Blaze i mega maszyny

Blaze i mega maszyny to amerykański serial animowany dla dzieci, którego polska premiera odbyła się w 2015 roku na antenie Nickelodeon Polska. Fabuła bajki toczy się w Axle City – w mieście wspaniałych, uosabianych pojazdów i zwierząt, które zamiast łap posiadają samochodowe koła. W tym właśnie mieście mieszka młody, ośmioletni technik o imieniu AJ, który jest właścicielem Blaze’a – czerwonego, niezwyciężonego monster trucka. Razem wygrywają wyścigi, pomagają innym i przemierzają miasto w poszukiwaniu nowych przygód i wyzwań. Serial cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Z tego powodu znana i ceniona firma Fisher Price stworzyła nową serię zabawek, inspirowaną serialem.

Czym są samochodziki die-castowe z serii Blaze?

Seria Blaze od Fisher Price to zabawki wzorowane na głównych bohaterach bajki Blaze i mega maszyny. Wśród nich znajdziemy kilkanaście różnych samochodzików, z których każdy przedstawia innego bohatera. Pojazdy zostały wyprodukowane z użyciem techniki die-castowej. Główne części zabawek wykonane są z metalu, co sprawia, że samochodziki są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Pojazdy z serii Blaze, podobnie jak ich odpowiedniki – bohaterowie bajki, to samochody typu monster truck, które charakteryzują się wysokim zawieszeniem i olbrzymimi kołami, ponieważ przeznaczone są do jazdy i wyścigów w ciężkich i niebezpiecznych warunkach. Wśród samochodzików die-castowych znajdziemy nie tylko głównych bohaterów takich jak Blaze’a czy jego głównego rywala Crushera, ale także mniej znane, lecz charakterystyczne postaci – połączenia zwierząt i samochodów – Grizzly Bear Trucka czy Bighorn Sheep Trucka – niedźwiadka grizzly i owcę z długimi rogami, które posiadają olbrzymie koła zamiast kończyn. Charakteryzacja tak postaci jak i samochodzików jest niebanalna i zaskakująca, a produkty odznaczają się wysoką jakością wykonania.

Zabawki interaktywne z serii Blaze

Fisher Price to firma, która stawia na zabawki pobudzające wyobraźnię dziecka poprzez oddziaływanie na różne zmysły w sposób w jaki oddziałują zabawki interaktywne. Część produktów z serii to zabawki z możliwością uruchomienia sygnałów dźwiękowych poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku. Samochodziki mogą wydawać z siebie charakterystyczne dla pojazdów dźwięki np. warkot silnika, lub wypowiadać frazy i powiedzenia, które dzieci słyszały wcześniej w bajce. Do tych zabawek należy zaliczyć Mówiące Pojazdy – np. Mówiącego Blaze’a czy Mówiącego Daringtona. Produkty te zostały zaprogramowane na kilkadziesiąt różnych dźwięków czy powiedzeń.

Czym jest linia Monster Morphers?

Niektóre pojazdy z serii Blaze zaliczane są do linii Monster Morphers? Czym się wyróżniają? To samochodziki, które zostały wyposażone w długie nóżki, na których dopiero umieszczono koła. Te nóżki są na tyle elastyczne, że można je dowolnie wyginać, zmieniając tym samym wygląd, czy wysokość zabawki. Taki projekt pojazdu zostawia dziecku pole do popisu, a jednocześnie wspomaga rozwój kreatywności i wyobraźni. Możliwości transformacyjne mają tylko główni bohaterowie serialu – Blaze, Crusher, Stripes i Pickle.

Samochodziki z akcesoriami

Część zabawek została również wyposażona w dodatkowe akcesoria, które urozmaicają zabawę, jednocześnie ćwicząc zręczność dziecka. Kolejny z serii samochodzik Crusher został wyposażony w miotacz pocisków, którymi trzeba trafić do celu lub przestrzelić przez obręcz. Wielkim dźwigiem z kulą, który został zamontowany na masce Blaze’a musimy trafić w złego robota lub zniszczyć ustawione na sobie beczki.

Blaze nie tylko startuje w wyścigach, pokonując rywali i nie tylko wciąż do kresu sił ćwiczy swoje umiejętności, ale także pomaga innym w potrzebie. To dobry bohater, o dużym sercu, przepełniony empatią. Nie dziwi więc możliwość transformacji monster trucka w wóz strażacki, samolot czy motorówkę, co czyni Blaze’a jeszcze bardziej niezwykłym. Zabawki typu 2w1 to pomysł na przyciągnięcie uwagi dziecka. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku Blaze zmienia się w wóz strażacki, wyposażony w niezbędny sprzęt i działko wodne. W przypadku innej zabawki, naszemu bohaterowi możemy wysunąć skrzydła i zamienić go w samolot. Blaze – Motorówka jest wyposażony w narty wodne i dzięki nim może poruszać się na wodzie. Wszystkie pojazdy wydają odpowiednie dźwięki i sygnały świetlne.

Zestawy torów z serii Blaze

Ale jaką wyścigówką byłby Blaze, gdyby nie posiadał własnego toru do ćwiczeń i do zawodów z innymi samochodami? Niezwykły pojazd zasługuje na niezwykły tor. W zestawie Blaze vs. Crusher oprócz dwóch die-castowych samochodzików znajdziemy specjalny tor do wyścigów. Tor można złożyć na różne sposoby, dzięki czemu zabawa jest bardziej urozmaicona. W zestawie znajdują się dwa tory – jeden z pętlą, a drugi z ognistym okręgiem, przez który samochodzik musi przeskoczyć. Niesamowitej prędkości dodadzą zabawkom dwie wyrzutnie. Ponadto, zestaw został wyposażony w ruchomy element, przedstawiający rekina, który porusza się podczas przejazdu pod nim. Alternatywą dla toru konfiguracyjnego jest podświetlany tor z wyrzutnią. Pojazd należy umieścić w wyrzutni, przekręcić korbką nadając mu prędkość i nacisnąć przycisk zwalniający pętle. Blaze wykona obrót o 360 stopni i niczym z procy wystrzeli do przodu! Można również dodać wyskok do toru i ćwiczyć kaskaderskie manewry. Długość jazdy i zakres wyskoku samochodziku można regulować poprzez różne ustawienie podestu do wyskoku.

Wszystkie zabawki z serii Blaze, dotępne w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym to oryginalne produkty Fisher Price, przeznaczone dla dzieci, które skończyły trzy latka. Zapraszamy do skorzystania z oferty!

 

Post Author: admin kimland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + one =