis dla naszej wyobraźni!

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć zabawek, które są uwielbiane przez każdego malca! Mowa oczywiście o drewnianych huśtawkach BAJO, produkcie, który zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo dwa modele huśtawek, a każdy z nich wyposażona została w wygodne i duże siedzisko oraz specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwią dziecku samodzielne wyjście z zabawki. Huśtawki można zawiesić w domu lub na tarasie, dzięki czemu maluch odkryje świat z kilku różnych perspektyw.

Pozostałe produkty polskiej marki BAJO znajdują się w naszym sklepie internetowym, do którego serdecznie zapraszamy! 🙂

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *