Bawimy się w dom, czyli zabawki od Faro

Wielu rodziców obserwuje zabawę swoich dzieci. Często jesteśmy świadkami sytuacji,w której najfajniesza lalka Barbie z długimi włosami czy wypasiony samochodzik ląduje w najdalszym kącie pokoju, a maluch potrzebuje do szczęścia garnka i drewnianej łyżki, by tak jak mama czy tata, ugotować coś pysznego. Innym razem mnóstwo frajdy sprawi mu miotła w garści czy opatrunek, który można przykleić misiowi na rankę. Takie zachowanie nie dziwi, bo w końcu sami pamiętamy zabawy w sklep, wizyty na poczcie czy u lekarza. Takie zachowanie jest naturalne chyba dla wszystkich dzieci. Gdy maluch rośnie, obserwuje najbliższe mu otoczenie, czyli swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków. Codzienne czynności, takie jak sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie, robienie zakupów, to dla dziecka coś nowego, coś, czego jeszcze nie potrafi, a instynktownie czuje, że musi się nauczyć. Czego najbardziej chce dziecko? Jak najszybciej dorosnąć i robić wszystko to, czym aktualnie zajmują się jego rodzice. To taka zabawa w odgrywanie roli, podczas której dziecko przyswaja normy społeczne i właściwe zachowania, uczy się codzienności.

Zabawki włoskiej firmy Faro

Dziecięca wyobraźnia jest niesamowita i pozwala na fantastyczną zabawę nawet wtedy, gdy nie mamy w zanadrzu odpowiednich zabawek. Ostatnio jest ich na rynku jednak coraz więcej. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom dzieci. W sprzedaży dostępne są całe kuchnie do zabawy, zestawy do sprzątania w wersji mini czy szeroki wachlarz akcesoriów „użytku codziennego”. Jednym z producentów zabawek, który specjalizuje się w tworzeniu tego typu produktów, jest włoska firma Faro, działająca na rynku od prawie siedemdziesięciu lat. Zabawki Faro są produkowane we Włoszech, a producent przywiązuje dużą wagę do kwestii ich wysokiej jakości, bezpieczeństwa oraz aspektu edukacyjnego.

Dziecięce kuchenki z akcesoriami

Spośród szerokiej oferty Faro warto bliżej przyjrzeć się stanowiskom kuchennym dla dzieci. Każda taka „kuchnia” to blat z płytą z „palnikami”, półeczki, szafki i  regały na akcesoria oraz mnóstwo dodatków tematycznych do zabawy. Kuchnia Lagostina ma 75 cm wysokości. Na szarym blacie mamy kuchenkę, zlew i miejsce na czyste naczynia. Poniżej znajduje się piekarnik z otwieranymi drzwiami, na których znajduje się naklejka z przyciskami i z pieczonym wewnątrz posiłkiem. Akcesoria, takie jak naczynia, talerze, sztućce czy pojemniki na składniki tylko udoskonalą zabawę.

Różowa kuchnia księżniczki Sary jest nieco wyższa i mierzy aż 107 cm.  Co więcej, oprócz piekarnika, płyty z palnikami i zlewu, jest wyposażona w okap i szafkę z przesuwanymi drzwiami. W zestawie jest też kilka niezbędnych dla każdego małego kucharza akcesoriów: garnki, rondle, patelnie, sztućce i pojemniki na składniki. Przy palnikach zamontowano nawet pokrętła do regulacji! Ten zestaw gwarantuje mnóstwo zabawy dla dziecka w różnym wieku. Wszystkie elementy zestawu są plastikowe i wykończone w taki sposób, by były bezpieczne.

Różowa kuchenka to propozycja dla dziewczynek, a co dla chłopców? Mali amatorzy gotowania pobawią się doskonale wyposażoną kuchnię Mister Chef, w której przyrządzą obiad w metalowym garnku, a po skończonej pracy pozmywają naczynia w zlewie! Pachnący posiłek wyląduje na żółtych talerzykach, do dyspozycji mamy sztućce. Dziecięcą wyobraźnię pobudzą naklejki z szafeczką pełną składników, przypraw i akcesoriów kuchennych oraz z daniem, które właśnie piecze się w piekarniku.

Zestawy dla majsterkowiczów

A co jeśli maluch nie jest przekonany do gotowania, ale za to uwielbia majsterkować? Stanowisko Beta Junior to miejsce pracy prawdziwego profesjonalisty. Na półeczkach i haczykach zmieścimy wszystkie niezbędne przy pracy narzędzia i dodatki. Na blacie zamontowano imadło, jest tu także przyklejona linijka, za pomocą której odmierzymy pożądany kawałek materiału. Przykręcenie czegokolwiek będzie dziecinnie proste z wkrętarką, śrubokrętami i kluczami. Podczas pracy maluch założy ochronne gogle. Jeszcze więcej zabawy będziemy mieć z licznymi śrubkami i gwoździkami. Wszystkie elementy zestawu – zarówno narzędzia jak i akcesoria są przystosowane dla dzieci i zupełnie bezpieczne. Te drobne elementy są duże w stosunku do ich rzeczywistych odpowiedników.

Zestaw małego lekarza

Jeśli zaobserwujemy, że nasze dziecko lubi troszczyć się o innych, opiekować misiami czy lalkami lub zaczyna bawić się w „lekarza”, to na pewno ucieszy się z lekarskiego wózka z medycznymi akcesoriami. Zielony wózek na kółkach maluch będzie pchać przed sobą, a dzięki temu będzie mógł sam pojawić się u każdego „pacjenta”. Na dwóch półeczkach znajdziemy mnóstwo gadżetów. Z boku zawieszony jest stetoskop. Maluch zmierzy choremu temperaturę, sprawdzi prawidłowe odruchy organizmu, wypłucze ucho czy poda zastrzyk, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na kolorowych wizytówkach możemy zapisać nasze dane kontaktowe i zostawić pacjentom. Zabawa w lekarza z medycznymi akcesoriami pomaga także dziecku pokonać lęk przed wizytą u doktora.

Garaże dla samochodzików

Firma Faro ma także w zanadrzu coś dla małych fanów motoryzacji. W ofercie znajdziemy mnóstwo garażów dla samochodzików. Najwyższy z nich liczy dziesięć kondygnacji! Garaże Faro są wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak myjnię dla samochodów czy stację paliw z dystrybutorem. Kolorowe naklejki pomagają dzieciom w wymyśleniu kreatywnej historii i w zabawie według scenariusza. Niektóre z zestawów są dodatkowo wyposażone w tory do budowy drogi oraz w autka do zabawy.

Produkty Faro to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Dzięki pomysłowości projektantów otrzymujemy zabawki, które są atrakcyjne dla dzieci, wspierają ich potrzeby oraz pomagają maluchom rozwinąć umiejętności. Doskonale wpływają na wyobraźnię i kreatywność, a dzięki temu, że są wykonane ze sztucznego materiału, są lekkie, a rodzice z łatwością utrzymają higienę miejsca zabawy dziecka.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu stacjonarnego i internetowego.

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *