Bardzo Sprytna Plastelina

Światowy hit – Sprytna Plastelina znana także jako „myśląca masa” to wytwór najnowszej techniki, stworzony do kreatywnej i relaksującej zabawy. Ze starą, dobrze nam znaną plasteliną łączy ją tylko plastyczność materiału. Sprytna Plastelina nie ma żadnej z wad tej starej, natomiast mnóstwo nowych niewiarygodnych właściwości.

To nie tylko plastelina

Sprytna plastelina jest to zabawka posiadająca niezwykłe, często sprzeczne ze sobą właściwości fizyczne: skacze jak piłeczka, rozrywa się jak papier, rozbija jak porcelana, jest miękka, ale i twarda – zależnie jaką siłą na nią działamy i rozciąga się jak guma do żucia. W zależności od rodzaju, może także świecić w ciemności, zmieniać kolor pod wpływem ciepła, czy przyciągać magnes.

082-sprytna-plastelina-ametyst-cieplo-5-800x800

Dlaczego sprytna?

Tak jak już pisaliśmy – plastelina ta ma wiele zalet, często sprzecznych ze sobą. Czemóż to? Ano, gdy ugniatamy masę jest ona miękka i plastyczna, natomiast przy uderzeniu jest niespodziewanie twarda. Jak włożymy ją do lodówki również mamy wtedy twardą masę, która po upuszczeniu rozbija się jak porcelana! Co więcej, gdy ulepimy z niej kulkę to skacze jak piłeczka. Jeszcze większa zabawa jest wtedy, gdy jest ona nieregularna, bo zachowuje się wtedy jak znana wszystkim dzieciakom piłka zmyłka – nie wiadomo, w którą stronę poleci. Frajda jest także podczas rozrywania, mimo iż masa jest giętka, podczas zamaszystego ruchu rozrywa się bez ciągnięcia się i szybko niczym papier. Na koniec zabawy, gdy pozostawimy ją samą sobie na kilkanaście minut, uformuje się ona w zwykłą bezkształtną bryłę. Fajne co?!

464-sprytna-plastelina-zlota-magnetyczna-4-800x800

Same zalety

Co ważne, sprytna plastelina jest bezpieczna i nietoksyczna. Jej właściwości są trwałe i nigdy nie wysycha. Mimo iż masa w dotyku wydaje się być „mokra” i trochę „tłusta” to nie brudzi dłoni czy ścian, ręce się po niej nie kleją i nie mają żadnego zapachu. Mamy na pewno ucieszą się, że kawałki plasteliny nie wcierają się w kanapę, dywan, czy włosy. Bardzo łatwo je wyciągnąć i odwrotnie – gdy znajdzie się w niej jakiś niepożądany okruszek, również łatwo go z niej usunąć.

440-sprytna-plastelina0magnetyczna-niebieska-6-800x800

Nie tylko dla dzieci

Wszystkie dzieciaki będą zachwycone różnorodnością cech sprytnej plasteliny. Ale, czy tylko dzieci? Ugniatanie, rwanie, skręcanie, formowanie, rozciąganie, odbijanie… wszystko to działa niezwykle relaksująco, odprężająco i odstresowująco. Dorośli będą zachwyceni! Jest to niesamowity gadżet, nadający się do szuflady w pracy, aby wyciągnąć go podczas stresujących sytuacji. Wypróbowaliśmy – naprawdę działa! Sprytna plastelina sprawdziła się także jako instrument  przydatny w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, gdyż poprawia sprawność ruchową dłoni i rąk. Jest również pomocna w walce z nałogiem.

051-sprytna-plastelina-wrazliwa-cieplo-sloneczny-blask-2-800x800

Feria barw

Sprytna plastelina ma kilkanaście niesamowitych żywych barw i nie tylko! Znajdziemy także przezroczystą jak szkło, z brokatem, mieniącą się różnymi odcieniami, metaliczną, zmieniającą kolor pod wpływem ciepła, a także… świecącą w ciemności! Tylko, którą wybrać?

945-sprytna-plastelina-niebieski-fantom-2-800x800

Plastelina-Sprytna-013-swiecaca-Krypton-5-800x800

 

Sprytną plastelinę o różnych kolorach i właściwościach znajdziecie na naszej stronie: www.kimland.pl

Post Author: kimland-wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *